Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter - mé postřehy z užívání vozu


jiress

Recommended Posts

Dneska jsem při jízdě z práce potkal slečnu/paní ve hnědé verzi Riftera. Jak jedeme proti sobě jsme se na sebe koukali a pak, jak jsme se míjeli to přišlo....takové to vzájemné pokývnutí hlavou - něco na způsob Joeyho z Přátel a jeho “ahoj, jak to jde ?”  :-D ....... si připadám jak člen gangu 🙂

https://youtu.be/KIfwuXoEHDg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 3. 2019 at 19:17, jiress napsal:

Zdravím, zde jsou moje postřehy za dobu užívání tohoto vozu-  přibližně 4 měsíců. ( aktualizace k datu 04/05/2019 - doplněno pár informací a ponechány původní fotky pod textem, které jsou ve větším rozlišení 🙂   )

Krásný veliky auto!Jen jsem se chtěl zeptat zda se auto vejde do klasicky řadový garáže!Myslím tim vysku auta !Dveře mam klopena!Děkuji za informaci 

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněny obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi musel kvůli takové blbosti citovat, tak dlouhý příspěvek?  Do prospektu se podívej na rozměry auta a potom změř výšku otvoru tvého vjezdu do garáže. Jak máme vědět velikost tvých vrat. Budeš se asi divit, ale ty vrata nejsou všechny stejně velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nemám sice Riftera, ale bráchu tj,  Berlingo L v benzínu a dovolil bych si otázku. Nevíte jak se upíná dole vertikální síť při instalaci za zadní sedačky? Nahoře je to jasné, ale popruhy dole jsou universální pro upnutí za přední i zadní sedačky a tak moc nenapoví co s nimi. Když je upnu do ok v podlaze je síť mírně dozadu a nedovoluje použít roletku.

Pár lidí tady psalo o Scénicu. Před tímto Berlingem jsem jsem měl 130 k 1.4 Tci .  Dynamika Berlinga se 110k motorem mi přijde srovnatelná. Spotřeba u Scénika se pohybovala (často dálnice) v průměru kolem 10l, u Berlinga jsem pod 7,5l. Převodové stupně my zde přijdou mnohem užitečněji poskládané což má pak vliv i na tu spotřebu. Co mě u Berlinga velmi zklamalo jsou odkládací prostory, které jsou ve všech recenzích vyzdvihovány, ale v reálu jsou v porovnání se Scénikem přihrádky v podlaze mnohonásobně menší ( před (opraveno z "pod") předními sedadly nejsou), stejně tak kastlíky u spolujezdce a rovněž chybí mraky prostoru co bylo kolem rezervy( tažné lano, řetezy,dobíječka, lopata,.. co tam člověk měl schováno a nevědel o nich dokud nepotřeboval nejsou v Berlingu/Rifteru kam schovat).

Pro porovná spotřeb benzín/nafta  je dobrá stránka Spritmonitor.de kam lidé zadávají reálné spotřeby a je tam už "statisticky významný vzorek ". Dle toho jsem nakonec upřednostnil benzín ( za ušetřené prostředky pořídil další výbavu) před dieselem a nelituji.

Co se týká Android auto, tak originál není sice pro CZ podporován, ale samsung má pro své telefony (zkoušeno na S7) aplikaci "řežim auto" která funguje i v češtině. Přiznám ale, že nevyužívám, protože Waze ještě nedávno nebyl pro auto podporován (naní tuším že je) a přeci jen, vestavěné navigagace na rozdíl od mobilů "umí i tunely".

Upraveno uživatelem ringojr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, špatně jsem se vyjádřil -u Scénica mělo být spíše před sedadly  než pod (již jsem v původním příspevku opravil) - skutečně v podlaze, přikryty tvrdým krytem na kterém se dalo normálně stát.

To samé ty zadní prostory v podlaze před zadními sedadly- u Renaultu se tam vešly do každého minimálně tři dvoulitrové lahve + několik menších opět zakryto tvrdým krytem, u Berlinga je to spíše pod sedačkou  kam se z bídou vleze hever plus nářadí, zakryto pouze tvarovaným filcem který se tam navíc velmi špatně ukládá.

Drobnou útěchou je jeden odkládací prostor o kterém se nemluví a to napříč  přímo pod zadnímy sedadly mezi jejich úchyty, který zůstává v určitém objemu zachován i při sklopených sedadlech - tam, se např. vejde smotaná ta vertikální siťka, trojúhelník a dokonce i krátké lyže.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou rezervou--má ji prostě pod podlahou, což osobně bych radši, kdyby byla přístupná zevnitř, protože je pak čistá a hlavně nerezaví..., samozřejmě i místo kolem ní se dá využít...,jenže druhá skupina tvrdí, že je lepší, když je rezerva zespoda, protože v případě defektu nemusí vyložit celý kufr, aby se k dostali...,jinak si myslím, že odkládacích prostor je tam hafo, spíše jde o to, nevozit zbytečnosti 😉

jinak si myslím, že pro Berlingo-Rifter-Combo je ideální diesel 100-130 koní, jede to super a za 5.5 litru

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm spotřebám  -  na základě statistik co jsem si dělal mi to vycházelo průměr pro naftu 6.0 l/100km ze vzorku 70 aut a pro benzín 7.6 l/100km  ze cca 40 aut tak jak reálně tankují na spritmonitoru.de.  (bráno pro všechny tři značky bez ohledu na verzi krátká/dlouhá). Tyhle reálné průměry mohou napovědět nerozhodnutým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho asistenta hodně záleží kde člověk jezdí. V okolí domova na úzkých okreskách vypínám -tam je to spíš k vzteku, naopak př delších jízdách na dálnících a rychlostních silnicích a lepších silnicích 1. třídy skvělá věc.  A hlavně je to v hlavě - ze začátku při prvních korekcích řidič má dojem že se chytlo kolo v díře na silnici  a ještě instinktivně povolí ve směru asistence, když si na to člověk zvykne tak směr drží  naprosto v pohodě ať se asistent snaží jak chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, jen takový malý dotaz. Myslíte si že může dealer hýbat s cenou vozu? Chtěl bych zkusit oslovit několik dealerů a nevím jestli to má význam. Pak mám strach ze servisu, že když to bude vůz koupenéj jinde, tak ten servis bude vypadat podle toho.😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...