Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter - mé postřehy z užívání vozu


jiress

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Prosím Vás kolegové, jakou nemrznoucí směs do Riftera ? Nikde jsem nic nenašel, v servisu jsem se ještě neptal, nechávám si to jako další možnost. Poradíte někdo? Na starém autě jsem měl označení směsi na nádržce, ale tady nic není, ani v příručce. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

,Ahoj všem tak se přidavám k hrdým majitelům Riftera. Objednával jsem 3.5.2019 a dorazil 12.12.2019 verze GT line 1,5 130 Man6 long 7 mist. Výbava úplně vše jen nemám webasto a bezdrátové nabíjení. S autem jsem spokojený jen bohužel řeším problémy s tim že jsem nedostal věci které jsem si objednal, řešil tu někdo reklamaci? Například u grip controlu šli objednat jen celoroční šestnáctky já dostal sice sedmnactky ale na letních gumách to sice prodejce vyřešil a dal mi tam celoroční ale na ten rozměr nejdou řetězy a jiný v technicaku neni a jelikož máme chalupu v krkonoších je otázkou zda se vyškrabu ale je zajímavé že rezerva je sestnactka. Dál nemám prisvetovani do zatáček, šuplík pod sedadlem řidiče, usb a aux v té prihradce nahoře u spolujezdce jo a ta měla být klimatizovana a není, pak tam ještě chybí takový ty tlačítka SOS u vnitřního zrcátka a u systému safety plus to má umět číst víc značek a to taky nefunguje čte to jen max povolenou rychlost ale co mě překvapilo bylo to že první na co jsem se ptal kolik můžu táhnout na kouli a v květnu to bylo 1350kg u manuálu 1250 u automatu proto jsem musel brát manuál a když mi přišel v prosinci velkej technicak tak jen 1245kg což je problém protože mám vozík 1300kg. No a to nejdůležitější je že cena zůstala stále stejná což mi přijde úsměvné. Ale jinak je autíčko super hlavně dětem se moc líbí a i manželka říkala že se ji nejen líbí ale že se i úžasně řídí 

20191216_142636.jpg

20191216_125258.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá moc dobře 🙂, s těmi věcmi co Vám chybí ve výbavě a máte je v objednávce bych to řešil s prodejcem. Dle mého, Vás měl prodejce předem informovat, co bude chybět a zda s tím souhlasíte a případně to s Vámi řešit. Nová auta jsou na letních pneu standardně, taky jsem si dokupoval zimní, v únoru, když jsem jej bral, přímo u prodejce. Stejně tak, když jsem řešil konfiguraci při objednávce auta, mě prodejce informoval co jde v daném paketu objednat a co už ne. Teď je ale otázka, zda máte všechno na papíře - co objednávka obsahovala a také jste určitě při přebírání vozu podepisoval, že je vše v pořádku v souladu s objednávkou atd. Nevím, třeba někdo z kolegů zde má víc zkušeností. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl že to všechno souvisí s modelovým rokem. V začátkem května jsi objednával to byl model 2019 a začátek prosince dodání to už je model 2020. A protože EU a jejich ekologický nápady. Tak kvůli výbavě se musí dělat znova homologace kvůli tomu 17" kola a jiné nejsou v techničáku zapsané že 16" rezerva to není argument protože rezerva může mít jiné rozměry pokud není plnohodnotná. AUX+USB v kaslílku tady někdo zmiňoval že od nějakého datumu nejde konfigurovat  že šlo konfigurovat aby ve voze bylo USB dvakrát a že už jde jen jedno  SOS tlačítka to nevím. Klimatizovaná schránka jsi zjistil jak že do ní nejde zima? Někde na boku té schránky by měl být zavírací otvor kterým se to nastavuje aspoň 807 to má. Přisvícení do zatáček by mělo být soft záležitost. A váha přívěsu to bude odvislí od velikosti kol resp. to bude mít souvislost s homologací tedy s množstvím vypouštěného smradu a aby to bylo co nejmenší a nejjednoduší tak snížili hmotnost vleku. Možná že se pletu ale podle mě bude nějak takhle znít odpověď ale každopádně bych to zkusil nějak řešit.  A zajímavé jak může auto získat homologaci když na kola která má předepsaná nejdou nasadit řetězy když jsou oblasti kde jsou zákonem řetězy vyžadované. Co se týče váhy vleku pokud je rozdíl v tom co můžeš táhnout a vlek váží 50 kg to bych asi nějak zvlášť neřešil 50kg by se mělo vejít do nějaké tolerance stran kontrolního vážení si myslím pokud jde o oficiality a pokud jde o provoz tak 50 kg nemůže autu uškodit všechno je podle mě počítaný s rezervou. Ale je fakt že to musí nas.at když si objednáš auto kvůli vleku v nějaký konfiguraci a za půl roku když auto dodají tak to auto stejně ofiko neumí táhnout vlek jaký potřebuješ.  Ale podle mě to všechno souvisí jak píše na začátku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výmluvy na EU by u mě neobstály. Když něco objednám, tak to chci. A pokud to z objektivních důvodů nejde dodat (ano, může se stát), měl by mě prodejce informovat, ne mlčky mi auto prodat. Bohužel prodejci jsou prasata a pro ně je důležité se auta zbavit. Blbý je, že @Honhla auto převzal :( Nevím jaké má teď možnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě s prodejcem se mluvit dá a snaží se to řešit třeba ty gumy mi na vlastní náklady vyměnili a po dobu čekání mi dali k užívání riftera co měli na skladě, měl jsem objednaný celoroční proto jsem zimaky neobjednaval. Rezerva je úplně normální plnohodnotný kolo ani na nem nejsou ty žlutý samolepky. Bohužel je to prý tim modelový rokem ale nikdo nepočítal s tim že když mám objednaný auto tak že tam budou změny. Smutné je že ubrali hodně věcí ale nic nepřidali. K tě schránce tam právě není vůbec nic jen vyseky v plastu kde měli být zásuvky a výdech klimatizace. No uvidíme jak to dopadne auto jsem sice převzal ale až používáním jsem zjistil že vše není tak jak má být. Pochopil bych třeba kdyby mi peugeot dal třeba poukázku na nákup příslušenství v nějaké ceně jako kompenzaci ale bohužel mi importer napsal že je to mrzí ale že tak to je a neudělám nic 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl,lze je použít,to že výrobce automobilu píše že nelze použít bohužel ještě vždy neznamená že nelze,dokonce firma thulle je doporučuje přímo pro rifter,soused je už používá v jeseníkách od podzimu pravidelně a žádný problém nemá,perfektně sedí, výborně se nasazují,jen ta cena je bohužel docela vysoká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě toho nasazování se bojím, protože mezi kolem a podběhem je asi 3-3,5 cm díra před tímto mazlikem jsem měl Yetiho a tam to bylo v pohodě i když řetězy jsem nasazovat jen jednou a to cvičně ale je pravda že ty řetězy vypadají dobře 

20200114_151219.jpg

20200114_151046.jpg

Upraveno uživatelem Honhla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 1. 2020 at 0:29, Honhla napsal:

,Ahoj všem tak se přidavám k hrdým majitelům Riftera. Objednával jsem 3.5.2019 a dorazil 12.12.2019 verze GT line 1,5 130 Man6 long 7 mist. Výbava úplně vše jen nemám webasto a bezdrátové nabíjení. S autem jsem spokojený jen bohužel řeším problémy s tim že jsem nedostal věci které jsem si objednal, řešil tu někdo reklamaci? Například u grip controlu šli objednat jen celoroční šestnáctky já dostal sice sedmnactky ale na letních gumách to sice prodejce vyřešil a dal mi tam celoroční ale na ten rozměr nejdou řetězy a jiný v technicaku neni a jelikož máme chalupu v krkonoších je otázkou zda se vyškrabu ale je zajímavé že rezerva je sestnactka. Dál nemám prisvetovani do zatáček, šuplík pod sedadlem řidiče, usb a aux v té prihradce nahoře u spolujezdce jo a ta měla být klimatizovana a není, pak tam ještě chybí takový ty tlačítka SOS u vnitřního zrcátka a u systému safety plus to má umět číst víc značek a to taky nefunguje čte to jen max povolenou rychlost ale co mě překvapilo bylo to že první na co jsem se ptal kolik můžu táhnout na kouli a v květnu to bylo 1350kg u manuálu 1250 u automatu proto jsem musel brát manuál a když mi přišel v prosinci velkej technicak tak jen 1245kg což je problém protože mám vozík 1300kg. No a to nejdůležitější je že cena zůstala stále stejná což mi přijde úsměvné. Ale jinak je autíčko super hlavně dětem se moc líbí a i manželka říkala že se ji nejen líbí ale že se i úžasně řídí

Presne to iste mam ja, az na ten problem s grip control + max. hmotnost privesu. Cize prisvecovanie do zakrut, USB v priehradke a ta klima v nej. Su to drobnosti, ale ide o princip.
Tiez som to zistil az po prebrati auta, predsa len clovek nekontroluje kazducky detail este v predajni. Ale ako citam, asi ani nema zmysel to nejako riesit s importerom a stracat tym cas a nervy, asi sa s tym bude teba iba zmierit 🙄 

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněny obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...