Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Obnovení FAP filtru


brixtr

Recommended Posts

Je tu krasny navod jak zaslepit egr, kde nechat “vybrakovat” FAP ale nejak jsem tu nezahledl jak to obnovit. 

Nejak na jaře chci obnovit FAP filtr a tak se cjci zeptat co vse je k tomu zapotřebí?

je mi jasny ze novy filtr a následně i přehrání rj, ale nekde jsem zaslechl(nebo cetl? :D ) neco o cidlech a nejakym cerpadle. Muze mi to nekdo prosim tak nejak rozepsat co vsechno se pro obnovu musi udelat?

v mem pripade se jedna o 406 coupe 2.2 hdi ale mozna to i nekomu jinému usnadní zivot 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som asi nerozumel otazke.
pre koho chces ten navod? nikto iny neodpisal. Kto to ma vycucane, autom jazdi len "doma", a po max 20 rokoch uz koncia auta na vrakovisku.
Uz to niekde pisali, ze vozovy park sa obnovuje po max 10 rokoch, a kto potrebuje jazdit, nema cas na zdlhave opravy. Tiez som mal 605, 2,5 td rv 99 fez FAPu, SCR len Kat, ale uz mal 18 rokov, zohnat diely na to bolo kuzlo, ale s poctom rastie moznost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako zaklad pro mne, budu to dělat nějak asi po dovolené v červnu, ale myslel jsem jako všeobecny navod co a jak pro ostatní, když se to poslední dobou řeší čím dal tim vic i zde na foru :)

až se do toho pustím tak zde napíšu co vše u meho auta/motoru. at se ostatní mužou odpíchnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Máte prosím někdo zkušenost kde bych si mohl nechat přehrát software v řídící jednotce na původní, tak abych mohl vše dát do funkčního stavu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako Pražskou naplaveninu mě začíná pomalu strašit hon na FAP Off. STK za rok.

Cenově FAP ON?

FAP filtr DPF repas 174039 (13.834kc)

ADITIVUM (3700kc) něco v nadržce mám (kontrola po demontáži)

Přehrání softwaru. Původní mám na CD.Před FAP off. Bohužel ani předtím sem neviděl pc aditivace. Da se někde v BSI ... Zapnout a pak zkontrolovat funkci aditivace(kontakt víčka, čerpadla  aditivace.atd) FAP v%. 

stav od koupě viz foto

IMG_20190308_085329.jpg

IMG_20190308_084912.jpg

IMG_20190308_085354.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tohle téma mě taky zajímá. Taky máme 2.2 HDi v sedanu, MUX verze a FAP i EGR OFF. Mám tu ale FAP filtr z jiného auta.

Otázkou teď je, co to vlastně všechno obnáší....

 

1.) Dá se vůbec vrátit filtr na výfuk? Asi záleží, zda někdo jen vykuchal obal (to by pak šlo) nebo navařil trubku. To se musim podívat.

2.) Další je aditivace, to znamená podívat se, zda tam nádržka vůbec je. Dá se zjistit potom její stav?

3.) A poslední věc je přehrání SW, to mi může asi udělat třeba @straki007 , ten mi kdysi dávno někdy cca v roce 2006 chipoval předchozí 2.2 HDi.

 

Je ještě něco, co jsem zapomněl? Musí se dělat i ten EGR?

 

Jinak co se týče FAPu, když už ho tu mám mimo auto, asi bych ho rovnou nechal vyčistit. Má s tím někdo zkušenost?

 

Díky za reakce 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

KONECNE se aspon pro Prahu a Stredocechy policajti vzpamatovali..... Zacne byt slozitejsi oblibene FAP off, EGR off

https://www.lidovky.cz/noviny/policie-zacne-lovit-nebezpecne-vyfuky-novy-pristroj-rozpozna-chybejici-filtr-pevnych-castic.A190618_202205_ln_noviny_krku

 

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím, že by to něco řešilo. Kdo má dobře udělaný fap off, ten by měl emisema projít. Navíc centrum služeb se jen jednou za čas domluví s Policií ČR a jdou někam na silnici měřit (u nás se takhle váží kamiony).

To ale neznamená, že souhlasím s vykucháváním FAPů, pro naše zdraví to opravdu není dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...