ajwen050 Posted March 8, 2019 Posted March 8, 2019 (edited) Zdravím Vás, mohl by mi někdo poradit, zda uvedený P308 stojí z to, ať už se motoru, nebo čehokoliv týče? Nevyznám se v motorizaci, Peugeota jsem nikdy neměl. Díky moc za každou odpověď. https://www.domansky.cz/prodej-vozu/peugeot-308-active-12-puretech-130k-1maj/ Edited March 8, 2019 by ajwen050 Quote
pesastor Posted March 8, 2019 Posted March 8, 2019 budu kamenovanej, ale uvedom si ze OBJEM NICIM NENAHRADIS Quote
pavelu96 Posted March 8, 2019 Posted March 8, 2019 Jde o to, za co stojí? (Na tak velkými písmeny napsanou adresu se bojím kliknout) Quote
ajwen050 Posted March 8, 2019 Author Posted March 8, 2019 (edited) nejsem žádnej závodník, jen běžný uživatel. Původně jsem měl vyhlídnutý motor 1.6 THP ale o tom jsem se dočetl samé hrůzy. Za tu velikost adresy se omlouvám, píšu na mobilu. Je to odkaz na auto, žádný strach .-) Edited March 8, 2019 by ajwen050 Quote
Laďa Posted March 8, 2019 Posted March 8, 2019 (edited) Motorizace Ti bude stačit. Nemusíš se bát. Jinak to ale není SW (kombi). Edited March 8, 2019 by Laďa Quote
ajwen050 Posted March 8, 2019 Author Posted March 8, 2019 Díky za upozornění A nějak moc problémové motory to nejsou? neberu výměna rozvodů apod. Quote
Danny308 Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 Ahoj, co jám mám informace, tak tahle krátká verze s tímto motorem jede dost slušně a celkem i úsporně. Quote
Ajap Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 Mám zatím najeto asi 27 tkm bez sebemenších potíží. Což samozřejmě o ničem nesvědčí, takže jen tak indikativně. Ale při servisce jsem "dal řeč" s technikem a prej se tyhle motory (1,2) povedly a nejsou s nima žádné závažné problémy. Když jsem zmínil 1,6THP, tak se jen křižoval. Motor je úsporný, po městě semaforů (Budějovice) se dá jezdit kolem 7l/100km. Při klidné jízdě se dají dát dálky (bez dálnice) kolem 5l, dálničních 130km/h znamená cca 6l/100km. Celkovou spotřebu mám zatím 6,7l/100km, stará 308 s 1,6 VTi měla za 111tkm 8,2l/100km při neporovnatelně horší dynamice. No ale nejlepší je, jak to auto jede. Je lehounké a ten motor si s ním vyloženě hraje. Při dynamickém rozjezdu při přeřazení z 1 na 2 kolem 50km/h auto "hrabe", je třeba opatrně s plynem. Quote
pesastor Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 @pavelu96 cim vetsi pismena, tim mensi motor. ono ty vysavace s turbem...... brrr Quote
Laďa Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 pesastor : Můžu vědět co máš ty za auto a s jakým motorem? Ta ohraná písnička o maloobjemových motor už není tak populární jak byla. Taková je prostě doba, nebo snad příspěvky sem fórum píšeš na psacím stroji? Quote
pesastor Posted March 9, 2019 Posted March 9, 2019 @Laďa co mam za auto? co jsem v uplnem duchodu tak ted P106 1,4 55kW. Ale do nedavna, pokud slo privydelavat byla T 613 v provedeni 4,2 litru a karburaci bez vstriku. Spokojen! Quote
Maribus Posted March 11, 2019 Posted March 11, 2019 Ja mám ročník 2017 308 SW 1,2 96kW T9 mám 20000km a zatiaľ bez problémov.Motor je veľmi živý a kultivovaný.Objem sa vraví že nenahardíš ale skús popozerať nejaké videá na youtobe. radim.1008 1 Quote
OK406 Posted March 11, 2019 Posted March 11, 2019 @pesastor tak to je opravdu velký přestup. Jak se Ti jezdilo s T613? Měl si jí nechat na ,,víkendové" ježdění, pokud byla v dobrém stavu. Jinak 106 není špatná. Kluk má 1.0 37 kW a spokojenost. Quote
pesastor Posted March 11, 2019 Posted March 11, 2019 (edited) @OK406 zase tu bude nekdo rikat ze se ohanim vekem. Je mi jedenasedmdesat, ziji z duchodu a T613 chtela trvalou a nelevnou peci zvl. posledni kousky delany z rezavejch trineckejch plechu. Navic jsem v tom mel upravenej motor z T 700, NE strikacku ale karbec dodatecne namontovanou jednu z poslednich tatrovackejch klimatiazaci + v Tatre delanou prestavbu na LPG. Takze to hesl o opici a bananech jsem uplatnil na sebe Ve vysledku nejleplsi a nejrychlejsi auto ktery jsem v zivote mel - skoncilo v Nemecku. Ted mam za par supu P106 tridvirko 1,4/55kW pred faceliftem bez elektroniky a po vychytani pazoutskejch musek a much jsem spokojenej Edited March 11, 2019 by pesastor Quote
Milan+ Posted March 11, 2019 Posted March 11, 2019 Doplň nějaké fota, bratranec má 613 dva kousky. V renovaci. Péťa 1 Quote
Nemesis Posted March 13, 2019 Posted March 13, 2019 Mám 308SW rv 2015, 80 000km. Po motorovej stránke je super, nemám jej čo vytknúť. Aj plne naložené auto ide svižne. Spotreba 5-6l, úplne v pohode. Čo sa týka závad, tak najprv odišlo nejaké čidlo vačku - vymenené vrámci záruky a potom odišiel rozvodový remeň - vymenené tiež vrámci záruky. Quote
zemi.v Posted March 13, 2019 Posted March 13, 2019 Jak již byl napsáno s tímhle motorem problémy nejsou a prodávají se opravdu hodně, takže bych se toho nebál. Samozřejmě si to konkrétní auto před koupí proklepnout Quote
Luboš76 Posted March 19, 2019 Posted March 19, 2019 Tento motor jo , ale 1.6 THP nebrat. Ten mám já a mohl bych vyprávět. Quote
Milan+ Posted March 27, 2019 Posted March 27, 2019 @pesastor Jsem čekal, že nám sem šoupnes nějaké fota Tatry 613. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.