Fruktis Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 (edited) Ahoj...po nedavne zkusenosti bych chtel vyčistit motor a motorový prostor od borcusu...co by bylo za vhodný prostředek k vypucovani? Něco akorat poměr cena/výkon... Díky za rady a zkušenosti... Edited February 28, 2019 by Fruktis uprava nadpisu Quote
Guest Scratch Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 ja pouzivam engine flush od millers oil Quote
Fruktis Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 @Scratch to je ale na proplach motoru ne? Já myslel spíš umytí motoru z venku a dalších nesmyslů v motorovým prostoru.. Quote
Péťa Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 (edited) Arva Vyrábí se ještě? Edit: vyrábí Edited February 28, 2019 by Péťa Fruktis 1 Quote
Guest Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Já myslím že se vyrábí, ale už to není Arva po který se motor blejskal jak psí kulky. Quote
Fruktis Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 Psi kulky mít pod kapotou nemusím... Quote
RichVa Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 (edited) Zde máš popis i s video ukázkou mytí Peugeota (pokud se nepletu tak 307cc ale nějak si nejsem jistý - je v tom 1.6HDi 16ti ventil) https://auto-mania.cz/poradna-jak-setrne-a-pritom-dobre-umyt-motor-video/ V článku je také odkaz na přípravky Sám do toho asi nepůjdu. Bojí bojím Jen vyfoukám kompresorem a plasty otřu. Edited February 28, 2019 by RichVa překlepy Quote
jirka307 Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 (edited) Takhle to chceš Edited February 28, 2019 by jirka307 KoudaK 1 Quote
Fruktis Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 (edited) Tak na to si taky netroufnu...a ani nemám kde a s čím si na to troufat..ve veřejných myckach to je zakázány.. Takže mě čeká metoda očistit.. omyl utřít...ruco fuco @jirka307 mě bude stačit když zbavíme prachu a takovýho toho běžného sajrajtu z motoru...mám podezření ze to byl jeden faktor k zahoreni co se mi přihodilo.. Edited February 28, 2019 by Fruktis Quote
Havlicek.Lukas Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 (edited) spolana neratovice vyrabi servo sampon - je to neco jak arva jen v modrem prasku v kybliku my tim perem i myjem na ruky to je opruz ale hadry ciste i motory se blejskaj Edited February 28, 2019 by Havlicek.Lukas Quote
Guest Scratch Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 V 28. 2. 2019 at 17:57, Fruktis napsal: @Scratch to je ale na proplach motoru ne? Já myslel spíš umytí motoru z venku a dalších nesmyslů v motorovým prostoru.. aha, tak na takovy myti pouzivam @StibTo minule se na ten muj motor z venku uz nemohl divat, tak dobrovolne si vzal hadr a neco a sel to aspon trosku umejt a odvedl skvelou praci, takze mu timto jeste jednou dekuju . Tome ber to ve vtipu . Spis me napadlo, ze ty budes vedet cim na ten motor Quote
Guest StibTo Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 Já si motor u Superba nechal loni opláchnout za 300 v TimeWashCars. Prý mají dobré pojištění. Takže detergent a pak párou. Výsledek je u mě ve vlakne. Letos si to zopakuju. Quote
ozzy56 Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 jen obecně--čím méně vody (páry) kolem dnešních motorů, tím lépe, je to samý konektor, krabička elektroniky atd. a tohle vodu zrovna nemiluje..., dnes je plno různých čističů, kdy se dají s hadrou udělat zázraky, nakonec motor, co zrovna neteče všude olejem není tak těžké udržet čistý pesastor and Míla72 2 Quote
Fruktis Posted March 4, 2019 Author Posted March 4, 2019 Něco v tomhle smyslu plánuju. Vodu tam nepustím.. ale potřebuju se zbavit prachu a dalších nečistot...co se tam usadili za těch pár let... Quote
Guest StibTo Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 Jenže to je často mastný takže vyfoukat ani vyluxovat to nepůjde. A nemůže člověk vše odpojovat aby se pod to dostal Quote
inoxing Posted March 5, 2019 Posted March 5, 2019 (edited) Normálně to vem vodou, třeba z hadice. Nestříkej přímo do míst e-boxu a přechodů svazků kabeláží pod torpédem (kde jdou svazky do kabiny). Jinak by to mělo být v pohodě. Vyhrabat listy z pod torpéda a rohů a hadrem otřít plasty. Není to kdoví co, ale pokud mám kupříkladu dělat rozvody a pod kapotou to vypadá, jak kdyby se tam roztrhl sáček od vysavače, jdu to prva umýt hadicí až ten největší hnus sleze. Jasně, s mastnotama to nehne, ale ty jsou třeba jen někde a zbytek se smyje. Pak se něčeho chytíš/opřeš a nejseš hned jak prase. Tolik se nepráší atd. Wapem bych motor osobně nikdy neumýval, ale z hadice jemným proudem jsem problém nikdy neměl. Edited March 5, 2019 by inoxing Quote
Fruktis Posted March 5, 2019 Author Posted March 5, 2019 @inoxing ja to můžu vzít tak maximálně kyblikem...takze si to prostě udělám hezky ruco fuco Quote
inoxing Posted March 5, 2019 Posted March 5, 2019 Jasně, klidně kyblíkem . Kup si na to, třeba v Kauflandu za 20Kč, takovej ten mycí kartáč na nádobí. A na mastnoty třeba dva spreje čističe brzd- ale s tím opatrně, ten účinně odmasťuje a když to nastříkáš na táhla od řazení apod.kluzný spoje, kde se vymyje vazelína, nebude to dobrý. Ale třeba na předek motoru, kterej je většinou poblitej od olejovýho filtru dolů je to ideal. Fruktis 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.