Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

šedá krabička pod zadním sedadlem 306


Jirka,306

Recommended Posts

Zdravím.Mám 306 1.4 kombi.Auto měl můj děda,ale už nechce jezdit tak ho dal mě.Auto stálo víc jak 2 roky a nejezdilo se sním,takže začínám řešit nějaké problémy.1.problém pod zadní sedačkou je jakási šedá krabička,která divně po chvilkách lupe,klepe.Bylo mi řečeno,že centrál šel,potom klekla baterka a dala se do auta nějaká velká na dojetí,auto zdechlo a od té doby nejde centrál a páté dveře nejsou zamklé a od té doby prý lupe v té krabičce.Chtěl bych vědět proč to asi lupe a co to je a jestli to má něco společného s tím centrálem.Dnes jsem krabičku odpojil,ale dál jsem nepátral na co to mělo vliv.....:-) Může prosím někdo poradit???

IMG_20190313_150904.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Krabičku jsem rozebral a řekl bych,že je to tam nějak zoxidované,zítra jak budu v garáži tak kouknu ještě na ten přívod.Je možné to vzít z jiného auta na vrakáči a jen vyměnit?Mám k autu jen jeden klíč a nemám dalkáč.Jen bych chtěl,aby šel ten centrál pokud by to šlo:-)

IMG_20190313_190034.jpg

IMG_20190313_190044.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten integrovanej obvod je olezlej jelakym zeenm svinstvem. Vlhkost plus zbytky smacedla pri pajeni  vlnou dela podobne oxydacni proukdty, ktere byvaji oidvve. Tak v prvni rade kartacek na zuby, lih a poradne ocistit. Pak dej zet a vyzkoseju, MOZNA se stane nepravdeodpbnej zazrak a bude to jen timhle :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska očištěno a vráceno z5 a nefunguje to,tak se pokusím to někde sehnat druhé.přední dveře řidiče se zavřou a zadní jakoby to chtělo zamknout,něco tam cvaká pak je to cvaknutí dlouhé a nic:-).Jak jsem to očistil je vidět že tam není jeden ten zobáček asi se to upálilo viz foto....díky za rady a pomoc.

IMG_20190314_152442.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě, jestli nemůžou být zatuhlé motorky,nebo přelámané dráty do dveří. Jinak pro druhou jednotku bych zajel do Polomi, nějaká 306 tam určitě bude, jenom si pohlídej aby to byl stejný typ. jinak až to vyřešíš, tak to můžeš vylepšit a doplnit třeba tohle (zatím jsem to dal do 406 a teď objednal do 206 a feldy)

https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfortni-prvky/dalkova-ovladani/privesek-ke-klicum/dalkove-ovladani-glk6102-g305.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2019 at 21:17, PaKr napsal:

Napadá mě, jestli nemůžou být zatuhlé motorky,nebo přelámané dráty do dveří. Jinak pro druhou jednotku bych zajel do Polomi, nějaká 306 tam určitě bude, jenom si pohlídej aby to byl stejný typ. jinak až to vyřešíš, tak to můžeš vylepšit a doplnit třeba tohle (zatím jsem to dal do 406 a teď objednal do 206 a feldy)

https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfortni-prvky/dalkova-ovladani/privesek-ke-klicum/dalkove-ovladani-glk6102-g305.html

Jak myslíš stejný typ?Jestli vyřeším ten centrál tak to koupím aji na feldu  díky:-)

V 15. 3. 2019 at 4:36, mmartinkovic napsal:

Tak nozicku doloz, tenky drotik a napajkuj.

Tu nožičku jsem dopájel,ale nepomohlo to.Nastal další problém zamknul se kufr a nejde otevřít.Předtím nebyl zamklej vůbec a šel otvírat tou páčkou na pátých dveřích.Kíč tam strčit nejde i když jsem to namazal a zevnitř se na zámek nedostanu ,ten plast co je zevnitř je přišrubovanej z boku kde se nedostanu na šroubky...hledal jsem jestli se to dá nějak otevřít a nic jsem nenašel,Jde to prosím nějak otevřít??viděl jsem že některá auta mají nouzové otevírání,u sebe jsem nic takového nenašel.

V pondělí jedu do Rymic jestli tam nebudou nějaké díly,mám to 15km. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si říkal,že jsem se vyjádřil nesrozumitelně:) no myslel jsem, aby ta jednotka byla shodná, jak vizuálně,tak se stejným označením.

V Polomi jsem byl včera, 306 tam byly asi 4(nebo 5),ale po té jednotce jsem se nedíval. Ale jedna měla v kufru 14"elektrony - nechal jsem je tam, na 406 je dát nemůžu,ale už tam být nemusí. Byl jsem se podívat,jestli je něco zajímavého na 406 a bral jsem motorek centrálu i s kabeláží - ten bude na feldě pro odskok kufru. 

 

Se zamčeným kufrem ti neporadím,to jsem zatím neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak byl jsem dneska v Rymicích,věcí tam mají teda dost.Koupil jsem zadní pásy a tu krabičku na centrál,tak jsem ju hned připojil a auto se zamkne a hned se odemkne navíc dveře za řidičem se ani nezamknou,takže zatím to nechám tak.Kufr se odemknul tak se bude muset nechat opravit zámek kufru aby šel otevírat klíčem,doufal jsem,že bude problém jen v té krabičce,ale asi budou aji ty kabely špatné když některé dveře se nezamknou 🙂 a ten chlap říkal že kuft nejde otevřít klíčem protože lidi nepoužívají klíček ale jen centrál na otevírání kufru a ten zámek je hliníkový takže to zatuhne,zoxiduje.Možná by to zámečník rozchodil.No uvidím...když se podaří dám vědět:).zatím díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak aspoň nějaký posun;)

pokud se zamkne a hned odemkne, tak detekuje nezavření některých dveří (u 406 to je jenom u předních, nevím jak to má 306 - ale asi stejně),takže buď jsou špatné dráty nebo některý přední zámek (resp. asi nějaký mikrospínač)

u zadních dveří bych to viděl na problém přímo v motorku - ten bývá součástí zámku. (nebo opět dráty)

Jestli budou dráty po proměření ok, tak bych to viděl na další cestu do Rymic a vzal bych celou sadu zámků.

Zámek od kufru bych zkusil zavést do Olomouce ( zámečnictví Drápal - Novák u krajského úřadu) Tam mi vždycky poradili a vyšli vstříc. Jenom ten zámek musíš odmontovat - venku na autě to dělat nebudou;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci malovat certa na zed, ale zamek kufru se po rozebrani tak na 95% rozpadne na prach, ta hlinikova slitina se se soli ze silnice, ktere na zadni dvere lita vice nez dost, nema rada a co se nezmeni na bily prasek, to zkrehne, ze se to pri pokusu o rozhybani rozpadne. Zrovna pred mesicem jsem takhle chtel zachranit jeden zamek ze 306

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...