Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tažné zařízení Westfalia - vertikál


happycrown

Recommended Posts

Dobrý den, všem. Nemáte někdo návod na nasazení tažného zařízení Westfalia na auto? Mám auto z Německa a došlo na to, že další rok už potřebuji tahat, ale nejsme z toho zrovna chytří. Princip bychom jako věděli, ale tažné nikdo nepoužil, je v originál tašce a ty kuličky nám ne a ne zapadnout do toho žlabu. Vládnu anglicky a manuál a všechno mám pouze v němčině. Manuál na auto kvůli pojistkám atd. jsem si už obstarala, ale na tažné nemám. TZ je zapsané v techničáku, vše originál z výroby, ale nejde nám ho tam dostat a to už jsme nakoukali i návody na youtube. Třeba je tam nějaký fígl co neděláme a ty kuličky se nestahují. Děkuji všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připravíš si ho tak, že kroužek otočíš doprava a pak zkontroluješ kuličky, zda jdou zamáčknout, případně bych je prostříkl a poklepal dřevem.

Dej si do googlu peugeot club tažné westfalia, je tady více vláken, většinou nejde ven, když zatuhne. Prý se musí i něco zmáčknout, nevím zda to kolečko, anebo protilehlá ploška.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když ho tam budeš dávat neboj se klepnout s ním nahoru o tu základnu.Chce to trošku cvik ale je to o jednou dvakrát než si najdeš systém jak si k tomu kleknout.  Mám ho taky na 807 a funguje bezvadně. Klíč z toho zámku nevyndávám protože tažný sundávám pokaždý když vypřáhnu vlek. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Westaflai má dva systémy, jeden co je na videu, kde se čep odjišťuje a zajišťuje kuličkou. Druhý systém je vizuelně úplně stejný, ale čep se zajišťuje a odjišťuje páčkou na čepu.
U tohoto je potom trochu jiné to bajonetové pouzdro - zezadu, je to pouzdro zbroušeno a při nasazení čepu se ta páčka jakoby odehne a odjistí to ten mechanismus uvnitř a kuličky zapadnou tam kam mají..
Zde je vidět ta odjišťovací páčka na zadní straně čepu.

Jinak obecně:

Odemknout zámek, na zámku jsou značky odemčeno/zamčeno, na klíčku je šipka, která ukazuje zda je zamčeno či odemčeno. Při odemčeném zámku nejde klíč vytáhnout.
Poté povytáhnout růžici do boku a natáhnout mechanismus do červené značky. Narazit čep do pouzdra.
A už jsem se také setkal s tím že měl někdo originál čep, bohužel z jiného auta - prostě ho tam bazarník hodil, když se kupec dotazoval na tažné zařízení.

Jo a taky vše vyčistit, pokud tam nebyla plastová krytka, tak to může být krásně narezlé.
 

westfalia1.jpg

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě fascinuje, tato fóra jsou pro to aby se majitelé setkali, pokecali třeba i jen tady o svých vozech, a poradili si vzájemně ke svým problémům atd. ale jak vidno, některým je to fuk, všechny rady ostatních, žádné odezvy, žádné poděkování...Pak se někteří diví, že jim nikdo na dotaz neodpoví...jak píše P607Olda.....Hold i tací jako tazatel @happycrown  jsou tu mezi námi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dobrý večer, pánové promiňte, já jsem v zahraničí a dotaz jsem také ze zahraničí dávala. Nešly mi odpovědi do mailu a na fóru jsem nebyla, což neoznačuje, že bych marnila vaším časem nebo si nevážila vaší odpovědi. Mám přesně co je na videu nahoře, to video jsem i viděla, stejně z toho nejsme chytří. Náhodou od té doby co jsem auto koupila jste mi tady vždycky dobře poradily, al nežiji v Čechách, žiji na Ukrajině a auto prakticky pořád jezdí, momentálně je se mnou v Polsku na cestách. Čili se všem MOC omlouvám, pokud to vypadalo, že jsem dotaz zadala a zmizela.

Teď k věci. K tažnému je klíč, odmyká se, zamyká, takž to by nám fungovalo - nicméně po nasazení na koncák nejde klíč dotočit a vyndat, čili jsme usoudili a teď po lopatě, že ještě nejsme na konci, kuličky nevyjely a my tím pádem tím tažným dostali málem párkrát do hlavy. Buď to celé zareznulo,ale to tedy v tom konci , nebo jsme talenti a nevíme jak na to. první jsem se podívala do těch vidí ale to ještě před položením dotazu, ale přijde mi, že to všechno děláme, ale končíme u toho kdy máme odjištěno, tažné zandáme a ono...nic. V originálním návodu, tom německém je obrázek - super, nicméně podle něj s také nechytáme :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2019 at 16:37, kirkiz napsal:

Westaflai má dva systémy, jeden co je na videu, kde se čep odjišťuje a zajišťuje kuličkou. Druhý systém je vizuelně úplně stejný, ale čep se zajišťuje a odjišťuje páčkou na čepu.
U tohoto je potom trochu jiné to bajonetové pouzdro - zezadu, je to pouzdro zbroušeno a při nasazení čepu se ta páčka jakoby odehne a odjistí to ten mechanismus uvnitř a kuličky zapadnou tam kam mají..
Zde je vidět ta odjišťovací páčka na zadní straně čepu.

Jinak obecně:

Odemknout zámek, na zámku jsou značky odemčeno/zamčeno, na klíčku je šipka, která ukazuje zda je zamčeno či odemčeno. Při odemčeném zámku nejde klíč vytáhnout.
Poté povytáhnout růžici do boku a natáhnout mechanismus do červené značky. Narazit čep do pouzdra.
A už jsem se také setkal s tím že měl někdo originál čep, bohužel z jiného auta - prostě ho tam bazarník hodil, když se kupec dotazoval na tažné zařízení.

Jo a taky vše vyčistit, pokud tam nebyla plastová krytka, tak to může být krásně narezlé.
 

 

 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2019 at 15:11, Hanz410 napsal:

Zdravím. Máš k tomu zámku klíč? Tažný nejde nasadit bez klíče a odemknutého zámku.

Návod mám. Mohu oskenovat a zaslat.

Vás bych raději požádala o ten český návod. Klepalo se i kladivem - tedy my byli u toho dost vzteklí, ale dorazit to tam nemůžeme. Jak bych případně poznala jestli je to tažné opravdu z toho auta? Má to čísla tato věc? Omlouvám se pánové, ale mluvím netechnicky. Jestli číslo tažného najdu i na tom protikusu, abych věděla že to je tažné z toho auta - nikoliv jak tady někdo psal že ho dali protože bylo v techničáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen buďte hnidopich, já to sem hodím, jen momentálně mám auto a tažné zvlášť. Jako že jezdím v autě v jedné zemi a tané mám doma v druhé zemi, vyhodili jsme ho do garáže, mám sedmimístnou verzi,takže místa na "zbytečné věci" nebylo nazbyt. Ale hodím, tedy pokud nejdříve nepomohou ty rady tady a to bych dříve poděkovala.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Měl bych na Vás dotaz na aute máme Vestfalii automat vse funguje až na jednu věc nejde na aute zamknout ten červený klíč není v zámku zarazeny nadoraz viz foto. Je nějaký fígl jak tam ten klíč dostat cely?to asi souvisí s tím ze nejde klíčem na aute potocích do polohy zavřeno🤔

A94C0510-E49F-4721-B1A3-78F07A72C361.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...