Igor010 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 (edited) Zdravím, mám menší problém. Nejde mi zatvoriť kufor. Začalo to, že som musel silnejšie buchnúť kufrom aby sa mi zatvoril. Dnes ráno to však už nejde. Kufor sa nezacvakne a ostane otvorený hoc ako ním buchnem. Viete mi podariť? Treba ísť dať rovno vymeniť zámok? Nie je tam náhodou nejaká poistka, ktorú som omylom zatlačil? Dík. Edited February 25, 2019 by Igor010 Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Zkontroluj protikus, případně i samotný zámek, zda se neuvolnily šrouby a neposunul se. Na 307 zůstával viset mikrospínač ovládání otevření kufru - zkus po tlačítku poklepat. Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 (edited) V protikuse sa mi problem nezdal. Nastriekal som vsade silokonovy sprej, nikde to nezadrhava. Skusim dat dole tapacir a pozriet sa na zamok a precistit kontakty. Skusal som pohybovat "jazykom" zamku a nezdalo sa mi, ze by siel nejako tazko. Ak by bol problem v kabli predpokladam, ze kufor by sa dal zatvorit a problem by bol asi iba s otvorenim, alebo sa mylim? Edited February 25, 2019 by Igor010 Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Mikrospínač zůstává sepnutý (u 307), takže zámek hned odskočí, protože je pořád odjišťován. Když máš kufr otevřený, zkus ho šroubovákem zacvaknout (namísto dolního protikusu). Drží? Pak ho nezapomeň odjistit! Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 (edited) Zacvaklo sa to. Mech anizmus som vybral cely von. Vyskúšal som ho a normálne zacvakuje, teda zaistí sa. Pootočením ozubeného kolieska sa uvolní. Žeby bol problém v protikuse? Edited February 25, 2019 by Igor010 Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Jak to máš v ruce, tak to zkus zacvaknout do auta do protikusu, tak ověříš, zda je to v protikuse. A když takto na rozebraný připojíš konektor, nestane se hned, že se to aktivuje do odemčené polohy? Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 (edited) Skusim to zacvaknuť. Po pripojení na konektor to neurobilo nič. Zdá sa mi, že to zacvakávanie ide trocha tažko a mechanizmus je skrížený. Možno to budem musieť riešiť novým zámkom neviete mi povedať cca cenu? Edited February 25, 2019 by Igor010 Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 (edited) Když už jsi byl u konektoru a připojil, tak jsi mohl i zacvaknout... Pročpak se zámek skřížil? To není samo sebou, najdi příčinu. Koukám, že uvnitř zámku je i mikrospínač. Jinými slovy, najdi příčinu, zda se něco zlomilo, opotřebovalo. Edited February 25, 2019 by P607Olda Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 (edited) Pravdepodobne to uz je rokmi opotrebovane a vykyvane. Mensia vola je pri nitoch. Cele sa to pohybuje a pravdepodobne pri zatlaceni protikusu sa to skrizi. Nemal som dost cas sa na to pozrier kedze som v praci. Edited February 25, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 (edited) před 4 hodinami, P607Olda napsal: Když už jsi byl u konektoru a připojil, tak jsi mohl i zacvaknout... Pročpak se zámek skřížil? To není samo sebou, najdi příčinu. Koukám, že uvnitř zámku je i mikrospínač. Jinými slovy, najdi příčinu, zda se něco zlomilo, Takze som sa na to pozrel lepsie. Vyzera to, ze protikus, kde sa jazycek pritlaci a zacvakne sa zosunul dole (co by naznacovalo, ze sruba nemoze ist az na spodnu cast vyrezu) takze tam zamok nedotiahne. Staci to podla mna dat vyssie a pritiahnut, len ten system, ktory tam je problem. Strana kde sa utahuje sruba je nedostupna a je za naraznikom. Je tam este obdlznikovy pliesok. Robil som to uz po tme a mozno sa to montuje inak, ale ziaden iny sposob ma nenapada. Zatal som vybral zamok a kufor viem priviet takze nie je vidiet, ze by bol kufor otvoreny. Jazdit sa s tym da. PS: pritlacil som vybratt mechanizmus k zakmu a zacvaklo to a po stlaceni tlacidla uvolnilo. Edited February 25, 2019 by Igor010 Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 (edited) To by mělo jít normálně zvenku. Ty šrouby, nebo matice by měly mít příruby tak, aby se v těch podlouhlých otvorech neprotáčely. Ještě kouknu do serviceboxu. Zezadu je šroub a zepředu viditelná matice. Buďto ten šroub má osazení, aby se neprotáčel, anebo ho zepředu přidrž za závit. Edited February 25, 2019 by P607Olda Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 před 8 minutami, P607Olda napsal: To by mělo jít normálně zvenku. Ty šrouby, nebo matice by měly mít příruby tak, aby se v těch podlouhlých otvorech neprotáčely. Ještě kouknu do serviceboxu. Matice su takto. Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 (edited) Vložil jsem obrázek i text. Nevidím, kde je problém. Nasadit, utáhnout, hotovo. Edited February 25, 2019 by P607Olda Quote
Igor010 Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 (edited) Super. Dík za radu. Skusim sa na to pozriet ak budem mat cas. Dufam, ze to bude iba protikusom. Dám.vediet ako som dopadol. PS: matice su privarene Edited February 25, 2019 by Igor010 Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 To je divné, že jsou přivařené, když mají objednací číslo. Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Dalo by se to šroubovat - chytit za konce šroubů? Jak jsi to vlastně dostal ven? To byly ty šrouby úplně povolené? Quote
Igor010 Posted February 26, 2019 Author Posted February 26, 2019 (edited) Šrúby museli časom povoliť (neboli dostatočne pritiahnuté) preto sa to zosunulo. Povytiahol som to hore a cez širší otvor hlavičky šrúbov som prestrčil a takto som to vybral. Ak by tam neboli tie matice privarené tak by to nebol problém, normálne by som to pritiahol. Ešte ma napadlo, že tie matice sú tam tak dlho, že držia ako privarené Edited February 26, 2019 by Igor010 P607Olda 1 Quote
P607Olda Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 (edited) No právě, když mají objednací číslo. Kdyby byly napevno součástí dílu, tak by v seznamu neměly číslo. Krom toho, konstruktér to musel nějak vymyslet, aby to šlo seřídit, případně demontovat. Minule mi to měnili na Expertu, bez problému. Edited February 26, 2019 by P607Olda Quote
Igor010 Posted February 27, 2019 Author Posted February 27, 2019 (edited) Takže, tie matice sú privarené (pravdepodobne z dôvodu uťahovania, aby sa matica alebo šrúb neotáčali). Všimol som si koniec šrúb, ktoré majú zvláštne zakončenie. Pravdepodobne to hviezdicové zakončenie slúži na uťahovanie. Musím teda niekde zohnať koncovku s ktorou to utiahnem a problém bude vyriešený. Edited February 27, 2019 by Igor010 P607Olda 1 Quote
P607Olda Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 V 25. 2. 2019 at 18:11, Igor010 napsal: Dnes jsem se na to ptal v servise. 407 coupé tam s touto závadou neměli, ale ujistili mě, že u všech Peugeotů, když sundáš ten plastový kryt kolem zámku, tak šrouby jsou přístupné. Jak se tak dívám na tvoji fotku, není tam přístup zespodu, od toho černého plastového krytu? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.