duchac.ales Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 Ahoj, dobrý den. Mám malý problém, auto během jízdy začalo střílet do sání. Opravdu silné pleskání. Navíc nejde jen tak nastartovat. Má záškuby jako kdyby bylo špatně načasováno vstřikování paliva oproti HU. Vzhledem k tomu že rozvody už byly na hranici pojal jsem podezření ze si o zoubek hoply, ale po zaaretování kliky a vačky tomu tak není. Podle diagnostiky má tlak Railu v normě, polohu klikovky Halovym snímačem vidí, ale pro jistotu jsem ho i vyměnil. EGR mne napadl, ale to by asi nechytil a udusil se vlastními spalinami. Když chytí a nepřidám plyn tak běží celkem kulturně, ale jak přidám rány a záškuby jak kdyby chtěl vyskočit. Prosím nějaké nápady? Quote
Majkx00 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 Striela do sania ? Mas zaolejovany vzduchovy filter ? alebo z intercooleru ? davaj pozor, moze to byt defektne turbo ktore ti tlaci olej do sania, a moze nastat diesel runaway... Quote
duchac.ales Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Myšlenka dobrá, ale pokud odpojím vstřikovače tak to točí normálně. Bez zadrhu. Takže tam olej nebude. Klíčem na klice taky protacim volně (Teda opomenu li kompresi). V intercoleru je mastnej film. Klasika. Žádná hladina. Quote
krtek 2 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 (edited) to je 8 ventil alebo 16 ventil? alebo aky je kod motora? pokial je to RHW 16 ventil tak mas este jednu vacku pohananu cez retaz a tam to okontrolujes len ked je dole viko ventilov Edited March 2, 2019 by krtek 2 Quote
duchac.ales Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Omlouvám se. Kód motoru RHZ 8Ventil. Quote
krtek 2 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 teoreticky moze byt este strihnuty klinok na vacke kde je nasadene vackove kolo postavenie vackoveho kola oproti kluke sice bude spravne ale vacka bude realne pootocena Quote
duchac.ales Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Sundam víko a podívám se na ventily. To je to nejmensi. Ale to by ta Vacka musela být hnuta alespoň o 1/4 kola, aby se projevilo vzniceni v sání. A to si myslim už bylo potkane. nebo se pletu? Nemá tento motor tak velké difusory, že se do nich ventil schová? Quote
krtek 2 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 (edited) nie neschova, ventil narazi bolo uz x pripadov ale vecsinou polame vahadla a to total znefunkcni motor Edited March 2, 2019 by krtek 2 Quote
krtek 2 Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 (edited) napada ma este podpaleny ventil(akoze je v nom diera alebo jeho okraje su spalene vypadane )l ,zkusil by som zmerat tlaky vo valcoch Edited March 2, 2019 by krtek 2 Quote
duchac.ales Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 (edited) Jo tlaky. Motor má najeto 600k a tlaky jsou od 19,5 do 21. Vačka ok. Takto duní do sání, viz. Video. Ke konci slyšet když pleskne. VID_20190302_155142.mp4 Edited March 2, 2019 by duchac.ales Quote
ktmktm Posted November 22, 2020 Posted November 22, 2020 Ahoj, mam ten samy problem, uz jste to nekdo vyresily? děkuji. Quote
pelukaspe Posted August 14, 2025 Posted August 14, 2025 človek číta a čita až príde na koniec a nevieme vysledok.... Radek Hurvajz 1 Quote
Radek Hurvajz Posted August 14, 2025 Posted August 14, 2025 (edited) No, a po 5 letech toho kostlivce někdo oživí Ale tak snažime se apelovat na to aby se vždy napsalo jak byl problem vyřešen, jenže někteří na to prostě kašlou. Edited August 14, 2025 by Radek Hurvajz OK406, pavelu96, Milan+ and 2 others 5 Quote
pelukaspe Posted August 14, 2025 Posted August 14, 2025 Verim že pandorinu skrinku zlomím a ten nezmar dám opäť na cesty OK406 and Radek Hurvajz 2 Quote
pelukaspe Posted August 17, 2025 Posted August 17, 2025 Nemáte náhodou niekto komplet RHW 79kw? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.