Aleshk Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Poradí někdo proč přestala fungovat klima?Nemůžu najít kde je pojistka na klimu.Dik za rady Quote
radim.1008 Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Uniklo chladivo, tím pádem nesepne klimakompresor. U mě to byl děravý výparník klimatizace. V Peugeotu za desítku. Quote
BooST Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 kdy bylo naposledy doplňováno chladící médium? Quote
Aleshk Posted March 23, 2019 Author Posted March 23, 2019 Auto jsem koupil v řijnu a klima fungovala ještě nedávno. Jinak jsem ji ještě nedoplňoval ani jsem ji zatím nenechal zkontrolovat Quote
BooST Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 může se stát, že je jen málo chladícího média. jako první a "nejlevnější" opravu bych zkusil doplnit klimatizaci. dělají při tom i tlakovou zkoušku, tak by se přišlo na to, kdyby byl děravý třeba chladič/kompresor Quote
ozzy56 Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 jen pro upřesnění--není to tlaková zkouška, ale podtlaková (vakuová), z praxe můžu říct, že se při ní obvykle nic nezjistí, takže člověk si myslí, že je těsnost systému OK, ale bohužel opak je pravdou--i po týdnu může být klima zase prázdná... Quote
Laďa Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 Při plnění se tam může přidat barvivo a pak se ukáže jestli je tam nějaká netěsnost. Petr Bednář and ozzy56 2 Quote
pesastor Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 (edited) @ozzy56 to barvivo o kterem pise @Lada 05 je UV barvivo a pridava se tam prave pro TLAKOVOU zkousku. Pri funkci klimaticace je v systemu NE podtlak - system se vyvakuuje pri plneni a kdyz v nem neni dra jak vrata tak se naplni a necha bezet s klimou naplno. A prave tam ma smysl to barvivo pri hledani netesnasti typu nedotazenej holendr nebo trhlinka ve vyparniku ci chladici. Hledaaji prave pomoci UV lampy Kazda slusna fira ktera plni dela i tuhle tlakovou zkousku Edited March 24, 2019 by pesastor Petr Bednář 1 Quote
Aleshk Posted March 26, 2019 Author Posted March 26, 2019 Tak všechen plyn mě utekl přes plnící ventilek.Odsáto 0.Vakuová zkouška ukázala že tesnost systému ok. Doplněno 450gramů plynu a vyměna ventilku. Těch 450g plynu mě přijde malo ale servisák říkal že v 5008 je podle dokumentace 450gramů.Neví někdo kolik gramů tam má skutečně být.? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.