gadri Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Zdravím, ak mám dve sady pneu so snímačmi tlaku, musim dať každé koleso na pôvodné miesto?( Samozrejme pre pneu,ktore majú určený smer rotacie zostane tento zachovaný), - praktický príklad, môžem LP dať na miesto LZ ( smer rotacie zostáva zachovaný)? Ako sa s tým vyrovná riadiaca jednotka? Quote
gadri Posted March 20, 2019 Author Posted March 20, 2019 (edited) Dik Laďa. Doplňujem, že ide o priame snímanie cez tpms ventily, nie cez abs. Edited March 20, 2019 by gadri Quote
baffy Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Načíta ,ale v prípade poklesu tlaku ,alebo defektu ti to určite nezobrazí to správne koleso. gadri 1 Quote
gadri Posted March 20, 2019 Author Posted March 20, 2019 Baffy, presne o to mi ide. Takže každé koleso musí ísť vždy na to isté svoje miesto .Ďik. Quote
jarokare Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 @gadri nemusí , když jsou ventilky načtený na daným vozidle , při změně umístění si to jednotka upraví podle toho , z který antény přišel signál od ventilku , jenom s tím autem musíš chvíli jet Péťa 1 Quote
baffy Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 (edited) Máš s tým osobnú skúsenosť ,lebo ja ano a dokonca tento týždeň som riešil obdobný problém. Check kontrol hlásil lavé predné pretože snímač bol nakódovaný na lavé predné ale dofúknuť bolo potrebné zadné koleso kde sa fyzicky snímač po výmene nachádzal. Tolko moja skúsenosť a riešil som to už na viacerých autách. EDIT: gadri : kolesá sa dajú prehodiť ,ale potom by bolo potrebné prepísať v tom poradí aj snímače ,alebo to ignorovať a jednoducho pri nejakom upozornení prejsť všetky kolesá. Edited March 20, 2019 by baffy gadri 1 Quote
Agrafik Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Pravdu má @jarokare, Mám s tím osobní zkušenost. Samozřejmě se musí jízdou pozice načíst . Už jsem to v nějakém vláknu psal, stačí na to někdy i pár set metrů. Zkoušel jsem kola pokusně přeházet i mezi sebou. Na diagnostice je to krásně vidět, jak se to na pozicích přeháže. gadri, Péťa and jarokare 3 Quote
baffy Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 OK ,vidím že Vás nepresvedčím ,tak som zrejme včera sedel v nejakom inom aute Quote
jarokare Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Osobní zkušenost mám , i když je pravda , že u starších vysílačů už to nemusí fungovat 100% (slabší článek , tím pádem slabší signál) , ale mě se ještě nestalo , aby se pozice nenačetla ... Péťa 1 Quote
MJSytic Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Osobní zkušenost mám ze své 508. Namontuješ kola na auto a do 30min jízdy víš na čem jsi. Buď máš správný typ snímačů a vše se to samo spáruje a nebo máš špatný a nespáruje to ani Pepa z depa Na mou 508 musím používat starý typ, které byly např. i na 407, i když dle SB se dají použít i nové. Jenže ty prostě nefungují. Starý typ funguje bez problémů a absolutně bezobslužně Agrafik 1 Quote
Laďa Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Taky mám osobni zkušenost, že lze kola bez problémů prohodit z jedné pozice na druhou. P 407. gadri 1 Quote
gadri Posted March 21, 2019 Author Posted March 21, 2019 Vďaka páni Laďa, Baffy, jatokare, MJSytic, agrafik za sprostredkovanie užitocných skúseností. Quote
gadri Posted March 21, 2019 Author Posted March 21, 2019 (edited) Jarokare, nie je vysielacia anténka priamo v snímači na ventile? Ako to potom RJ pozná z akej pozície ide signál ? Netreba RJ " povedať" ,že " tento signál" ide.napr. z LP a "tento" z LZ ? Edited March 21, 2019 by gadri Quote
jarokare Posted March 21, 2019 Posted March 21, 2019 (edited) Vysílač je ve ventilku , ale taky musíš ten signál něčím přijmout , Peugeot to má řešený třema anténama (dvě vepředu a jedna vzadu) a podle toho , z který antény příjde signál , to pozná pozici kola ... Sice netuším , jak to pozná zadek s jednou anténou , ale funguje to , asi bych musel najít starý papíry ze školení Edited March 21, 2019 by jarokare gadri 1 Quote
baffy Posted March 21, 2019 Posted March 21, 2019 (edited) Dnes som trochu poštudoval o princípe na SB a je to tak ako píšete ,takže beriem späť a ospravedlňujem sa za zavádzajúce info. Len neviem prečo sa mi to správalo tak ,ako som písal vyššie ,hmm Edited March 21, 2019 by baffy brutall, gadri and Péťa 3 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.