Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Posted

Auto jsem koupil v řijnu a klima fungovala ještě nedávno. Jinak jsem ji ještě nedoplňoval ani jsem ji zatím nenechal zkontrolovat

Posted

může se stát, že je jen málo chladícího média. jako první a "nejlevnější" opravu bych zkusil doplnit klimatizaci. dělají při tom i tlakovou zkoušku, tak by se přišlo na to, kdyby byl děravý třeba chladič/kompresor :) 

Posted

jen pro upřesnění--není to tlaková zkouška, ale podtlaková (vakuová),  z praxe můžu říct, že se při ní obvykle nic nezjistí, takže člověk si myslí, že je těsnost systému OK, ale bohužel opak je pravdou--i po týdnu může být klima zase prázdná...

Posted (edited)

@ozzy56 to barvivo o kterem pise @Lada 05 je UV barvivo a pridava se tam prave pro TLAKOVOU zkousku. Pri funkci klimaticace je v systemu NE podtlak - system se vyvakuuje pri plneni a kdyz v nem neni dra jak vrata tak se naplni a necha bezet s klimou naplno. A prave tam ma smysl to barvivo pri hledani netesnasti typu nedotazenej holendr nebo trhlinka ve vyparniku ci chladici. Hledaaji prave pomoci UV lampy

Kazda slusna fira ktera plni dela i tuhle tlakovou zkousku  :myslim

Edited by pesastor
Posted

Tak všechen plyn mě utekl přes plnící ventilek.Odsáto 0.Vakuová zkouška ukázala že tesnost systému ok. Doplněno 450gramů plynu a vyměna ventilku. Těch 450g plynu mě přijde malo ale servisák říkal že v 5008 je podle dokumentace 450gramů.Neví někdo kolik gramů tam má skutečně být.?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...