fadja Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Ahoj, řešíme tu problémy s 807 RFN, leckdo to tu již popisoval - za studena nepravidelný chod, střílení do všech stran, postupně se problém přenesl i za chodu za tepla, tak že auto je teď na servise, podle technika je vadná ŘJ a je potřeba sehnat stejnou se stejným číslem "SW...". A teď ta otázka, moje je na posledním řádku SW9650612880 a jednotky které jsou k mání mají toto SW jiné. Tak že co mě zajímá, máte někdo informace z praxe, co to SW znamená, jestli jsou jednotky opravdu jiné a jestli tedy opravdu musím shánět stejné SW... ? Přikládám fotky, moje je ta se SW v bílém "kroužku" . Díky předem za postřehy. Quote
Guest Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 SW? Že by to byla zkratka pro slovo software? To znamená že je v tom jinej program a tedy ano, musíš shánět se stejným kódem. Quote
fadja Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 Myslíš že HW jsou verze HW, prostě čipů a HW "vybavení" krabičky a SW jsou verze SW nahrané v této krabičce? To by smysl dávalo a krabička jako celek je odladěna tak, aby spolupracovala se snímači a vším elektronickým vybavením vozu. Pak totiž jiná krabička nemůže komunikovat s daným typem snímačů a vstřikovačů a kdovíčímvším ve výbavě automobilu. Tak teorie slušná, ještě by ale mohl někdo přidat názor, tohle je moje teorie lajka... Pak je mi záhadou, jak často Peugeot od roku 2002 kdy pustil výrobu 807 s RFN aktualizoval tuto krabičku, jelikož jsem různě už sháněl a v rozmezí 2002-2005 jsem zaregistroval 5 typů a každý jiný SW. Pro mě tedy záhada... Quote
vlkklx Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 Jestli to není nějaký jejich interní výrobní kod,může obsahovat údaje o výrobě,datech dodavatelích součástek atd.Něco podobného jako u COM 2000 (blok páček pod volantem).Tam také někdo tvrdí že je důležité celé číslo-je tam tuším 8míst +2písmena na konci,ale měnil jsem mezi Peugeot/Peugeot, Peugeot/Citroen dokonce i nepříbuzné modely,u všech uvnitř stejná základní deska a vše funguje,přitom čísla úplně jiná. Quote
fadja Posted February 26, 2019 Author Posted February 26, 2019 Jojo, díky za postřeh, tak že kód může opravdu značit lecos....Tak že u mě situace následovná: vytypováno 5 jednotek pro RFN, každá má jiná čísla, zkoušel jsem, jestli by ji někdo nenechal na pokusy třeba za 1000,- vzhledem k tomu, že můžeme po rozborce zjistit, že nám je k ničemu, navíc všechny jednotky pocházejí z odstavených aut z nejasného důvodu. No bohužel za 1000,- ji nikdo nenechá. Tak že druhá varianta je stávající jednotku poslat ještě k větším odborníkům, podle všeho nejlepší reference mají tito lidé: http://www.opravyjednotek.cz/ prý si podle závady vyžádají jednotku, případně další komponenty z auta a jdou laborovat. Co myslíte? Fakt nevíte o nikom, kdo tuto "blbinu" na RFN vyřešil ? Quote
Slayer Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 (edited) Jednu jednotku mám. Funkční. Otevřeli jsme ji, ale jinak nic... Machr mi kopíroval sw. Viz moje trable s autem... Edited February 26, 2019 by Slayer Quote
fadja Posted February 27, 2019 Author Posted February 27, 2019 Vážně pro RFN? Můžeš mi ji nafotit z venku, zevnitř a poslat foto na email fadja@post.cz ? Kouknul bych jestli je stejna a pak by jsme se mohli domluvit. A co jsi mel za problem? Quote
Slayer Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 Mám v 406 EW10J4 2.0 16v 100kw. Tohle je náhradní jednotka. Označení mojí v autě je zcela jiné, technik i přesto novou naklonoval a v autě fungovala úplně bez problémů Quote
fadja Posted February 27, 2019 Author Posted February 27, 2019 Vypada stejne, muzes mi ji jeste otevrit a vyfotit zevnir? Nakolik by jsi ocenil? Quote
Slayer Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 Určitě... Ale nejdříve zítra k večeru... 700,-? Quote
fadja Posted February 27, 2019 Author Posted February 27, 2019 Supr, diky, byla by to pecka, kdyby byla kompatibilni Posli mi pak foto na email fadja@post.cz Jinak koukam, na ten odkaz, to je mazec... Quote
Slayer Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 ... Tak fotka bohužel nebude. Nemám momentálně horkovzdušku, takže se mi to nedaří rozloupnout. Technik to slepik opravdu zodpovědně Quote
fadja Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 Tak mi ji nafot z venku, svorkovnici a tak a jestli bude vizualne stejna, tak bych si ji i tak vzal. Quote
Slayer Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 OK..tak zas zítra dopo..... už jsem na šichtě Quote
fadja Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 Tak jo, posli foto na email a pak se domluvime jak ji dostat ke mne. Quote
duchac.ales Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 (edited) V první fázi je potřeba udělat zálohu SW staré řídicí jednotky pomocí nejlépe programatoru. Pak stačí většinou Reflow CPU. Když nepomůže Reflow tak se dělá reballing. Ale jednodušší bývá sehnat jinou jednotku a nahrát do ní zálohu tveho SW. HW kód udává na jakém motoru běží, co má za čidla a jakou výbavu. Benzín, nafta, objem. SW je verze mapových dat. Takže důležité je sehnat stejnou jednotku a nasolit tam tvoje data. Nezkoušel jsi autovrakoviště TEHOVEC?? Když potřebuji jednotky většinou beru od nich za 1k. Edited March 2, 2019 by duchac.ales Quote
fadja Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 (edited) Děkuju za vysvětlení. Takže jednotky které tu máme na fotkách, mají každá jiný HW, tedy je tedy nepravděpodobné, že mezi sebou budou nahraditelné, chápu - každé auto bylo jiné, mělo jiné snímače, vstřikovače.... Zálohu místní servis prý udělal a teď mi nechává mi prostor, ať si seženu jednotku, do které by zálohu nasypal. Co se týká reflow a reballing, myslím že do toho se bez náhradní jednotky nechce pouštět, aby se pak auto dostalo po svých ještě ze dvora. Zkusím poptat Tehovec. Jsem zvědavý, jestli se podaří ten můj zázrak zase vrátit do provozu... Edited March 2, 2019 by brixtr Quote
fadja Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 (edited) A tak na okraj, jakou máš úspěšnost s hledáním stejných jednotek? Asi je to úměrný tomu, jak je daná motorizace rozšířená, pokud mám méně častou motorizaci a navíc v nějaký nestandardní výbavě (?), může to být složitější... Edited March 2, 2019 by brixtr necituj předchozí příspěvek Quote
duchac.ales Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 Většinou 50% ale pokud máš komplet zálohu ECU tím myslím EEPROM, Immo data, a CPU tak si ji nahraj jakoukoli. Která bude mechanicky stejná. Rozdíly jsou opravdu jen ve firmware jednotky, mapách a Immo datech. Pokud seženes někoho kdo ti je naklonuje tak máš vyhráno. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.