Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Posted

Zdravím,

prosím o pomoc. Dnes jsem měnil termostat na 5008 2.0HDi 110kW r.v.2010.

Z rutinní výměny se stala noční můra. Po výměně, když jsem dal vše dohromady a zapojil baterku, chtěl jsem nastartovat, ale na palubce se mi rozsvitilo snad úplně vše v chybě. 

Diagnosika ukázala mraky chyb od ABS/ESP nenačtena komunikace, elektrická brzda nejde zabrzdit. Další chyby jednotky BSI, jednotky motoru atd. Fakt strašně chyb a nejde nastartovat.

(např: 9528;F569;F56B;F5FF;P2291;P0017;P0017;P1350;U1401; atd.) 

Na palubce svítí STOP a nejde nastartovat. Některé chyby nejdou v diagnostice vymazat...

Nesetkal se s tím někdo? Dokáže mi někdo říct jak se to mohlo stát a jak z toho ven?

 

Moc díky za jakýkoli podnět ...

Posted

termostat jako takový, nebo komplet to plastové pouzdro i s elektronikou? zkusil bych odpojit, jestli tam není zkrat nebo tak.

Posted

Zkusit to znovu a provést odpojení a připojení baterie správně .Tzn. počkat na usnutí BSI... a po připojení zase počkat. než se vše inicializuje, po zapnutí zapalování taky počkat. Baterku nechat delší dobu odpojenout, někomu pomohlo i krátkodobě spojit přívodní vodiče odpojené od baterky.

Posted
před 11 minutami, BooST napsal:

termostat jako takový, nebo komplet to plastové pouzdro i s elektronikou? zkusil bych odpojit, jestli tam není zkrat nebo tak.

Kompletní i s elektronikou, ale je tam jen čidlo - dva dráty 

Posted
před 10 minutami, jarokare napsal:

Podívej se , jestli si nezapomněl připojit jednotku ochrany a napájení přímo na baterce , je to šedivej konektor

To jsem kontroloval. Dělal jsem to dnes celý den několikrát ale nevím, jestli jsem na nej poprvé nezapomněl ...dá se tím něco zničit?

Posted
před 15 minutami, Agrafik napsal:

Zkusit to znovu a provést odpojení a připojení baterie správně .Tzn. počkat na usnutí BSI... a po připojení zase počkat. než se vše inicializuje, po zapnutí zapalování taky počkat. Baterku nechat delší dobu odpojenout, někomu pomohlo i krátkodobě spojit přívodní vodiče odpojené od baterky.

Zítra začnu znovu a zkusím po připojení počkat.... 

Posted

Tak vše v pořádku. Auto bylo přes noc bez baterky, ráno jsem ji zapojil, dal cigaretu, pak jsem zapnul klíček, zase chvíli počkal, pak nastartoval👍

... zkouknul přes diagnostiku a nyní vše OK... ani nevíte jak se mi ulevilo 😀

Díky za reakce👍

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...