Mirek80 Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 Zdravím, prosím o pomoc. Dnes jsem měnil termostat na 5008 2.0HDi 110kW r.v.2010. Z rutinní výměny se stala noční můra. Po výměně, když jsem dal vše dohromady a zapojil baterku, chtěl jsem nastartovat, ale na palubce se mi rozsvitilo snad úplně vše v chybě. Diagnosika ukázala mraky chyb od ABS/ESP nenačtena komunikace, elektrická brzda nejde zabrzdit. Další chyby jednotky BSI, jednotky motoru atd. Fakt strašně chyb a nejde nastartovat. (např: 9528;F569;F56B;F5FF;P2291;P0017;P0017;P1350;U1401; atd.) Na palubce svítí STOP a nejde nastartovat. Některé chyby nejdou v diagnostice vymazat... Nesetkal se s tím někdo? Dokáže mi někdo říct jak se to mohlo stát a jak z toho ven? Moc díky za jakýkoli podnět ... Quote
BooST Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 termostat jako takový, nebo komplet to plastové pouzdro i s elektronikou? zkusil bych odpojit, jestli tam není zkrat nebo tak. Quote
Agrafik Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 Zkusit to znovu a provést odpojení a připojení baterie správně .Tzn. počkat na usnutí BSI... a po připojení zase počkat. než se vše inicializuje, po zapnutí zapalování taky počkat. Baterku nechat delší dobu odpojenout, někomu pomohlo i krátkodobě spojit přívodní vodiče odpojené od baterky. Quote
jarokare Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 Podívej se , jestli si nezapomněl připojit jednotku ochrany a napájení přímo na baterce , je to šedivej konektor Quote
Mirek80 Posted March 9, 2019 Author Posted March 9, 2019 před 11 minutami, BooST napsal: termostat jako takový, nebo komplet to plastové pouzdro i s elektronikou? zkusil bych odpojit, jestli tam není zkrat nebo tak. Kompletní i s elektronikou, ale je tam jen čidlo - dva dráty Quote
Mirek80 Posted March 9, 2019 Author Posted March 9, 2019 před 10 minutami, jarokare napsal: Podívej se , jestli si nezapomněl připojit jednotku ochrany a napájení přímo na baterce , je to šedivej konektor To jsem kontroloval. Dělal jsem to dnes celý den několikrát ale nevím, jestli jsem na nej poprvé nezapomněl ...dá se tím něco zničit? Quote
Mirek80 Posted March 9, 2019 Author Posted March 9, 2019 před 15 minutami, Agrafik napsal: Zkusit to znovu a provést odpojení a připojení baterie správně .Tzn. počkat na usnutí BSI... a po připojení zase počkat. než se vše inicializuje, po zapnutí zapalování taky počkat. Baterku nechat delší dobu odpojenout, někomu pomohlo i krátkodobě spojit přívodní vodiče odpojené od baterky. Zítra začnu znovu a zkusím po připojení počkat.... Quote
Mirek80 Posted March 10, 2019 Author Posted March 10, 2019 Tak vše v pořádku. Auto bylo přes noc bez baterky, ráno jsem ji zapojil, dal cigaretu, pak jsem zapnul klíček, zase chvíli počkal, pak nastartoval ... zkouknul přes diagnostiku a nyní vše OK... ani nevíte jak se mi ulevilo Díky za reakce Agrafik, Péťa and BooST 3 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.