Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Letní pneu


Mosquito

Recommended Posts

taky vždycky váhám, do čeho jít. ale když pominu klišé, že je to jediná styčná plocha, která drží stovky kil za zemském povrchu :D já mám třeba dvoulitr a s tím už se dá i svižně jezdit, tak tam nechci dávat úplně bláto. dokážu si ale představit řidiče, co jezdí jen do práce nebo... co já vím:)

PS mám Fulda SportControl 2 215/50 R17 95Y, cena cca 2500/ks s DPH, takže taky žádný ranec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vzal  Nokian Powerproof , cena za 4 ks 8 956 včetně dopravy. Dnes šlo auto na servisku + stk, tak jsem si to nechal rovnou přezout. Jsem na ně zvědavý, letní Nokiany jsem ještě neměl.

Ty matadory měl kolega na focusu (tedy v jiném rozměru), ale už je to dýl, tak 3 sezony zpět, nebyla to verze "3", každopádně se těšil, až je vyhodí, sjet je na "slike" si netroufl 😄. Osobní zkušenost nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No párkrát tam stál, o tom žádná (taky kolega patřil k posměváčkům na lva, stejně jako ještě jeden "hrdý" majitel dvou škodovek, ale zatím se směji já). Ale najezdí taky tak soukromých 20tkm za sezonu, ale pokud si pamatuju, na čtvrtou už je nedal, i když měly ještě dostatečný vzorek. Ale jak říkám, byla to jiná verze, kolega už nemá ani ten focus 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodování mezi Barum Bravuris 5HM vs. Sava Intensa UHP2 FR. Cena skoro stejná.

Barum: Valivý odpor: C     Přilnavost na mokru: B     Vnější hlučnost: 72db

Sava:    Valivý odpor: C     Přilnavost na mokru: A     Vnější hlučnost: 70db

:myslim

Testy hovoří pro Savy, jezdím je i v zimě na 5008. Na 306ce zase Barumky léto zima. :D

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pavelu96: dej na levou stranu 5 a na pravou 3. To poznáš rozdíl rychle :D

Já jsem "zaperlil", mám normálně sadu kol na chalupě, vždycky to tam jenom přehodím, jenže letos potřebuju přezout, to jsem dělal tak, že jsem nazul starý a nechal si je v Praze přezout, na chalupě mi to o víkendu nikdo neudělá, pneuservisáci v okolí v sobotu nepracují. Jenže letos byla zima a na letních už fakt není vzorek žádnej, tak jsem to neriskoval na nich jet, prostě kola naložil do auta, že to  nechám udělat celý v Praze a zimáky pok někdy odvezu. No včera mi volá servisák, že nemůžou najít šrouby... :D:D No krabice se šroubama a středama prostě zůstala chalupě. Tak mi to tedy jen přezujou a musím si to přehodit sám.

Tím jsem chtěl říct, že jsem sklerotik a tak zatím netestuju.:D Ale když se kouknu na póčo, tak ty zimáky vůbec nevadí.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pacho69taky s tím nespěchám. Ve středu ráno - 7°C, včera -5°C. Dnes jen -3°C. Jo tohle se mi taky jedno stalo. Že jsem přijel bez šroubů. :D

Asi jo, už nebudu nic hledat a špekulovat. Sava patří do Holdingu Goodyear/Dunlop. Jsou za stejnou cenu a ve výsledku vycházejí lépe. Na prémiovou gumu Michelin, Continental atd. nemám koule dát 3 až 3,5tis.Kč za gumu, to fakt ne. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne je to prostě osobní pocit. U Continentalu mi přijde, že je Continental a vše ostatní je low end. U Michelinu/Goodyearu mi přijde, že je více značek, které mají vysokou úroveň, jsou často brány jako "národní" a někdy konkurují i mateřské značce. Je asi fakt, že to Continental nechce (stejně jako folcfágen nechce aby mu konkurovala škodofka), tak se chová nadřazeně. Ale na Continental nemám žádných námitek. Vše na čem jsem od nich jezdil vždy splnilo mé očekávání, zklamaný jsem z žádné jejich gumy nikdy. nebyl.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimní Sava jsem kdysi měl, a super gumy. Zato když mi koupili na služební škodovku zimáky Polaris (už nevím které), a napadl sníh, tak jsem se na nich málem zabil. Stačilo trochu ujetého sněhu, a gumy byly horší, než letňáky. Po měsíci jsem s tím autem odmítl jezdit, a museli koupit jiné zimáky. A to jsem ještě ten měsíc vozil v kufru bedýnku se štěrkem a lopatku. Bez toho bych se kolikrát vůbec nevyhrabal 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zdravím skupinko, 

momentálně řeším nové letní pneu na svou 5008 2.0 hdi. Vybíral jsem a našel tyto pneu https://www.pneumatiky.cz/goodyear-efficientgrip-performance-2-215-50-r17-91-w-letni-pneumatiky-577271-t1#popis.Hledal jsem dle parametrů které jsem měl od předchozího majitele Mišáky 215/50 R 17 91 W. Ale v techničáku jsou psané 215/50 R 17 92 H je to problém nebo ne. 🤔🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GY EfficienceGrip Performance 2 se dělají i v 215/50 R17 95W, tedy určitě ty, pokud jsi vybral GY. Měl jsem jedničky, co do vlastností naprosto v pohodě, vydržely ale o pětinu míň než Micheliny. Zas cena je o pětinu (i více) nižší, takže v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...