robinson.crusoe Posted March 5, 2019 Posted March 5, 2019 (edited) Dobry den, jakym zpusobem se doplnuje specialni aditivum do filtru pevnych castic, jak casto a kolik to cca stoji ?? Je nutne to udelat nebo ne ?? Diky, za info ! Edited March 5, 2019 by Péťa Odstraněno formátování Quote
Charlie 607 Posted March 5, 2019 Posted March 5, 2019 (edited) Pokud je ho v nádržce málo tak to nutné je. Nádržka je před levým zadním kolem pod autem - je černá a vidět do ní není. Prodává se na to sada pro doplnění, ale nejdřív musíš vědět co tam máš, jestli Eolys 176 nebo starší DPX 42. 3litry stojí kolem 2tis jak kde. Po doplnění se musí přes diagnostiku nastavit že bylo doplněno. A jak často to je různé podle.toho jakým stylem tankuješ, pokud prázdná - plná tak mě vydrželo 170tis km. Edited March 5, 2019 by Charlie 607 Quote
Jarrda Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Zdravím, také jsem doplňoval aditivum, ale zatím jsem nenechal vymazat hlášku. Chtěl jsem se zeptat zda nevymazání má vliv na funkci? Předem díky. Quote
HonzaZ Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Jak nevymazal hlášku? Po doplnění aditiva se musí vynulovat počítadlo aditiva. Pokud není vynulováno, tak se to chová jako by aditivum nebylo doplněno. Quote
Jarrda Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 OK. Díky za info. To znamená, že pokud vozidlo nahlásí "doplnit aditivum" tak je na nule? Tam není nějaká rezerva? Dolíval jsem to v garáži a nemám diagnostiku. Začnu tedy rychle hledat. Díky Quote
HonzaZ Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Když vyskočí hláška nízké hladiny aditiva, tak ještě je možno cca 6x natankovat než to spadne do nouzového režimu. Quote
Jarrda Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Tak to je super . Doufám tedy, že ještě v pondělí dojedu. Díky moc a hezký večer. Quote
Jarrda Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 Tak jsem tu znovu. Sehnal jsem DiagBox verze 7,49 (made in China). Nevíte prosím někdo zda lze tímto provést to vynulování? Případně kde to v tom najít? Díky moc Quote
HonzaZ Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 DB 7.49 by měl být v pohodě. Z hlavy to nevím, ale mělo by to být buď v počítači motoru nebo aditivace. Quote
Jarrda Posted March 24, 2019 Posted March 24, 2019 Tak jsem hledal, ale v jednom místě mi to napsalo, že není vhodné pro vozy před rokem výroby 2009. Bohužel mám 2007- tak nevím? Chce to po mě zadat datum výroby- to jsem našel, že je asi 5-ti místné číslo co je na samolepce dveří auta (je tam součástí čísla ještě písmeno a číslo- tak to jsem vynechal). Nemá prosím ještě někdo nápad? Jinak Honzo díky moc!!! Quote
lubosmattoni Posted February 6, 2022 Posted February 6, 2022 Tak já mám všechno doplněno,FAP čistý,ale stejně u novějších verzí nejde provést nulování,ani u drahe DIA tato položka není,jako by tam ani jednotka spalyn nebyla,nikdo u novějších modelů nevý,jak to udělat,auto padá do nouzáku. motor 4HS 125kW Quote
MJSytic Posted February 6, 2022 Posted February 6, 2022 Co je na 4HS motoru nového? Nebo je myšleno - novější verze DIAG? Některé věci je prostě lepší dělat přes originální DIAG Quote
ChouLu Posted February 6, 2022 Posted February 6, 2022 4HS je těžká prehistorie (€3 max €4) A jednotka aditivace tam vůbec být nemusí, tak jí budeš těžko hledat v diag Normálně to jde přes origo diag v pohodě potvrdit a je to otázka 10 minut... Quote
Guest zdendys1x Posted April 24, 2022 Posted April 24, 2022 @ChouLu Prosím Tě,když doleju Eolys do nádržky,tak přes diagnostiku(mám Lexii PP2000) a Peugeot 807 2.2HDI 94kw r.v 2003 , provedu vynulování počítadla.To chápu.A doplnění se nijak nezadává?Mám na mysli množství doplněné.Aby ten počítač věděl,kolik jsem doplnil.Jestli třeba litr nebo tři. A ještě prosba,můžeš mi poslat přesný postup? Klidně přes SZ .Někde jsem to četl,ale už to nemůžu najít.Jen matně pamatuju,že se musí otevřít nádrž a dolit snad 10l nafty ale nevím - zapnutej klíček,vypnutej atd. Tak abych něco nepokazil.Předem moooc díky. Quote
ChouLu Posted April 24, 2022 Posted April 24, 2022 @zdendys1x jen vyresetuješ a nastaví se defaultní hodnota u 807 je ideální doplnit dva litry a vynulovat Vlez do jednotky motoru, opravárenský a tam už tě navede co máš udělat Quote
Guest zdendys1x Posted April 24, 2022 Posted April 24, 2022 @ChouLu Díky za odpověď.A když doplním jen 1 litr? Protože prodávají 1litr nebo 3litry.A ta třílitrovka vyjde skoro stejně jako 2 litrovky.Tak nevím? Litr nebo tři? Quote
ChouLu Posted April 24, 2022 Posted April 24, 2022 Pokud si to nehodláš nechat déle než 120tkm cca, tak doplň litr Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.