joska85 Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Dobrý den, mám problém. Peugeot boxer rok 2013 zničeho nic na mě bliká kontrolka oleje. Pravidelně za jízdy každou vteřinu. Olej dělán před třemi měsíci, bez nějakých problému, je ho tam pořád stejně. Auto maže a ani nepocituji žádnou změnu při jízdě. Nevíte někdo co to může být? Nemůže to dělat upozornění že mám jet do servisu na výměnu oleje? Je to dost blbý pocit s tím jezdit. Můžete mi prosím někdo poradit co to je ? Quote
jarokare Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Je to upozornění na interval výměny oleje , musíš zajet na diagnostiku , aby potvrdili výměnu oleje v počítači motoru , když budeš s blikající kontrolkou jezdit dál , hodí tě to do nouzáku Quote
joska85 Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 A nejde to nějak oblbnou bez diagnostiky ? Jinak moc děkuji za info. Quote
jarokare Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Nevím o tom , ale třeba někdo napíše , že to nějak jde ... Quote
pesastor Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Ono plati i u Pegeotu to zname motoprislovi: "kdyz mas na opici musis mit na banay" .Je ceskou specialito vsechno nejak "vochcat", ponaje filtrem DPF pres EGR a konce hlaskma na palbce Quote
joska85 Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 Ano částečně máš pravdu, nemám problém zajet do servisu. Spíš jde o to že auto je z druhé ruky a olej si fakt zvládnu vyměnit sám. Když bylo v záruce tak jsem tam jezdil, ted základní údržbu zvládnu sám. Péťa 1 Quote
pesastor Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 ono znam soumeny ktery aby usetrili postavej auto nekde na parkoviti nad kanal a s usmevem vypustej olej do splaskovy vody, vzdyt na sbernej dvur je daleko a vymena by se prodrazila! Quote
Milan+ Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Jsme vcelku trošku větší městečko, spousta známých, kamarádů, ale v životě jsem neslyšel, že by někdo lil oil do kanálu. ozzy56 and Péťa 2 Quote
joska85 Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 tohle přeci nikdo nepíše, že ten olej někdo někam lije do kanálu. Prostě jsem si vyměnil olej, tak jak se má a ted se jen ptám, jak vymazat chybu. Děkuji za rady, ale sou k ničemu. Hafity, ozzy56, Milan+ and 1 other 4 Quote
Havlicek.Lukas Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 nektere auta umi vymenu oelje jen pres diag nektere maj to krasne tlacitkove kouzlo jenze pokud mu to pise malo oleje bude asi zasrane cidlo ktere olej meri ne ?? nez aby to hlasilo vymenu oleje a servis ne ?? Quote
jarokare Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 On ale nepíše , že mu hlásí málo oleje , píše , že mu v pravidelných intervalech bliká kontrolka oleje - u Boxera info o nutné výměně oleje ozzy56 1 Quote
ozzy56 Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 s pomocí překladače přeloženo 1. Vypněte klíček ve spínačce 2. Sešlápněte pedál plynu a brzdy zároveň a držte 3. Zapněte klíček ve spínačce a po cca 20 vteřinách začne blikat kontrolka oleje 4. Vypněte klíček ve spínačce 5. Povolte oba pedály a je hotovo PS--pokud bude zájem, přeložím i do čínštiny v tibetském dialektu Péťa 1 Quote
joska85 Posted March 3, 2019 Author Posted March 3, 2019 děkuji moc radu, fungovalo to. ozzy56, P607Olda and Péťa 3 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.