Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

SNÍMAČ TEPLOTY V SACÍM POTRUBÍ


jakub01balej

Recommended Posts

Zdravím pežoťáci, trápí mě takový nemalý problem.

(peugeot 407 2.0hdi) na budíkách rosvícená kontrolka motoru, vyskakuje chyba depollution system faulty a na diagnostice hlaska snímač teploty v sacím potrubí.

Myslel jsem si ze jsem snímač vyměnil (egr ventil) ale ocividne ne a tak chci pomoct s hledáním.

případne jestli by tu byl nejaky sikula ktery mi rekne jestli s touto chybou udelam technickou nebo ne. Nekde jsem totiz cetl ze jakmile je rosvicena kontrolka motoru, eudelam emise.

Dale se chci zeptat jestli tento problem muze hodit motor do nouzaku nebo me trapi jeste neco protoze se s autem nemuzu dostat pres 170km/h ne ze by me to nejak omezovalo ale dost mi to vrta hlavou.

Dekuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Technickou jak technickou, ale pres Emise bys projít nemel.

2) Nebylo by lepsi to teda spravit? Egr nema s merenim teploty nic spolecneho.

Takze bud to nekam dej spravit, nebo badej dal. Snimace teploty v sacim potrubi musi byt 2. Jeden na vaze vzduchu pred turbem, meri teplotu vzduchu ktery vstupuje do sani. A pak druhy je sazmorejme za turbem, kde meri teplotu stlaceneho vzduchu. 

3) Muzes mi rict, proc potrebujes jezdit pres 170?

Proste to sprav, at to mas v cajku, at ti nic nesviti a je to, ne?

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, HonzaC2 napsal:

1) Technickou jak technickou, ale pres Emise bys projít nemel.

2) Nebylo by lepsi to teda spravit? Egr nema s merenim teploty nic spolecneho.

Takze bud to nekam dej spravit, nebo badej dal. Snimace teploty v sacim potrubi musi byt 2. Jeden na vaze vzduchu pred turbem, meri teplotu vzduchu ktery vstupuje do sani. A pak druhy je sazmorejme za turbem, kde meri teplotu stlaceneho vzduchu. 

3) Muzes mi rict, proc potrebujes jezdit pres 170?

Proste to sprav, at to mas v cajku, at ti nic nesviti a je to, ne?

o technicke jsem nemluvil, pouze o emisich.

to si uplne nemyslim

za turbem je kravina 

nepotrebuju, kdybys ccetl pisu ze me to nejak neomezuje

ach, rady nerady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, jarokare napsal:

Emisema to neprojde , stačí vyměnit ten snímač a pokud tam není jiná závada , mělo by to být O.K.

 

cau presne tenhle snimac jsem vymenil ale kontrolka furt hlasi chybu...proc? 

 

diky za odpoved.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněn obrázek z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohli byste nejdřív měřit samotnej snímač multimetrem. Je tam vetsinou NTC termistor a jde dobře změřit. Když je dobrá hodnota- např. při 25C je odpor 2K ohm (vymyšlenà hodnota, přesná je v servisním manuálu nebo u nekterxch vyrobcu snimace v datasheet), je to v poradku a jde se dale. Vestsinou je potreba zmerit aspon 2 hodnoty odporu na termistoru pri např. 10C a 30C. Dale je vinou treba kabelaz, vyoxidovany/vytrhly kontakt atp. Kdyz vsechno tohle je dobre, tak se podivat do merenych dat v diag a zjistit, co vidi jednotka. Kdyz i to souhlasi, tak zjistit, proc v sani neni takova a makova teplota- treba obtok egru je zaseklej na pul cesty atp.

Hodne stesti.

 

 

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...