Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Výmena kolies so snímačmi tlaku


Recommended Posts

Posted

Zdravím, ak mám dve sady pneu so snímačmi tlaku, musim dať každé koleso na pôvodné miesto?( Samozrejme pre pneu,ktore majú určený smer rotacie zostane tento zachovaný), - praktický príklad, môžem LP dať na miesto LZ ( smer rotacie zostáva zachovaný)? Ako sa s tým vyrovná riadiaca jednotka?

Posted

@gadri nemusí , když jsou ventilky načtený na daným vozidle , při změně umístění si to jednotka upraví podle toho , z který antény přišel signál od ventilku , jenom s tím autem musíš chvíli jet ;)

Posted (edited)

Máš s tým osobnú skúsenosť ,lebo ja ano a dokonca tento týždeň som riešil obdobný problém. Check kontrol hlásil lavé predné pretože snímač bol nakódovaný na lavé predné ale dofúknuť bolo potrebné zadné koleso kde sa fyzicky snímač po výmene nachádzal. Tolko moja skúsenosť a riešil som to už na viacerých autách.

EDIT:

gadri :  kolesá sa dajú prehodiť ,ale potom by bolo potrebné prepísať v tom poradí aj snímače ,alebo to ignorovať a jednoducho pri nejakom upozornení prejsť všetky kolesá.

Edited by baffy
Posted

Pravdu má @jarokare,  Mám s tím osobní zkušenost. Samozřejmě se musí jízdou pozice načíst . Už jsem to v nějakém vláknu psal, stačí na to někdy i pár set metrů. Zkoušel jsem kola pokusně přeházet i mezi sebou. Na diagnostice je to krásně vidět, jak se to na pozicích přeháže.

Posted

Osobní zkušenost mám , i když je pravda , že u starších vysílačů už to nemusí fungovat 100% (slabší článek , tím pádem slabší signál) , ale mě se ještě nestalo , aby se pozice nenačetla ...

Posted

Osobní zkušenost mám ze své 508. Namontuješ kola na auto a do 30min jízdy víš na čem jsi. Buď máš správný typ snímačů a vše se to samo spáruje a nebo máš špatný a nespáruje to ani Pepa z depa :aut 

Na mou 508 musím používat starý typ, které byly např. i na 407, i když dle SB se dají použít i nové. Jenže ty prostě nefungují. Starý typ funguje bez problémů a absolutně bezobslužně ;) 

Posted (edited)

Jarokare, nie je vysielacia anténka priamo v snímači na ventile?  Ako to potom RJ pozná z akej pozície ide signál ? Netreba RJ  " povedať" ,že " tento signál"  ide.napr. z LP  a  "tento" z LZ ?

Edited by gadri
Posted (edited)

Vysílač je ve ventilku , ale taky musíš ten signál něčím přijmout , Peugeot to má řešený třema anténama (dvě vepředu a jedna vzadu) a podle toho , z který antény příjde signál  , to pozná pozici kola ...

Sice netuším , jak to pozná zadek s jednou anténou , ale funguje to , asi bych musel najít starý papíry ze školení :D

Edited by jarokare
Posted (edited)

Dnes som trochu poštudoval o princípe na SB a je to tak ako píšete ,takže beriem späť a ospravedlňujem sa za zavádzajúce info. Len neviem prečo sa mi to správalo tak ,ako som písal vyššie ,hmm  

Výstřižek.JPG

Edited by baffy

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...