Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 1.4 97


Jirka,306

Recommended Posts

Tak tohle auto je poslení 2 měsíce mým zdrojem starostí a problémů:D.Auto mi dal můj děda,který už jezdit nechce.Váhal jsem jestli si auto vůbec od něj vzít,hlavně proto,že stálo venku na místě více jak 2roky.Děda udělal naposledy STK,která končila 9.6.2018.Auto jsem převezl do mojí garáže a začal jsem to procházet a zjištovat co mě vlastně čeká.Auto jsem vysál,vyčistil interiél,namontoval zadní lištu na kufru,sundal ohrádku,vyměnil olej filtr,dal nové svíčky,dolil kapaliny,nové stěrače,opravil zadná nárazník držák nárazníku na levé straně úplně chyběl,vyměnil zadní navýjecí pásy,protože se nevracely a vyčistil ty pod sedadly měli totiž zelený houbový nádech :-D.Jestli se to dá říct,tak se opravila krabička centrálu a je to tak,že jde celé auto zamknout jen ze strany spolujezdce(zatím dostačující).Auto jsem potom umyl.Kolem oken a gum dveří bylo celkem dost mechu,který se úplně nehodil k této stříbrné barvě :-).

   Po očistě jsem jel 29.3. na STK kde při zahřátí motoru na emisích začal téct chladič přepadem a pozdeji asi prasklinou ve spod,pracovník STK Přerov měl však v zásobě dost hader,takže jsme emise změřili a vše v pořádku.Mezi tím co jsem čekal na samotnou kontrolu auta,tak motor schladl a už to neteklo.Najel jsem teda dovnitř nad díru a už to začalo.Můžete zamnou?ozvalo se ze spodu auta a spustil to na mě a skončil až na konci té pro mě asi 100m dlouhé haly:D a řekl na ten rok výroby to není tak hrozné.Výpis dlouhý jako když jdete po měsíci na velký nákup do supermarketu.Práce na autě pokračují.

Večer přihodím více foto auta a papír z STK 🙂

IMG_20190317_100341.jpg

IMG_20190317_100407.jpg

IMG_20190317_100413.jpg

IMG_20190314_155758.jpg

IMG_20190317_100422.jpg

IMG_20190317_103150.jpg

IMG_20190317_103200.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No udělal sám,potřeboval bych vyměnit ten chladič,to udělám,ale nevím jak to pak odvzdušním a bylo mi řečeno,že tam bude ještě neco špatně,protože ventilátor se pouští pozdě a proto ta voda vytéká z chladiče přepadem,když asi vaří???novej termostat?automechanik na mě bude mít čas až za 2 týdny ,plus peníze za práci.

Jinak jsem teda objednal nové pneu,hodně lidí mi říkalo abych koupil starší,ale nová pneu stojí 870kč,takže nové a ted se dívam po alu r13 za pár korun.Na autě jsou zimní pneu na předku 165/70 r13 na zadku 175/70 r13 to jsem si vůbec nevšiml a byl to jeden z problémů na stk.hodím sem aji ten papír z stk.

Ještě mi bylo řečeno,že nemám těsnění na víčku chladiče,na co to může mít vliv když je tam otevřený přepad?Hledám nějaké rady na netu a tady na foru,ale to odvzdušnění jsem zatím nenašel. 🙂

IMG_20190330_201427.jpg.aaec116aafc7dc76f9aefcb9632cbb59.jpg

IMG_20190330_200950.jpg

IMG_20190330_201531.jpg

IMG_20190330_100655.jpg

Upraveno uživatelem Jirka,306
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladič stojí do 1000kč nový (dá se i za cca 700), výměna jde celkem dobře, pokud je to auto bez klimy, jde vyloženě jednoduše. Odvzdušnění taky není problém. Pokud by něco bylo špatně s termostatem (nebo třeba s těsněním pod hlavu), na tu STK by jsi asi ani nedojel. Možná čidlo nebo relé. Ventilátor by se měl spustit po odpojení čidla u termostatu. Pokud ne, bude problém v tom relé nebo drátech. 

A ty závady, dej do blinkrů nové žárovky, ta "vážná" závada je sloupaný oranžový lak na žárovce. Ta závada se sklonem světla, stačí to sroubovakem seřídit. Kdysi to technik na stk udělal sám, dneska to napíše do vážných závad. 

Edit:tím těsněním na víčku začni, do přepadu to jde až když tlak vody přetlačí pružinu.  

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladič jsem na šel tento http://autodily.shoptime.cz/zbozi/141716/Chladic-vody.htm

mám VIN VF37EKFXE32223373 bude tento chadič pro mě??klimatizaci to má,ale je odpojena.Proč to jsem zatím neřešil.žárovku už jsem vyměnil.To světlo se snažil seřídit ,ale šlo jen nahoru a dolů ne a právě že svítí hodně nahoru.To těsnění teda pořeším jako první.Jinak jsem světlo vytáhl a přebrousím ho aby nebylo matné,koupil jsem na to leštící pastu a smirky.To čidlo teda odpojím a uvidím.Díky za rady. 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda :-D..koukni prosím na tyto odkazy nějak tomu nerozumím,když tam kliknu na to číslo jak píšeš tak to vyhodí že to není vhodné pro toto auto,koukni na to prosím

https://www.euautodily.cz/dil/prasco/7452362

https://www.euautodily.cz/dil/abakus/8538840

potom jsem odpojil ten konektor asi tam kde je termostat a hned se pustil ventilátor,ale jenom levý z pohledu když stojím proti autu,není třeba pravej pro klimu? asi blbost že?spíš ten ten pravý bude špatnej.

Opraveno sklápění světla a zrovna jsem to jedno světlo vyleštil,ted mě čeká to druhé 🙂

IMG_20190401_182956.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oba chladiče pasují--na stránce v tvém odkazu klikni nahoře na ,,čísla OEM'' a vyskočí 1330 45, takže to pasuje

ventilátory--ten druhý se má rozjet až když je motor přehřátý

když zapneš klimu, ventilátor se musí točit pomalu, ale klimu bych zatím neřešil

hlavně nezapomeň na to víčko chladiče, musí být s těsněním, prostě OK, pokud budeš dávat nový chladič, dej i new víčko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladič je objednán.Starej jsem dneska vytáhnul ven a ta spodní hadice mi dala fakt zabrat.Díky za pomoc a ještě by mě prosím zajímalo kde jsou ty odvzdušnováky.Hledal jsem tady na foru.Našel jsem,že má být na chladiči,hadici na topení co vede do interieru a na termostatu.vyfotil jsem to a označil.na té hadici co vede do interieru je to taková čepička jak je na kole na ventilku?Na chladiči je to ten plastový šroubovací špunt?Je to v kroužku na fotkách.Na tom termostatu je to šroubek?Měl by byý zašroubovaný v bloku?Jinak těsnění na víčku chladiče vyřešeno a stalase taková chyba.Koupil jsem hliníková kola r13 ale nejdou nasadit středová díra je na nich malá a drhnou ve předu o třmen a brzdovou hadici,takže kola na nic :-(,tak se nové pneu hodí na ty staré plechy a kola hodím na bazoš a kouknu se pak po jiných,vyšly na 1600,ale i tak mě to naštvalo :-).

IMG_20190407_183224.jpg.956dc983170e2a779013a649b42e6957.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Jirka,306
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té sahaře(ventilátory)-po odpojení čidla se musí rozběhnout obě vrtule naplno, je to celkem hukot.

Odvzdušňovák na topení je jenom cepička jako na ventilek, na tom tělese termostatu to je většinou imbus s mosaznou podložkou a na chladiči takové ryhované kolečko, takže tak jak jsi to zakroužkoval.

Ty disky , nejsou z Forda? Má stejnou rozteč, ale jiný průměr díry a jiné ET. 

To světlo co ti nejde seřídit.  Když to zkusíš tím ovladačem na seřizování sklonu světel, chodí to nahoru i dolů? Tam co serizuješ to světlo sroubovakem  je právě motorek na ten sklon světel a on někdy může být špatně nasazený do paraboly. Na konci toho motůrku je taková kulička, ta se ráda láme, tak opatrně s tím, pokud ten motorek budeš vytahovat. 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

🙂 K té sahaře když odpojím to asi čidlo tak levá se roztočí a pravá nic,ale když tu pravou protočím rukou ,tak trošku drhne na spodku.Mám tedy koupit tu saharu novou?

Kola:rozteč je 4x108 ET 38 a středová díra je o něco menší než na peugeotu,řekl bych tak cca 2mm na průměru,ale spíše problém že kolo drhne o ten třmen,kola jsem koupil z bazoše.Nevím z čeho jsou.A v TP mám 5.5B 13 ET 4.20;  175/70 R 13 82T     4.20?? co to je za ET to vidím poprvé :-D.Jsem si říkal maximálně tam bude velká středová díra a koupím ty vymezovací kroužky...jako mám na feldě.

Chladič:Dnes přišel,samozdřejmě má dole jiné zakončení kam se nasazuje ta velká hadice.Poslal jsem fotky toho starého do té firmy a podivají se na to a pošlou podle fotek,tak ve čtvrtek by mohl dojít novej(druhej).Prostě past vedle pasti :-(.To jsem chtěl v pátek na STK s tímto tempem pojedu tak do blázince :-DD

Sklon světel jde,ale spodni držák světla byl ulomenej,takže svělo svítilo moc nahoru.pravé světlo seřídil a mám si stoupnout ke zdi a srovnat to špatné světlo s tím dobrým.Dám dohromady chladič,nasadím kola a půjdu po tom světle.

IMG_20190408_152822.jpg.1439ef6e8b3cd4a77fd45a3340d8c15e.jpg

IMG_20190408_155447.jpg

3.jpg

Upraveno uživatelem Jirka,306
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda 😄

Chladič už přišel dobrej,začal jsem s tím bojovat ve čtvrtek.Nemohl jsem nasadit tu spodní hadici do chladiče,ale nakone jsem ji tam dostal a vše jsem dal dohromady,masku držáky chladiče atd...ale zůstalo mi na stole těsnění kulaté,hned mi bylo jasné,že je na tu spodní hadici co jde do chladiče,takže vše ven.Nasadil jsem těsnění a tá hadice už tam nešla vůbec,odpojil jsem teda hadici zezadu na motoru a celou jsem ji vytáhl z auta ven,chladič ven a venku jsem ji tam nasadil krásně a pak celé z5 do auta...no peklo :-),ale dal jsem to celé dohromady,otevřel jsem všechny odvzdušnováky nalil co šlo,zavřel odvzdušnováky,zahřál a postupně odvzdušnil a pak po schládnutí dolil kapalinu.Tohle fakt šlo pěkně.

Ventilátor se zepnul jak měl a přepadem už nic neteče když je tam to těsnění,které jsem vyřezal ze staré duše z motorky 🙂,ale ventilátor se teda točí pouze jeden,ale i tak to docela rychle uchladil i tak seženu druhej.Co mě zarazilo ,že teplota byla např 95stupnů a pustil se ventilátor a pak ručička spadla rychle dolu,nešla dolů plinule.

Naklápění světel je stále problém,který řeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlel jsem o těch světlech a oni už nejdou více dolů protože je spadenej zadek na autě.Tady na foru jsem našel ,že je to zadní náprava,takže repas nápravy.Repas dělají v Hulíně což mám kousek.Repasovaná náprava vyjde na 5200kč ,chtěl bych aby bylo auto po této stránce v pořádku.Jinak zadní náprava vrže při jízdě a četl jsem,že se potom může vyklonit zadní kolo a drhnout o kastli.Chtěl jsem se zeptat jestli je možné zvládnout výměnu kus za kus náprvu v garáži,jestli je k tomu potřeba nějaké speciální nářadí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Tak teda :-D.V pátek proběhla STK v Holešově,mohu jen doporučit sice si člověk počká,ale ten přístup těch lidí tam je uplně někde jinde.Dala se tam repasovaná náprava a těd je to i vhodné na pole 🙂,světla se seřídili,takže stk máme.Zůstal nefunkční zadní stěrač,ale aby to nebylo málo nastal další problém jde kouř z výdechu topení nevím zda to bylo nebo jsem něco posral při výměně toho chladiče?Kouř nejde z výdechu stále ještě jsem to nějak nevypozoroval ,ale asi to bude dělat pouze při puštěném vyhřívaní.Na tu nápravu můžu doporučit ten Hulín super domluva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hafity je možné že je to pára,ale každý co to viděl říkal,že to kouří tak nevím.Jak se začne trošku mlžit okno pustím topení a odmlží se to jen trošku místama,třeba 5cm v průměru místa na okně jinak jak kdyby se to ještě zhoršuje okolo.Než jsem jel na STK zajel jsem na vapku nechal jsem nastartované a trošku to opláchl asi za 20kč a vlezu dovnitř topení jelo naplno a normálně mlha,tak jsem si říkal že se voda dostala do auta,ale dělá to furt.Nevíš kde je chyba prosím?

vyvius  Je to autodílna v Hulíně,můžou ti to tam i vyměnit u mě by za to chtěli 2000kč,jinak za nápravu jsem dal 5200kč plus 1000kč jako zálohu na tu mou nápravu na autě.Vyměnoval mi to můj mechanik a vzal si taky 2000kč ale dělal ještě výfuk a nějaké drbky.Starou nápravu jsem tam pak odvezl a dal mi 1000kč z5 a záruka na tu nápravu je 3roky.Je to nejlevnější co jsem našel jinak jsem viděl na natu i o 1000kč dražší. jejich stránka  https://zadninaprava.cz/ 

Jinak auto po výměně nápravy

 

 

IMG_20190511_133402.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...