Peters56 Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Hezký den mám dotaz ohledně pojistek. Nikde v návodu k vozidlu jsem nenašel seznam pojistek, pouze strohé sdělení s odkazem na servis. A tak se ptám jestli má někdo seznam pojistek který se nachází v kabině. Potřeboval bych zjistit kde se nachází + po nastartování kvůli autokameře. Díky Quote
Havlicek.Lukas Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 napoj se u predniho svetla na bocni svitilny tam je napeti az po startu Quote
Peters56 Posted February 24, 2019 Author Posted February 24, 2019 Díky za odpověď, radši bych to táhnul ale z kabiny od pojistek jako to mám u C-maxe. Nevim jestli je el. zásuvka je pod stálým napětím jako u c-maxe nebo se po čase vypne když se auto odstaví ? Quote
Guest Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Asi bych vzal zkoušečku, zapnul zapalování a zkoušel kde je +12V. Quote
Cecil67 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Zásuvka se vypne po vypnutí zapalování. Quote
P607Olda Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 (edited) Kameru bych zapojil tak, aby snímala hned po zapnutí klíčku, a vypínala nikoli "s motorem" ale "s klíčkem". Aby tam bylo zaznamenáno i to, když neběží motor, ale např. se s někým hádáš, anebo jiné okolnosti - zapneš klíček. Krom toho jsem zjistil, že výhodnější je kamera, která se dá otočit, např. k řidiči, k nehodě, dozadu. Napájení ze zapalovače, připojení může být skryté pod panelem, a převodník 12V/USB skrýt. Anebo, pokud si troufáš, tak od čidla deště anebo od stropní svítilny. Ale i zkušený servisák to táhne od zapalovače, je to jistější. Edited February 25, 2019 by P607Olda Quote
Peters56 Posted February 26, 2019 Author Posted February 26, 2019 V 25. 2. 2019 at 10:18, Cecil67 napsal: Zásuvka se vypne po vypnutí zapalování. No to by bylo super , u c maxu mám právě zásuvku stále pod napětím. Takže jsem napájení kamery napojil na pojistku pro obrysový světlo. Nemám denní svícení a světla si zapínám manuálně. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.