Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Slabá místa 207 ? , 1,6 HDI 80kw


MiliVFR

Recommended Posts

Dcera má 207 1.6 HDi 80kW z roku 2006 s FAP filtrem - dovoz z dojčlandu.

Při výběru jsem měl poradce - mého mechanika co dělá hlavně francouze od PSA (i když raději než P má Citroeny). Měl s sebou počítač (bazarista dovolil) - takže proběhl odečet závad včetně kontroly stavu FAP apod. Co si matně pamatuji tak dost jsme se dívali kolem turba jestli někde něco neteče a jestli není motor od nafty. Chtěl aby byl motor studený. Doporučuji podobný postup - vzít s sebou mechanika.

Co mě překvapilo, tak byl docela rezavý spodek - povrchová koroze. Podle mechanika auto stávalo někde na trávě. Nechal jsem u kamaráda stříknout včetně dutin a zdá se že je pokoj.

Zkušenosti s motorizací veskrze pozitivní. Jede to pěkně, dobrý zátah a i se  tím nemusíš bát předjíždět.  Motor se mi zdá o něco hlučnější než můj dvoulitr v 308mě. Dcera jezdí částečně po Praze ale nejvíc na trase Strakonice - Praha (cca 120 km, z toho 45km dálnice,  50 km silnice I. třídy a zbytek Praha) Co vím, tak jezdí jako ďas (na dálnici udržuje 130 podle GPS jinde něco nad limity) - průměrná spotřeba cca 4,8 (podle tankování), podle počítače 4,7. Když s tím ze začátku jezdila hlavně po Strakonicích a okolí, tak tam bylo cca 5,4.

Co v autě podle mě chybí, tak je tempomat (dceruška ho tam nechce, takže se dodělávat nebude, i když to prý připraveno je)

207ma je tvrdší než moje 308 - nevím, zda to je podvozkem nebo pneu (195/55 R16), ale kolegova přítulkyě má 207 s 1.4i a ta je měkčí (myslím 207ma).

Tankuji čistou naftu (neaditivovanou) a sám přidávám VIF - letní nebo zimní podle období.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...