stoklik1 Posted March 6, 2019 Posted March 6, 2019 Zdravim všetkých. Prosím o radu ohľadom prednej nápravy. Pri plnom vytočení kolesa na obe strany pri pomalom rozbiehaní mi niečo pukoce. Kolesá sú pevné, menil som čapy na tyči riadenia, obe ramená, čapy sú ok, šálky a ložiská na tlmičoch sú pevné, tak neviem čo to môže spôsobovať. Viete mi niekto poradiť. Keď idem cez kruháč alebo rovno je to OK. Ďakujem za radu. Quote
ozzy56 Posted March 6, 2019 Posted March 6, 2019 před výměnou čepů, ramen atd. to nedělalo? asi klepou homoklouby v poloosách Quote
stoklik1 Posted March 6, 2019 Author Posted March 6, 2019 Áno robilo, práve preto som menil to čo som spomínal. Čo sa mení na homoklboch, nemám s tým skúsenosti? Ďakujem za radu Quote
ozzy56 Posted March 6, 2019 Posted March 6, 2019 mění se celý homokinetický kloub, to je ten kloub u kola, když je opotřebovaný, tak v rejdu v tahu klepe, osobně bych koupil repasované obě poloosy (staré dáš a dají ti zgenerálkované), kupuj podle VIN auta stoklik1 1 Quote
stoklik1 Posted March 10, 2019 Author Posted March 10, 2019 Zdravim všetkých. Tak som sa rozhodol pustiť do toho so synom a výmenu homokinetických kĺbov sme zvládli na výbornú . Napokon bol zlý iba jeden ale vymenili sme oba. Teraz je už od nápravy ticho, žiadne pukanie a aj auto si lepšie drží stopu v zákrutách. Čo ma však zarazilo bolo, že v balení nových homoklboch boli pribalené manžety, ktoré vôbec čo sa týkalo priemeru na poloos nepasovali a boli aj kratšie , pritom homoklby sú presne také aké tam patria. Ešteže tie pôvodné boli v poriadku..... Vďaka Ozzy56 za radu. Prajem Vám pekný večer ozzy56 and Péťa 2 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.