Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kola pežotek 106


Freeman93

Recommended Posts

Zdravím kolegy a příznivce peugeotu potřebuju poradit a tak jsem si řekl že to zkusím zde :) i když nevím jestli to patří zrovna do téhle rubriky

mám na svém pežotku kola na 3 šrouby 3x98 13ky a chtěl bych větší minimalně 14ky :X

takže prvni dotaz zda někdo nemá někde v garáži nebo podobně hozené nějaké kola 

a ten druhý trochu složitější kdybych nesehnal kola na 3 co vše a jak bych musel poměnit abych tam nazul kola např 4x108 ? jestli to jde řešit formou nějakých podložek či bych musel celou nápravu vyměnit? 

ptám se možná blbě ale v tomto jsem hold levej :D za každou radu či tip budu jen rád :)

děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Kecy, prdy, hnidy, beďary... V dnešní době už je tolik webů s náhradníma dílama, že je z čeho vybírat a taky i s ohledem na ceny. Já např. poslední dobou dost často podobné záležitosti řeším na autodíly24_cz a nestěžuji si. Super výběr a skvělé ceny mi pomohou jak s překopáním možností, tak běžné opravy a výměny ani tolik nebolí. A že vím o čem mluvím. Mám 4-ři káry a to už je co se ohánět. Jinak já jsem si min. týden přikoupil 106-ku a je taky na 4x108. Až jí dodělám, tak sem pak nalepím fotky. Jinak ani jsem netušil, že někdy bylo něco jen na třech šroubech. Dík, už jsem zas o něco chytřejší... Čau a neboj se toho, maximálně kupuj na etapy, nejdřív předek, pak zadek a na závěr do třetice to šoupni na dílnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, je to levný... pod 5000 se stejně nedostane... za tolik nebudou ani ta kola 3x98... ale musí se počkat a hledat... těch moc není.  

A podložky... bohužel ty nebudou ideální, protože ET by bylo hodně malé,  kola by lezla ven... myslím, že 3x98 má origo ET okolo 20... ale někomu to nevadí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady něco je, ale trochu z ruky 🙂 Ale za ty prachy....

A co se předělávky týče, tak ani ten supr čupr web s dílama, co tady dal ten majitel 4 kár, ti moc nepomůže, protože předělat to, to je nesmysl prostě.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/4x-14-zoll-alu-felgen-peugeot-106-citro-n-saxo/1300762849-223-2074

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 3. 2019 at 14:03, Freeman93 napsal:

ptám se možná blbě ale v tomto jsem hold levej

V tom případě se soustřeď pouze na výměnu kol.... Navíc těhlice je součástí tlumiče.... A mám dojem, že by se musely vyměnit i poloosy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hafity mi se ti zdá, že ve předu (a vlastně i vzadu) je to jen otázka náboje. Ložisko a poloosa je stejné. To ložisko samozřejmě zničí, ale těhlici měnit by nemusel.

Mmch, stejně jsem dodnes nepochopil, proč to tenkát Etienne takto vymyslel. 3 díry měla jenom 1,0i a to ještě jen pokud to bylo bez ABS. Tak co si tím pomohli, že ušetřili 4 šrouby a vrtání 4 děr naopak za cenu zmatků s diskama....no nechápu to.

EDIT:no tak ne, beru zpět,ložisko je jiné na 3díry a na 4 díry. Průměr 66 vs 72. Takže úplně komplikované.....

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@David 106s16 no zrovna u těch ložisek jsem měl tušáka…. Ale pokud by tisícihran v nábojích byl stejný, tak by se poloosy měnit nemusely.... A vzadu je to o čepech: tam jsou tři typy.... Pro 3díru, pro 4díru buben a pro 4díru kotouč.... Ale dají se vyměnit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 diry protože to vychází z jiného předchůdce... třeba citroen AX... 

Nejen 1.0 má 3x98, ale i některé 1.1 44 kw, sám to mám doma, takže vím. Kola se na blbě shání, 14" téměř nesehnatelne. Na druhou stranu, plechy 13" se prodávají v podstatě za cenu železa. Sám jsem pořídil jednu sadu s velmi pěknými zimními za 600 Kč. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...