Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotažení svíček - následky?


Ceeper

Recommended Posts

Ahoj,

poslední dobou mi při zahřátí motoru začalo něco nesnesitelně klepat z podkapoty - auto putovalo do servisu s podezřením na nějaký průšvih. Po dvou hodinách mi volali zpět, že se na to mechanik kouknul, utáhnul svíčky a vše je ok. Nevím co s tím dělal doopravdy, ale je fakt, že klepání zmizelo a motor si přede jako koťátko :)

 

Každopádně... Poslední dobou mi v kabině smrděl benzín a měl jsem pocit, že občas i výfukové splodiny. Dnes jsem s opraveným autem jel prvně, ale zdálo se mi, že ani jedno z toho není cítit (náhoda?) a motor lépe táhne.  Je možné, že jsou to důsledky zmíněného dotažení a nebo je to spíš náhoda?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A myslíš, že by utažení svíček mohlo mít vliv na všechny 3 zmíněné (pocitové) změny? Tzn Zápach paliva, splodin i výkon?

Případně trošičku spotřeba? Jelikož za posledních pár měsíců mi vylezla cca o půl litru nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ceeper napsal:

A myslíš, že by utažení svíček mohlo mít vliv na všechny 3 zmíněné (pocitové) změny? Tzn Zápach paliva, splodin i výkon?

Případně trošičku spotřeba? Jelikož za posledních pár měsíců mi vylezla cca o půl litru nahoru.

dneska se už v autoškole technika nevyučuje? nechci vyšilovat, ale tohle je dotaz hodný modelky :myslim, nee chlapa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já taky jednou slyšel z podvozku takové cvakání, tak jsem to zavezl do servisu a byly to špatně utažené šrouby zadních disků. Pak si člověk připadá jako pitomec... 😊 (Právem)

Upraveno uživatelem Pety
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, VojtouNerCZ napsal:

To, že smrdí benzín a cítíš výpary může mít na svědomí filtr pod pravým předním podběhem (strana spolujezdce, pod tím plastem). Kolik máš najeto? Prý vydrží cca 90-100k a pak se musím měnit. Dá se vyměnit jen za origo kus.

Tak smrad z benzínu nezmizel, jen polevil... S tím filtrem si to myslím taky. Bohužel v servisu nepřišli na to, jak ho vytáhnout. Respektive nedal jsem jim na to moc času, protože jsem zrovna měl trošku hoňku :)  Každopádně tachometr ukazuje 180k, ale je velká šance, že je stočeno, tudíž realitu neznám a výměnu v minulosti rozhodně nepředpokládám.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ceeper napsal:

Tak smrad z benzínu nezmizel, jen polevil... S tím filtrem si to myslím taky. Bohužel v servisu nepřišli na to, jak ho vytáhnout. Respektive nedal jsem jim na to moc času, protože jsem zrovna měl trošku hoňku :)  Každopádně tachometr ukazuje 180k, ale je velká šance, že je stočeno, tudíž realitu neznám a výměnu v minulosti rozhodně nepředpokládám.

 

 

Tak jsem koukal do servisky a měl jsrm ho vyměněný v asi 90k. Auto jsem koupil s 164k, nyní mám najeto skoro 190k a splodiny se začaly projevovat v asi 180k km. Takže fakt vydrží cca těch 90k. Jinak já je cítím pouze při brždění, a to ještě me vždy, musí nastat např situace kdy zabrzdim, rozjezdu se do zatáčky z kopce a pak je dost cítit smrad.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm taky jsem přemýšlel proč mi někdy v autě smrdí benzín (většinou v létě při prudkém brždění v zimě vůbec). Mám plyňáka tak jsem si myslel že to dělá tím že jde všechno zpátečkou a nějak to nestíhá. Mám najeto cca 220000 a majitel přede mnou to neměnil a já taky ne. Takže asi brzký servis. Je to ta pixla s aktivním uhlím, nebo co to tam je?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...