Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě skútru


Jacobsoon

Recommended Posts

Ahoj, vážně přemýšlím o koupě skútru Satelis 125. Hlavně na dojíždění do práce po Praze a občasnou vyjížďku mimo město. Nemám se skútry moc zkusenosti, jakože s motorkami obecně, ale parkování v Praze zdarma všude je veliké lákadlo. Podělí se někdo prosím se zkušenosti s touto "hračkou" popr. poradí na co si dát při koupi pozor, bude to pro mě premiéra.  Díky všem za postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi odkud bude dotazen ,kolik bude mit najeto , realne, a samozrejme jaky mas rozpocet. pravdou je ze 125 neoplyva zrovna neporuchovosti. 

pokud opravdu nejsi limitovan ridicakem mohu nabidnout svuj stroj viz inzerce zde.  cena je defakto stejna jako u 125 bez jistoty historie. 

https://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/peugeot/peugeot-satelis-400/peugeot-satelis-400-1350042.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mas papiry JEN na 125ccm s automatem jak doplnek k ridicaku na auto, tak zapomen na nejake vyjizdky mimo mesto. Ta dvaca staci na celkem bezpecne pojizdeni po meste, uz na okruhu budes zdrzovat a kazde predjizdeni kamionu se zmeni v potencialni nebezpeci.:myslim

Muzes sice koupit vytunenyho 125ccm skutra kterej bude litat 130+, ale je to jednak mimo noty a jednak na ukor zivotnosti!:roker

 

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. . . ale no ták,klidně se dá udělat na 125 ccm  výlet 300km jako nic(taky jsem byl).Jezdím po okreskách i po dálnicích jak se mi to hodí a jak spěchám.Je pravda,že na extra rýchle zrychlení to není,ale jezdím na kochačku ne nějakou pilu.Na to ta 125ccm bohatě stačí(pokud je člověk limitován papírama).Po okruhu a po Praze je 125ccm ideál,je jasný že pokud se plechovkář rozhodne,že tě nepustí a bude zrychlovat,tak má 125ccm nějaký limit.Taky jsem stál před rozhodnutím zda Satelis,X-Max nebo Forza.Vyhrála to Forza.Novější model než Satelis,LEDky,větší batožinový prostor,nastavitelný plexi . . nebylo co řešit.Spotřeba cca 2,5L/100km. . . když jedu po dálnici a peru to 110 tak kolem 3L/100. . . když jedu do Prahy a courám se 50 nebo 80 po okruhu tak se jezdí kolem 2,1L/100km. . . ale záleží kdo jak jezdí a kudy jezdí. Velká motorka/skútr. . . pokud začínáš koupil bych skútra-má větší výhody a je praktičtější.Jediná výhoda motorky je že má větší zrychlení a rychlost. . . to je všechnoJinak plusy mluví za skútra-pohodlí,krytí před počasím,úložný prostor.

 

Motorkáři a teď do mě :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gabriel 307 Proc do Tebe? Kazdy prece sveho stesti strujcem. Ja jsem svuj nazor podlozenej parma desitkama let na dvou kolech napsal. Motorka ma  ten puvab ze spoustu potencialne koliznich situzci vyresis otocenim plynu. To je u te dvacy s parma konikame utopie. Obdoba Trabanta nebo Malucha - ono to s rozbehem i klio jede..... ALE zacni predjizdet kamion. A to Auto naproti je najenou cim dal vestsi.... PROSTE uz @StibTo  tady tvrdi zse objem nicicm nenahradis a na dvou kolech to ma jeste vetsi smysl:roker   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, pesastor napsal:

@Gabriel 307 Proc do Tebe? Kazdy prece sveho stesti strujcem. Ja jsem svuj nazor podlozenej parma desitkama let na dvou kolech napsal. Motorka ma  ten puvab ze spoustu potencialne koliznich situzci vyresis otocenim plynu. To je u te dvacy s parma konikame utopie. Obdoba Trabanta nebo Malucha - ono to s rozbehem i klio jede..... ALE zacni predjizdet kamion. A to Auto naproti je najenou cim dal vestsi.... PROSTE uz @StibTo  tady tvrdi zse objem nicicm nenahradis a na dvou kolech to ma jeste vetsi smysl:roker   

Pro to,že motorkář nikdy neuzná,že z praktické stránky je skútr do města lepší než motorka.Jediný jeho mínus je akcelerace a maximálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...