Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do 5008 1.2 puretech r.v. 2015


Petr Bednář

Recommended Posts

Dobry den vsem,

omlouvam se za vytvoreni noveho tematu,ale jsem tady novy , a nikde jsem zde (ani na "netu") na svuj dotaz nenasel odpoved.Chtel bych se zeptat Vas zkusenejsich : Jaky prosim pouzivate olej do 5008 1.2 puretech r.v. 2015.Dekuji za odpovedi a jeste jednou se omlouvam za nove tema.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, r.v.2015? To je první generace 5008 MPV. Když jsem hledal auto a vybíral motor, tak tahle 1.2PureTech nikde nebyla. Kolik to má kilowat? 

Jinak bych použil ten olej, co předepisuje výrobce. Co se do tohoto motoru leje nevím. Ale tipuju ještě 5W30. Máš k autu knížku? Nebo máš nějaký problém s olejem, třeba vysokou spotřebu? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, u nového auta do najetí nějakých 100 tisíc se držet návodu, jestli není ani po ujetí těch kilometrů žádný problém, tak pokračovat podle návodu dále, ale jestli pak motor začne žrát olej třeba vlivem větších vůlí, je dobré to korigovat olejem o stupeň hustějším, ovšem v rámci řady doporučených olejů výrobcem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ho kratce,ani ne tyden,takze nemuzu adekvatne hodnotit.Jinak kupovanej z Leaseplanu z Prahu,servisovanej v Peugeotu v Praze,rok zaruka od toho Leaseplanu,najetych cca 65xxx.Spotreba po "kotehulkach"z Prahy do Brna,za 6,6 podle pocitacu.Krome navi ma vsechno 😉.Snad bude motor slouzit,tak jak je ve vsech recenzich na netu vychvalovanej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě ano.Aditivum údajně zvyšuje oktanové číslo,snižuje spotřebu a to nejdůležitější - čistí motor a snižuje jeho karbonizaci.Zní to jako zázrak,ale až čas ukáže.

Já tam leju toto Millers Oils Petrol Power EcoMax 500 ml od 446 Kč - Heureka.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To : *nohafuc* , ja tam teda liju aditivum od VIF,samo,ze benzinovy. Daval jsem aji do dvoulitra multijet od Fiatu (nafta) a nedam na to aditivum dopustit.Motor,jakoby "zmeknul a zpruznel" 😂,tak snad Pazoutovi nebude skodit...?Btw,da se sehnat v akci 500ml do dvou kil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, pesastor napsal:

??? Davate VIF i pri koupi premiovych benzinu typu Shell V-Pover, ktere maji byt uz od vyrobce aditivovany ???:myslim

odpovím za DIESEL :)--kupuju obyčejnou naftu a dávám VIF

kdybych měl benzín,  kupoval bych obyčejný benzín a vyzkoušel VIN (pro benzín)

kupovat prémiová paliva nemá smysl :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...