Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 coupé 2.0 16V 1997 prevodovky manuálne


Milan67

Recommended Posts

osobně bych dal nový převodový olej a jezdil dál, pokud to neklepe, nevydává nepříjemné zvuky atd., převodovka normálně řadí, neřešil bych dále

zkus přidat nějakou srajdumajdu do oleje, myslím ta aditiva do převodovek pro menší tření atd.

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna otázka: ztichne to i když zmáčkneš pedál spojky jen trochu (jakoby vymezíš mrtvý chod)? To by byl stav, kdy ještě není zcela odpojená převodovka (vstupní hřídel se točí), ale zároveň už je spojkové ložisko více přitlačené k paprskům talířové pružiny přítlačáku…. To jen abychom nehonili ptáka v kleci.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v prevodovke som menil asi každých 50000 zhruba koncom leta som tam šupol aj aditivum do prevodoviek od protec. Po vytlačení spojky to stíchne úplne. Pri malom vytlačení, viem o čom píšeš, nestíchne. Až pri úplnom. Je pravda, že spojka už má čo to za sebou, pretože mi už začína zaberať až pri vrchnej uvrati pedálu. Teraz chcem meniť motor, ako som sa myslím zmienil, tak určite pôjde aj sada spojky nová, len mám trocha obavy, aby sa nestalo, že zistím že prevodovka odchádza a nebudem mať druhú a na repas vtedy čas mať nebudem.. Zasa na druhej strane nieje mať zlé v zálohe jednu prevodovku, ale zasa potrebujem ešte investovať do iných dielov, ktoré by som chcel dať túto jar do poriadku. V každom prípade ďakujem za odpovede, keď to budem mať vonku a zistím čo to bolo, dám určite vedieť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2019 at 15:36, Hafity napsal:

A ještě jedna otázka: ztichne to i když zmáčkneš pedál spojky jen trochu (jakoby vymezíš mrtvý chod)? To by byl stav, kdy ještě není zcela odpojená převodovka (vstupní hřídel se točí), ale zároveň už je spojkové ložisko více přitlačené k paprskům talířové pružiny přítlačáku…. To jen abychom nehonili ptáka v kleci.... :roker

přesně toto mu píšu nahoře, abychom nehonili ptáka v kleci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to dlouho, co jsem ty ložiska na nějaké převodovce měnil, ale 1 - 2 bylo možno koupit SKF v normální "ložiskárně".... Některá ale mají nějakou odchylku a ty se musí koupit origo…. Ty kuželíkové jsem nikdy nekupoval.... Akorát jsem si všimnul, že už se montují oboustranně uzavřená ložiska i do míst, kde je olej v rozstřiku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...