Havransem Posted March 18, 2019 Posted March 18, 2019 Ahoj všem. Mám tu 206 rv. 2003 1.4 benzín a nechce naskočit. Původní myšlenka byla že odešlo čerpadlo a tak jsem to proměřil a zjistil že k němu nejde proud. Tak jsem auto napích a hele závady. P 0135, P0201-0204,P0141,P0351 a P0352. Nesetkal jste se někdo s tímto problémem. Quote
jarokare Posted March 18, 2019 Posted March 18, 2019 Ahoj , zkoukni pojistky F2 a F15 v pojistkovce v motoru , ale pochybuju , že odešly obě najednou , spíš to vypadá , že odešlo relé v pojistkovce , co je napájí . Zkus pojistkovku poklepat , jestli náhodou nesepne nebo ji na zkoušku vyměnit ... Quote
inoxing Posted March 19, 2019 Posted March 19, 2019 Zkus pak ještě relé Bitron, je většinou urvané z držáku a uvnitř bazén nebo bývalý bazén. Je hned u jednotky, černá krabička cca 8x3cm. Quote
trucker1245 Posted March 30, 2019 Posted March 30, 2019 Ahoj, mám stejný problém, startér točí, ale nejde tam nafta. Balonek je tvrdý, bubliny nejsou. Měřil jsem ty pojistky a je na nich 8,74V baterie má 12,36 předpokládám, že v tom bude ten problém? Pojistky jsem vyměnil a je to stejné. Motor 1.4HDi P206. Quote
inoxing Posted March 30, 2019 Posted March 30, 2019 Nafta je trochu jina. Diagnostika je zaklad. Kazdopadne 9V nemuze byt na pojistkach, pokud baterka ma normalne 13V. Napajeci rele, oxidace atp. na silnoproudých větvích hledat chybu, zkratka kde se onech 4-5V ztraci. Quote
Hafity Posted March 30, 2019 Posted March 30, 2019 První bych šel po svorkách na pólech aku.... Quote
trucker1245 Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Svorky aku jsem očistil, samozřejmě je to beze změny. Diagnostika snad dnes přijde soused, tak budu chytřejší. Napájecí relé je které? Quote
jarokare Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Relé napájení je součástí pojistkovky motoru , jestli máš malý napětí na výstupu (pojistkách) , tak je nejspíš ta pojistkovka v háji , ale to už jsem psal hned v prvním příspěvku ... Quote
trucker1245 Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Takže musím sehnat celou pojistkovku, na té mojí je BSM B2 liší se benzínové od naftových? Prostrikal jsem všechny kontakty na pojistkovce, též nepomohlo. Quote
jarokare Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Může být i vyšší číslo , takže když to bude B3 , B4 , B5 , tak to nevadí , akorát by měl být stejný výrobce trucker1245 1 Quote
trucker1245 Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Na té mojí je Delphi, takže sehnat tu. Zatím děkuji za radu Quote
trucker1245 Posted April 1, 2019 Posted April 1, 2019 Tak výměna BSM B2 opravdu pomohla, moc děkuji za typ, jelikož osobně mi říkali, že tím to nebude - bylo. brixtr, Péťa and jarokare 3 Quote
zozan Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 (edited) Zdravím, nemáte někdo elektrické schéma na Peugeot 206. Nejde nastartovat, neběží palivové čerpadlo a nesvítí žlutá kontrolka motoru. Jsou tam komponenty viz.foto. Na pojistkách je firma Delphi. Edited March 9, 2023 by zozan Quote
jarokare Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 @zozan jestli ti nesvítí kontrolka motoru , tak pořádně prohlídni svazek v husím krku pod vzduchovým filtrem , občas tam shnije kabel Quote
zozan Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 (edited) @jarokareDíky za radu, mrknu na to Nevíš, kdo by mohl mít schéma na tento typ 206? Mám dvoje el. schémata, ale jsou tam úplně jiná čísla pojistek než na fotce. Kde je u tohoto typu auta relé pro spínání palivového čerpadla (pod řídící jednotkou není...)? Díky předem za jakoukoli radu. Edited March 9, 2023 by zozan Quote
jarokare Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 (edited) Relé je přímo v pojistkovce a schéma by možná bylo , ale bez bližší specifikace to nejde , 206 opravdu nestačí , ideální je VIN Jedno schema tady mám , ale to jenom odhaduju z těch fotek , co si sem dal 206 new.pdf Edited March 9, 2023 by jarokare Péťa 1 Quote
zozan Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 (edited) @jarokare VIN je VF32CHFXA42957344. To relé je někde pod tím plastovým krytem (myslím tu poslední fotku)? Za rady se s tebou samozřejmě srovnám . Koukal jsem na to schéma, ale já tam mám max. pojistku č. 17. Na tom schématu od tebe jsou čísla pojistek daleko vyšší. Edited March 9, 2023 by zozan Quote
jarokare Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 (edited) Schema aktualizováno , tohle by už mělo sedět To relé je zalitý v pojistkovce pod tím krytem , nejdřív ale zkontroluj ten svazek . Edited March 9, 2023 by jarokare Péťa and inoxing 2 Quote
zozan Posted March 9, 2023 Posted March 9, 2023 @jarokare Díky moc, budu přes víkend bádat. Vkládám sem schémata co jsem našel, třeba se někomu budou hodit... Co jsem dlužen? 206-schemy.pdf peugeot-206-wiring-diagram.pdf Quote
zozan Posted March 11, 2023 Posted March 11, 2023 Tak jsem to nakonec opravil. Byl přerušený drát mezi pojistkovou skříňkou ve schématu označenou X28-II a řídící jednotkou ve schématu označenou A35. Byl přerušený drát č. 1229 někde ve svazku. Kabeláž u tohoto typu není pod vzduchovým filtrem, jak psal jarokare, ale vedou u vršku levého blatníku a potom pod předním sklem k řídící jednotce. Kabeláž jsem rozdělal až k přednímu sklu, ale nic jsem tam nenašel, tak jsem nakonec natáhl nový drát a přiletoval ho na uštíplé konce u obou konektorů. Ještě jednou děkuji za schéma, bez něj bych to neopravil. inoxing 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.