Jacobsoon Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Ahoj, vážně přemýšlím o koupě skútru Satelis 125. Hlavně na dojíždění do práce po Praze a občasnou vyjížďku mimo město. Nemám se skútry moc zkusenosti, jakože s motorkami obecně, ale parkování v Praze zdarma všude je veliké lákadlo. Podělí se někdo prosím se zkušenosti s touto "hračkou" popr. poradí na co si dát při koupi pozor, bude to pro mě premiéra. Díky všem za postřehy Quote
Gabriel 307 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 jo skútr je super ,taky nejraději do Prahy Forzou. . . . naposledy 10.1.při +2°C do akvaristiky Quote
Pe.Tr Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 @KoudaK ja mu to nenabízím , reaguju na werču když mne označila Péťa 1 Quote
KoudaK Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 @Pe.Tr no hned si mě napadnul jak jsem to čet. Ale říkal jsem si, že to tu asi prošel a 400 je asi moc.. Ale není na škodu se ozvat. Pe.Tr 1 Quote
Weri 605 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 400 není moc... Gabriel 307 and Pe.Tr 2 Quote
Jacobsoon Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 Ptám se na zkušenosti a pripadne na co kouknout při koupi Quote
Pe.Tr Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 zalezi odkud bude dotazen ,kolik bude mit najeto , realne, a samozrejme jaky mas rozpocet. pravdou je ze 125 neoplyva zrovna neporuchovosti. pokud opravdu nejsi limitovan ridicakem mohu nabidnout svuj stroj viz inzerce zde. cena je defakto stejna jako u 125 bez jistoty historie. https://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/peugeot/peugeot-satelis-400/peugeot-satelis-400-1350042.html Péťa 1 Quote
KoudaK Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 @Jacobsoon motorky od @Pe.Tr bych se vůbec nebál.. Péťa and Klemoň 2 Quote
pesastor Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 (edited) Jestli mas papiry JEN na 125ccm s automatem jak doplnek k ridicaku na auto, tak zapomen na nejake vyjizdky mimo mesto. Ta dvaca staci na celkem bezpecne pojizdeni po meste, uz na okruhu budes zdrzovat a kazde predjizdeni kamionu se zmeni v potencialni nebezpeci. Muzes sice koupit vytunenyho 125ccm skutra kterej bude litat 130+, ale je to jednak mimo noty a jednak na ukor zivotnosti! Edited February 26, 2019 by pesastor Péťa 1 Quote
morepower Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 @pesastor s manželkou jezdíme kolem komína na výlety tou naší stopětadvacítkou. Takže se dá, jede kilo, i kilo deset z kopečka . No ale, není to na delší cestování, to ne. ozzy56 1 Quote
Gabriel 307 Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 . . . ale no ták,klidně se dá udělat na 125 ccm výlet 300km jako nic(taky jsem byl).Jezdím po okreskách i po dálnicích jak se mi to hodí a jak spěchám.Je pravda,že na extra rýchle zrychlení to není,ale jezdím na kochačku ne nějakou pilu.Na to ta 125ccm bohatě stačí(pokud je člověk limitován papírama).Po okruhu a po Praze je 125ccm ideál,je jasný že pokud se plechovkář rozhodne,že tě nepustí a bude zrychlovat,tak má 125ccm nějaký limit.Taky jsem stál před rozhodnutím zda Satelis,X-Max nebo Forza.Vyhrála to Forza.Novější model než Satelis,LEDky,větší batožinový prostor,nastavitelný plexi . . nebylo co řešit.Spotřeba cca 2,5L/100km. . . když jedu po dálnici a peru to 110 tak kolem 3L/100. . . když jedu do Prahy a courám se 50 nebo 80 po okruhu tak se jezdí kolem 2,1L/100km. . . ale záleží kdo jak jezdí a kudy jezdí. Velká motorka/skútr. . . pokud začínáš koupil bych skútra-má větší výhody a je praktičtější.Jediná výhoda motorky je že má větší zrychlení a rychlost. . . to je všechnoJinak plusy mluví za skútra-pohodlí,krytí před počasím,úložný prostor. Motorkáři a teď do mě Quote
pesastor Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 @Gabriel 307 Proc do Tebe? Kazdy prece sveho stesti strujcem. Ja jsem svuj nazor podlozenej parma desitkama let na dvou kolech napsal. Motorka ma ten puvab ze spoustu potencialne koliznich situzci vyresis otocenim plynu. To je u te dvacy s parma konikame utopie. Obdoba Trabanta nebo Malucha - ono to s rozbehem i klio jede..... ALE zacni predjizdet kamion. A to Auto naproti je najenou cim dal vestsi.... PROSTE uz @StibTo tady tvrdi zse objem nicicm nenahradis a na dvou kolech to ma jeste vetsi smysl David 106s16 1 Quote
Guest StibTo Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 @pesastor Prosím Tě člověče když už mě někde chceš označit a přitáhnout moji pozornost přečti si to celé po sobě! To jsi si ještě nevšiml, že jsem grammanácek? Quote
Gabriel 307 Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 před 1 hodinou, pesastor napsal: @Gabriel 307 Proc do Tebe? Kazdy prece sveho stesti strujcem. Ja jsem svuj nazor podlozenej parma desitkama let na dvou kolech napsal. Motorka ma ten puvab ze spoustu potencialne koliznich situzci vyresis otocenim plynu. To je u te dvacy s parma konikame utopie. Obdoba Trabanta nebo Malucha - ono to s rozbehem i klio jede..... ALE zacni predjizdet kamion. A to Auto naproti je najenou cim dal vestsi.... PROSTE uz @StibTo tady tvrdi zse objem nicicm nenahradis a na dvou kolech to ma jeste vetsi smysl Pro to,že motorkář nikdy neuzná,že z praktické stránky je skútr do města lepší než motorka.Jediný jeho mínus je akcelerace a maximálka. Péťa 1 Quote
pesastor Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 @Gabriel 307 Jenze ty dva Tebou citovane minusy jsou tak zavazny ze neni o cem diskutovat. Znovu opakuji ze dvacu skutr ANO, ale jen v centrech mest kde smysl ma. Je to muj nazor a nikomu ho nenutim!. Quote
Laďa Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 A je to tady zase. Obdoba diskuzí na téma - stačí do určitého modelu auta 1.6 hdi nebo musí být 2.0hdi. Péťa, Gabriel 307, radim.1008 and 3 others 6 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.