Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Posted (edited)

Zdarec, nemá tu někdo zkušenost se zaměnitelností volantů 206/106 druhá generace ? ... ten origo co mam ve 106ce za prvé se mi nelíbí a za druhé je rozdrolenej. Z 206ky je hezčí a když jsem s jednou 206kou jel tak se i líp drží a připadá mi trochu menší ale možná se mi to jen zdálo. 

Láká mě nába a sportovní volant semiš, ale chci zachovat Airbag a o jeho připojení mi hlavně jde, je mezi nima krom rozměru a tvaru rozdíl ? odpor případně konektor ?

Chci  tento volant (z206ky) :                                                           Za tento (můj co mám ve 106ce) :

 237c14924d14b4f70f7c61cb118c Piece-Volant-4109R6-PEUGEOT-106-PHASE-2-Diesel-7afe897e52d9d85ce16f6c365db81917a6352ccb585e9529330ea280fd710960.JPG

Edited by Háček
Posted (edited)

Taky se přidám k dotazu. Pokud by byla možná záměna, provedl bych ji u synovo 106.
Nebylo by vhodnější, přesunout dotaz (příspěvek) do sekce modely Peugeot 106?

Edited by OK406
Posted (edited)

Nevím no, jedná se o ,,úpravu" tak jsem to nahodil do tuningu, ale jak tak koukám tak specialisti na peugeoty nevědí :D

Napadlo mě že si prostě někde seženu volant domluvim se na případnym vrácení vyzkoušim to a dám ti vědět, pokud mi ten pytel vyletí do xiftu tak se vyfotim a dám ti to sem :D

Edited by Háček
Posted

Děkuji, ale zkusil byl sekci 106. I já jsem tam psal příspěvek například o otáčkoměru a pod. . Držím palce. Kluk má 106 r.v. 1997, tak snad bude záměn možná.

  • 1 month later...
Posted

čus, hele ještě jsem volant z 206ky nezkoušel nějak ted nemam cas na nic :D .. od pondělka nastupuju do nový prace tak furt nekde lítám :D 

 

Hurvajz xD .... hned mě tohle napadlo když sem to čet v mejlu :D

Posted

Tak zejtra si jedu pro ,,kolo s pytlem" . tak sem pak hodim jak to dopadlo jestli gut nebo ne :D budto sem dam fotku volantu v autě nebo sebe s rozmlacenym xiftem od airbagu :D:D

Posted

přesně :D .. tak víš co náhoda je blbec a mně štěstí poslední dobou moc nepřeje :D ... tak uvidíme :D .. budto budeme zítra chytřejší nebo se aspon pořádně zasmějem :D

Posted

Volant je tam, konektor pasuje, kontrolka nesvítí 👍 dneska najeto pres 150km a spokojenost 👍 jediná věc je ta že kroužek volantu se musí pootočit o ctvrt otáčky, ale ničemu to nevadí, plus blikače se vypínají ,,později" na kroužku je výstupek a ten je slabší než na 206ce, ve volantu je tedy širší díra na kabely airbagu, ale ja si blinkry většinou stejně vypínal sám tak mi to nevadí .

IMG_20190601_102238.thumb.jpg.1a8101d2e2445931aea191bd9dd5aede.jpg IMG_20190601_102250.thumb.jpg.32d6ef082b1d8aba7cdcd4aa0f006234.jpg

Posted

Děkuji za odpověd. Vypadá to moc dobře. Jak mám prosím tě rozumnět, že se blikače se vypínají ,,později" ? Jaký máš r.v. 106 a z jakého roku použít volant z 206? Kluk má 106 r.v. 1997.

Posted

No když hodim směrovku a potom rovnam kola tak se občas nevypnou , hlavně při jenom mírnym odbočení , ale nic hroznýho , když je to odbočka 90° tak se vypnou ;) 

mam rok 1997, volant nevím presně z jakého je roku ale tipnul bych si že to bude novější verze asi kolem 2000 . 

Posted (edited)

ano ano, přesně tak :)  na ty volanty z 206ky pozor, jsou myslim 3 modely, podobnej co jsem měl ve 106ce takovej duchodcovskej :D , pak ten co jsem sehnal a potom z verzí xs, gti a rc . Tchýni jsem ted sehnal 206sw xs a taky super ten volant, z výroby v kuži s boulema pro lepší uchycení 👍

Volant_23_Aout_2006_007.jpg.e9a28c7374c07440e1463338be386993.jpg

Edited by Péťa

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...