Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čištění motoru - čím?


Fruktis

Recommended Posts

Ahoj...po nedavne zkusenosti  bych chtel vyčistit motor a motorový prostor od borcusu...co by bylo za vhodný prostředek k vypucovani? 

Něco akorat poměr cena/výkon...

Díky za rady a zkušenosti...:)

 

Upraveno uživatelem Fruktis
uprava nadpisu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde máš popis i s video ukázkou mytí Peugeota (pokud se nepletu tak 307cc ale nějak si nejsem jistý - je v tom 1.6HDi 16ti ventil)

https://auto-mania.cz/poradna-jak-setrne-a-pritom-dobre-umyt-motor-video/

V článku je také odkaz na přípravky

Sám do toho asi nepůjdu. Bojí bojím 😞 

Jen vyfoukám kompresorem a plasty otřu.

 

Upraveno uživatelem RichVa
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to si taky netroufnu...a ani nemám kde a s čím si na to troufat..ve veřejných myckach to je zakázány.. 

Takže mě čeká metoda očistit.. omyl utřít...ruco fuco:aut

@jirka307 mě bude stačit když zbavíme prachu a takovýho toho běžného sajrajtu z motoru...mám podezření ze to byl jeden faktor k zahoreni co se mi přihodilo.. 

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2019 at 17:57, Fruktis napsal:

@Scratch to je ale na proplach motoru ne? Já myslel spíš umytí motoru z venku a dalších nesmyslů v motorovým prostoru..

aha, tak na takovy myti pouzivam @StibTo :D :D minule se na ten muj motor z venku uz nemohl divat, tak dobrovolne si vzal hadr a neco a sel to aspon trosku umejt :D a odvedl skvelou praci, takze mu timto jeste jednou dekuju :D :D :D . Tome ber to ve vtipu ;) . Spis me napadlo, ze ty budes vedet cim na ten motor :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si motor u Superba nechal loni opláchnout za 300 v TimeWashCars. Prý mají dobré pojištění. Takže detergent a pak párou. Výsledek je u mě ve vlakne. Letos si to zopakuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen obecně--čím méně vody (páry) kolem dnešních motorů, tím lépe, je to samý konektor, krabička elektroniky atd. a tohle vodu zrovna nemiluje..., dnes je plno různých čističů, kdy se dají s hadrou udělat zázraky, nakonec motor, co zrovna neteče všude olejem není tak těžké udržet čistý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně to vem vodou, třeba z hadice. Nestříkej přímo do míst e-boxu a přechodů svazků kabeláží pod torpédem (kde jdou svazky do kabiny). Jinak by to mělo být v pohodě. Vyhrabat listy z pod torpéda a rohů a hadrem otřít plasty. Není to kdoví co, ale pokud mám kupříkladu dělat rozvody a pod kapotou to vypadá, jak kdyby se tam roztrhl sáček od vysavače, jdu to prva umýt hadicí až ten největší hnus sleze. Jasně, s mastnotama to nehne, ale ty jsou třeba jen někde a zbytek se smyje. Pak se něčeho chytíš/opřeš a nejseš hned jak prase. 🙂 Tolik se nepráší atd. Wapem bych motor osobně nikdy neumýval, ale z hadice jemným proudem jsem problém nikdy neměl.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, klidně kyblíkem 🙂. Kup si na to, třeba v Kauflandu za 20Kč, takovej ten mycí kartáč na nádobí. A na mastnoty třeba dva spreje čističe brzd- ale s tím opatrně, ten účinně odmasťuje a když to nastříkáš na táhla od řazení apod.kluzný spoje, kde se vymyje vazelína, nebude to dobrý. Ale třeba na předek motoru, kterej je většinou poblitej od olejovýho filtru dolů je to ideal.

46007.jpg?t=2019030511

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...