jakub01balej Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 Zdravím pežoťáci, trápí mě takový nemalý problem. (peugeot 407 2.0hdi) na budíkách rosvícená kontrolka motoru, vyskakuje chyba depollution system faulty a na diagnostice hlaska snímač teploty v sacím potrubí. Myslel jsem si ze jsem snímač vyměnil (egr ventil) ale ocividne ne a tak chci pomoct s hledáním. případne jestli by tu byl nejaky sikula ktery mi rekne jestli s touto chybou udelam technickou nebo ne. Nekde jsem totiz cetl ze jakmile je rosvicena kontrolka motoru, eudelam emise. Dale se chci zeptat jestli tento problem muze hodit motor do nouzaku nebo me trapi jeste neco protoze se s autem nemuzu dostat pres 170km/h ne ze by me to nejak omezovalo ale dost mi to vrta hlavou. Dekuji za rady. Quote
HonzaC2 Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 (edited) 1) Technickou jak technickou, ale pres Emise bys projít nemel. 2) Nebylo by lepsi to teda spravit? Egr nema s merenim teploty nic spolecneho. Takze bud to nekam dej spravit, nebo badej dal. Snimace teploty v sacim potrubi musi byt 2. Jeden na vaze vzduchu pred turbem, meri teplotu vzduchu ktery vstupuje do sani. A pak druhy je sazmorejme za turbem, kde meri teplotu stlaceneho vzduchu. 3) Muzes mi rict, proc potrebujes jezdit pres 170? Proste to sprav, at to mas v cajku, at ti nic nesviti a je to, ne? Edited March 28, 2019 by HonzaC2 Quote
jarokare Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 Emisema to neprojde , stačí vyměnit ten snímač a pokud tam není jiná závada , mělo by to být O.K. Quote
jakub01balej Posted March 28, 2019 Author Posted March 28, 2019 Před hodinou, HonzaC2 napsal: 1) Technickou jak technickou, ale pres Emise bys projít nemel. 2) Nebylo by lepsi to teda spravit? Egr nema s merenim teploty nic spolecneho. Takze bud to nekam dej spravit, nebo badej dal. Snimace teploty v sacim potrubi musi byt 2. Jeden na vaze vzduchu pred turbem, meri teplotu vzduchu ktery vstupuje do sani. A pak druhy je sazmorejme za turbem, kde meri teplotu stlaceneho vzduchu. 3) Muzes mi rict, proc potrebujes jezdit pres 170? Proste to sprav, at to mas v cajku, at ti nic nesviti a je to, ne? o technicke jsem nemluvil, pouze o emisich. to si uplne nemyslim za turbem je kravina nepotrebuju, kdybys ccetl pisu ze me to nejak neomezuje ach, rady nerady Quote
jakub01balej Posted March 28, 2019 Author Posted March 28, 2019 (edited) před 33 minutami, jarokare napsal: Emisema to neprojde , stačí vyměnit ten snímač a pokud tam není jiná závada , mělo by to být O.K. cau presne tenhle snimac jsem vymenil ale kontrolka furt hlasi chybu...proc? diky za odpoved. Edited March 28, 2019 by Péťa Odstraněn obrázek z citace Quote
pajik999 Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 Zkus napíchnout na diagnostiku a chybu vymazat Quote
jakub01balej Posted March 28, 2019 Author Posted March 28, 2019 (edited) uz jsem udelal, po nastartovani opet chyba vybehne Edited March 28, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
pajik999 Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 (edited) Jakou chybu napsala dia? Snímač si dával novej ? Tady počti : Edited March 28, 2019 by pajik999 Quote
inoxing Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 (edited) Mohli byste nejdřív měřit samotnej snímač multimetrem. Je tam vetsinou NTC termistor a jde dobře změřit. Když je dobrá hodnota- např. při 25C je odpor 2K ohm (vymyšlenà hodnota, přesná je v servisním manuálu nebo u nekterxch vyrobcu snimace v datasheet), je to v poradku a jde se dale. Vestsinou je potreba zmerit aspon 2 hodnoty odporu na termistoru pri např. 10C a 30C. Dale je vinou treba kabelaz, vyoxidovany/vytrhly kontakt atp. Kdyz vsechno tohle je dobre, tak se podivat do merenych dat v diag a zjistit, co vidi jednotka. Kdyz i to souhlasi, tak zjistit, proc v sani neni takova a makova teplota- treba obtok egru je zaseklej na pul cesty atp. Hodne stesti. Edited March 28, 2019 by inoxing Quote
jakub.balej Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 před 1 hodinou, pajik999 napsal: Jakou chybu napsala dia? Snímač si dával novej ? Tady počti : snimac teploty nasavaneho vzduchu Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.