Jump to content
  • Aktuální cíle darů

406 coupé 2.0 16V 1997 prevodovky manuálne


Recommended Posts

Posted (edited)

Zdravím, potreboval by som radu ohľadom prevodovky na moje coupé. Nakoľko idem meniť motor, chcel by som vymeniť aj prevodovku, keďže už ju je počuť a neskôr zrepasovať. Mám motor RFV 2.0 97KW, r.v.1997. Môžem kúpiť prevodovku z modelu 2000 tiež 2.0 16v, je v dobrom stave kód má b3. Neviem či by mi pasovala aj kôli vyššiemu výkonu motora t roku 2000. Ak by mal niekto skúsenosti prosím o radu. Kúpil som kôli motoru druhé auto, ale to má automat a ten nechcem. Ďakujem. 

Edited by Milan67
Posted

Napiš sem VIN auta.

Pokud máš rok výroby 1997 tak by tam měl být motor XU. RF se dávali až od roku 2000 po faceliftu a byli dva. RFN 100kW (převodovka BE4) a RFV 97kW (převodovka BE3).

Posted

Ďakujem za skorú odpoveď. Áno mám model z 11teho mesiaca 1997 a vin je VF38CRFVE80614730, teda aspom podľa techničáku. Neviem ako sa značía tie prevodovky, údajne by som mal mať 20TA46. Je to ako be3? Pozeral som na nejakej anglickej stránke kódy ale nedopátral som sa k ničomu. BE3 by mal mať ten model z roku 2000. Je možné že sú to tie isté prevodovky iba inak značené? Ďakujem. 

Posted

Ahoj , dle vin tam máš BE 3

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA 5
PŘEVODOVKA (TECHNICKÉ ÚDAJE) BE3 S
PŘEVODOVÝ POMĚR CP 19 X 79
SOUKOLÍ POHONU RYCHLOMĚRU CT 22 X 18
STYL KOLA SLITINOVÝ RÁFEK (COUPE 6,50)
SPOJKA SPOJKA OVL LANKEM
BEZPEČNOSTNÍ ZABLOKOVÁNÍ PŘEVODOVKY BEZ UZAMČENÍ PŘEVODOVKY
PNEUMATIKA (ROZMĚRY, TYP) PNEUMATIKA 205X60X15 V
KOLA S PNEUMATIKAMI RÁFEK 6 PALCŮ 1/2
KOLO (TYP) MONTÁŽ SLITINOVÉHO RÁFKU
TYP PŘEVODOVKY MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA BE3
Posted

jarokare prosím ťa, vedel by si mi dať údaje aj z tohoto vin? VF38CRFNA81359887  11mesiac 2000. 2.0 100kw. Aby som mal istotu, že tá prevodovka bude pasovať . Ďakujem pekne. 

Posted (edited)

Tě zklamu. Je to RFN a jak jsem psal výše tam je převodovka BE4. Nejsu mechanik tak těžko říct jak veliký je rozdíl oproti BE3.

Výpis ze serviceboxu:

DRUH VÝROBKU - OSOBNÍ VOZIDLO

OBCHODNÍ ZNAČKA / TYP ORGÁNU - PEUGEOT

MODELOVÁ ŘADA - 406 MODERNIZOVANÝ

TYP KAROSERIE - COUPÉ 2-DVÉŘOVÉ

ÚROVEŇ VÝBAVY - STUPEŇ 2 TER

MOTOR - VSTŘIKOVÁNÍ EW10J4

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA 5

TYP LAKU - LAK METALICKÝ LESKLÝ

BARVA KAROSERIE - LAK ŠEDÝ COSMOS

TYP VNITŘNÍHO VYBAVENÍ/OBLOŽENÍ - TKANINA SALZBOURG + TAGA "ND"

BARVA ČALOUNĚNÍ - "FX"

PŘEVODOVKA (TECHNICKÉ ÚDAJE) - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA BE4 V

MOTOR (TYP) - MOTOR TYP EW/DW

PŘÍDAVNÝ EMBLÉM - BEZ PŘÍD MONOGRAMU

EMBLÉM - BEZ MONOGRAMU

Edited by Dave_k
Posted (edited)

shanej prevodovku s oznacenim 20TA48 20TA14 nebo 20TB77 , nic jineho ti tam korektne nebude pasovat i kdyby to byla prevodovka typu BE3, to je pouze oznaceni konstrukce prevodovky, pak uz se kazda lisi prevodovymi pomery staleho prevodu a prevodu jednotlivych rychlosti a odstupnovanim.

 

napr. tady mas jednu https://eu-autodiely.sk/index.php?route=product/product&product_id=233&search=20TA48

Edited by Ferry
Posted

Ďakujem. Vymením ešte spojku s ložiskom a uvidím či to stíchne.. Možno som pochybil pri diagnostike šramotu od prevodovky. Môže to byť ešte ložisko spojkové, pretože keď vytlačím spojku nepríjemný šramot zmizne.. Uvidím, v každom prípade všetkým ďakujem, Mám auto 14r.a ešte som sa s tým nestretol, a vzhľadom k veku a počtu km som myslel, že prevodovka sa somnou lúči. 

Posted

Pokud "vytlačím spojku" znamená "šlápnu na spojkový pedál", tak se odpojí motor od převodovky a vstupní hřídel se přestane točit.... :roker

Posted

kolega nade mnou ti chce naznačit, že výměna ložiska spojky možná nepomůže, protože při sešlápnutí pedálu spojky se zastaví i hřídel v převodovce, takže převodovka zákonitě utichne...

jestli jde při volnoběhu z převodovky KOVOVY zvuk a při sešlápnutí spojky je ticho, je to v převodovce na 99%, naproti tomu spojkové ložisko na začátku spíše šustí, nebo rovnoměrně hučí a když LEHCE sešlápneš spojku, přestane šustět, prostě to ložisko málokdy vydává kovový klepavý zvuk

Posted

Ještě mně napadá nestejnoměrně unavené paprsky talířové pružiny přítlačáku. Potom to hýbe s vypínací pákou a ta může i cvakat.... Pokud teda nemá hydrauliku s tím středovým vypínacím válcem....

Posted

Inak presne toto som tvrdil aj, ja, že vytlačenim spojky oddelim prevodovku od motora, teda úplne, ale jeden ing ma presviedčal, že sa úplne neoddeli, ale niektoré súkolia sa točia stále.. Že hriadeľ z prevodovky je v zábere stále. Tak teraz neviem, asi to budem musieť rozobrať a preskúmať, ako to teda funguje. 

Posted (edited)

A jaké zvuky to teda vydává? A v jakém jízdním režimu?

Edited by Hafity
Posted

Počas jazdy ani nie, iba pri voľnobehu počuť také ševelenie, keď stojím pri aute. V kabíne to nepočuť. Zmiatlo na, že nieje to typický zvuk suchého ložiska. Keď spojku vytlačím stíchne to.. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...