Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Leve predni kolo rachot. Video


Dejved

Recommended Posts

Nejspíš se klepe brzdič, ale taky to muže dělat plíšek u kulového kloubu nebo štít brzdy, sundej kolo a zahejbej brzdičem, pokud na něm jsou vůle tak se klepe (myslím na vodících čepech), dělá se na to repas sada vodítek a futer.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, jestli má 508 taky ložisko horního uložení, protože to byl u pežotů pravý důvod prasknutí pružiny, takže by bylo nutné vyměnit minimálně i to ložisko...

tak podle Servisboxu tam ložisko je

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik

 

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

nevím, jestli má 508 taky ložisko horního uložení, protože to byl u pežotů pravý důvod prasknutí pružiny, takže by bylo nutné vyměnit minimálně i to ložisko...

tak podle Servisboxu tam ložisko je

Můžeš mi hodit to ložisko prosim. Pružiny jsem již objednal 

VIN mám VF38ERHHABL108139

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně utahuj matici pístu tlumiče mimo auto na vymontované sestavě tlumič-pružina-horní uložení. Pokud budeš utahovat po montáži do auta, tak se většinou podaří utrhnout gumový silentblok v horní misce uložení tlumiče a bude ti to při propérování klepat a vrzat (viz obr.)

sestava tlumiče.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tak a pokud nemáš stahováky, tak nejlepší je s tím někam dojet a za relativně pár korun ti to přehoději.
Většinou servisy mívají něco takovýdleho - on je to vlastně komplet návod:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

508 má atypické horní uložení. Pístnice tlumiče s maticí se neotáčí do rejdu, ale je pevně uložena v horní misce. Matice se nesmí povolovat ani utahovat na autě, jak je to ve výše uvedeném videu. Nejdříve vyjmout celou sestavu a pak na stole teprve povolit matici. Při montáži zase nejdříve utáhnout matici a teprve potom sestavu tlumiče namontovat do auta. Toto nevěděli ani v autorizovaném servisu a stálo je to dvě sady horního uložení než mi uvěřili.

 Jo, nekupovat horní uložení Kayaba (KYB), nic nevydrží a po vymetení velké díry se ten silentblok v misce utrhne. 

Upraveno uživatelem HonzaZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...