Jump to content
Sign in to follow this  
Béďa

Peugeot na ženevském autosalonu 2019

Recommended Posts

Peugeot na ženevském autosalonu 2019: dvě světové premiéry ve 100% elektrifikovaném stánku

Peugeot odhalí v Ženevě své novinky v oblasti elektrifikace. Veřejnosti se představí dva vozy ve světové premiéře: nový Peugeot 208 ve verzi se spalovacím i elektrickým motorem a koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je předobrazem řady výkonných, elektromotorem vybavených sériových vozů vyvinutých divizí Peugeot Sport. Peugeot představí rovněž své nové benzínové plug-in hybridní motory u vozů Peugeot 3008, 508 fastback a 508 SW. Na elektrifikaci značky poukazuje i rozsvícená obří socha lva ve stánku. Návštěvníci se budou rovněž moci setkat s hvězdou loňského pařížského autosalonu, koncepčním vozem e-Legend, ztělesněním vize optimistické, 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti „by Peugeot“.


 

NOVÝ PEUGEOT 208 A e-208: FUTURISTIC & YOUNG

Peugeot v Ženevě představuje nový Peugeot 208, který navazuje na jeden z bestsellerů značky. Vzhledem k tomu, že přechod na nové zdroje energií neomezuje výběr tvaru karoserie či způsob využití vozu, je nový Peugeot 208 v nabídce ihned při uvedení na trh se třemi druhy motoru: 100% elektrickým, benzínovým a dieselovým.

Tato nová generace modelu Peugeot 208 dokonale odpovídá přesunu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů. Prosazuje se svým výrazným designem, z něhož čiší mladistvá energie. Nový Peugeot 208 se inspiroval koncepčním vozem Peugeot Fractal a po jeho vzoru je vybaven zcela novou generací místa řidiče Peugeot i- Cockpit® s vyvýšeným 3D přístrojovým panelem a celou škálou asistenčních systémů vyhrazeným vyšším segmentům.

Nový Peugeot 208 se chystá výrazně prosadit v  segmentu B a velkou měrou přispět k úspěchu řady Peugeot. Ta se aktuálně vyznačuje výrazným designem a diferenciací prostřednictvím inovací a nejmodernějších technologií. Nový Peugeot 208 využívá mobilní připojení a nabízí funkce Mirror Screen a 3D on-line navigace TomTom® Traffic. Je rovněž mimořádně bezpečný. Disponuje podpůrnými prvky řízení nejnovější generace na nejvyšší úrovni svého segmentu, mimo jiné i novým systémem Drive Assist, který otevírá cestu k poloautonomnímu řízení.

Nový Peugeot e-208, který je k dispozici již při uvedení nového modelu na trh, poskytuje díky 100% elektrickému motoru o výkonu 100 kW (136 k) a točivému momentu 260 Nm (k dispozici od 0 km/hod) hbitost, stimulující potěšení z jízdy a současně okamžitou reakceschopnost.

Nový Peugeot 208 je zvenku velmi snadno rozpoznatelný díky:

 • masce chladiče ve stejné barvě, jakou má karoserie;
 • dichronickému ztvárnění loga lva (postup, který mění barvu podle úhlu pohledu);
 • podpisu „e-208“ v zadní části a písmenu „e“ na zadních blatnících.

KONCEPČNÍ VŮZ 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED: NEO-PERFORMANCE

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered je předobrazem řady výkonných sériových elektromobilů vyvinutých divizí Peugeot Sport.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je odvozen z radikálního fastbacku Peugeot 508 Hybrid, prošel specifickou designovou úpravou, je ještě radikálnější a sportovnější. Velká péče byla věnována aerodynamice s cílem dosáhnout optimální účinnosti a efektivního výkonu: přední nárazník je ostřejší, maska chladiče získala „plovoucí“ lamely, vůz má klapky na úrovni prahových lišt, stabilizační křidélka na úrovni zadních postranních okének a nový difuzor vzadu.

Šedý odstín „Gris Selenium“ se díky perleťovým částicím mění v závislosti na světle. Je spojen s prvky v odstínu „Kryptonite“, které podtrhují příslušnost koncepčního vozu ke sportovní a výkonné řadě.

Vývojem koncepčního vozu 508 Peugeot Sport Engineered byl pověřen tým inženýrů divize Peugeot Sport. Tento koncept nabízí mimořádné výkony srovnatelné s vozem se spalovacím motorem o výkonu 400 k.  Má pohon 4×4 a díky spojení tří motorů nabízí vynikající akceleraci, již zajišťuje benzínový motor PureTech 200 k a dva elektromotory, jeden o výkonu 110 k vepředu a druhý 200 k vzadu.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered využívá výhody hybridního systému, který přináší velké úspory a umožňuje dojezd ve 100% elektrickém režimu až 50 km (WLTP).

100% ELEKTRIFIKOVANÝ STÁNEK PEUGEOT

Peugeot bude na ženevském autosalonu na svém stánku o rozloze 1 400 m2 od 7. do 17. března vystavovat:

 • Dvě novinky ve světové premiéře: nový Peugeot 208 a e-208, dále koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered.
 • Nabídku vozů s benzínovým plug-in hybridním pohonem. Vozy Peugeot 3008 Hybrid4 a Peugeot 508 Hybrid budou od podzimu letošního roku nabízet 4 režimy řízení pro intenzivnější zážitky a mobilitu bez omezení. Příjem objednávek začne v červnu.
 • Peugeot e-Legend Concept, ztělesnění vize optimistické, žádoucí, 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti by Peugeot.
 • Nový slogan značky, MOTION & e-MOTION, jímž se značka připojuje k výzvám, které s sebou přináší přechod na nové zdroje energií, a jímž podporuje elektrifikaci vozů Peugeot.
 • Socha monumentálního lva v barvách symbolizujících energetickou transformaci: velvyslanec značky, který byl v Ženevě představen v roce 2018, ožije díky hře zelených a modrých světel a odrazů na svém hladkém propracovaném povrchu. Značka vstupuje do epochy energetické transformace a elektrifikace jejího symbolu je toho dalším důkazem.

S ohledem na to, že Peugeot je jediným výrobcem automobilů, který nabízí globální mobilitu prostřednictvím dvou, tří a čtyřkolových dopravních prostředků, představuje na stánku rovněž novinky značek Peugeot Cycles a Peugeot Motocycles. Jedná se pochopitelně o produkty vybavené elektromotorem:

 • Peugeot Cycles vystavuje trekingové elektrokolo eT01 Belt Powertube s bezúdržbovým řetězovým převodem. Je vybaveno 100% elektrickým motorem a baterií zabudovanou v rámu a poskytuje plynulou akceleraci.
 • Peugeot Motocycles představuje koncept E-Metropolis, elektroverzi vlajkové lodi značky, legendárního tříkolového skútru Peugeot Metropolis. Koncept E- Metropolis nabízí výkony na velmi vysoké úrovni, v souladu s ambicemi značky plnit v hlavních evropských městech roli reference. Elektromotor usazený na podvozku poskytuje maximální výkon přenášený na zadní kolo prostřednictvím ozubeného řemenu 36 kW. Maximální rychlost je 135 km/h a dojezd na jedno nabití až 200 km. E-Metropolis nabízí výjimečný zážitek z jízdy díky elektrickému motoru, s nímž je tříkolka lehčí. Hlavními přínosy budoucího skútru E-Metropolis jsou potěšení z jízdy, bezpečnost a výkon.

Salon-auto-geneve-2019-affiche_0.jpg

PEUGEOT_208_1902HM_101_1.jpg

PEUGEOT_208_1902STYP105_0.jpg

PEUGEOT_508PHEV_1809PB_001_1.jpg

Peugeot_508PSE_1902PJ_108_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...