RomanChodil Posted February 23, 2019 Posted February 23, 2019 (edited) Zdravím vás, před týdnem jsou zakoupil peugeot 307 hdi 2.0, auto jezdilo jako nové ovšem asi po pěti dnes se z ničeho nic stalo že auto přestalo táhnout. Po sešlápnutí plynu se vlastně nic neděje a motor je rád když to vytáhne na 2000 otáček a auto jede aspoň 70 km/h. V servise jsme zjistili že vstřikování si dělá co chce a to kvůli spálenému čidlu tlaku po koupení nového čidla auto začalo jezdit opět normálně ovšem při otáčkách 3000 a více začal syčet výfuk. A po nedlouhé době auto opět přestalo táhnout a čidlo spálila řídící jednotka. Podruhé mi v servise řekli že auto je tkzv. na chipované a ŘJ neukazuje žádné chyby a nejspíš je přeinstalovaný software. Protože na diagnostice ŘJ neukazuje žádné chyby i když jsou zjevné. Zajímavé je že auto startuje perfektně, když se nastartuje a sešlápl plyn auto při vysokých otáčkách zdechne. Ale potom co se spálilo druhé čidlo po nastartování a sešlápnutí plynu motor vytočí a nezdechne, jenže pořád netáhne a nedokáže utáhnout víc jak 2000 otáček. Vážně si už nevím rady. Otázka zní.... co s tím teď dělat ? Auto vrátit nejde a utrácet za čidla se mi opravdu nechce. Nesetkal se již někdo s tímto problémem? A nebo nevíte jak ho vyřešit ? Díky za rady. Edited February 23, 2019 by RomanChodil Quote
MickXX Posted February 23, 2019 Posted February 23, 2019 Kontaktuj tohodle kluka http://www.tdifun.cz/kontakt/ nemas to k nemu daleko. Jeden z mala v tehle republice co tomu opravdu rozumi a vi co dela. Hold asi predchozi majitel to sveril nejakymu radoby prasackymu chiptunerovi kterych je tu vic jak automechaniku. RomanChodil 1 Quote
Péťa Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Pak je ještě jedna možnost, pokud máš auto týden, zkusit odstoupit od smlouvy, aut je na světě dostatek. Ale to bohužel často bývá nereálné jirka307 1 Quote
vendelinek Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Jestli máš nějakýho známyho někde v servisu,zkusil bych vyzkoušet jinou ŘJ Quote
RomanChodil Posted February 24, 2019 Author Posted February 24, 2019 (edited) Díky moc za rady. Auto jsem samozřejmě vrátit chtěl ale teď už bývalý majitel mi řekl že auto si mám strčit za klobouk a že mi peníze nevrátí.... To mě taky napadlo jenže taková oprava je nereálná. Asi mi nezbývá nic jiného než to hodit do servisu Peugeotu ale mám strach že stejně na nic nepřijdou a budou chtit X tisíc za nic. Edited February 24, 2019 by RomanChodil Quote
VojtouNerCZ Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Zkus v Peugeotu napíchnout na dia, za to si berou okolo 1500 a třeba něco zjistí, nebo někoho z okolí s dia na peugeoty... Quote
Vena garážmistr Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 pokud je tam zbastlený chip tak nic než přehrání ŘJ nebo výměna nepomůže. Můžeš to zkusit dát k tomu maníkovy co Tě odkazují ale neudělá nic jiného než by ti řekli i ve značkovém servisu. Výměna nebo přehrání ŘJ. Protože pokud někdo zbastlil ŘJ tak by to mohl dokázat napravit zase sám ale to je nereálný protože nikdo se dobrovolně nepřizná že něco takhle zbastlil. A nikdo se v tom hrabat nebude protože by musel jít kus po kuse a přepisovat to všechno to je jednodušší přehrát celou jednotku, je to rychlejší větší šance na úspěch a na to že pak to bude fungovat. Napíchnutí na diagnostiku nepomůže protože ŘJ je upravená aby při připojení diagnostiky nevykazovala cizí neodborný zásah a dostat se do ŘJ dokáže zas jen ten kdo ji upravoval. Quote
Lukas.407 Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Tak alespon napis od jakyho dobytka jsi auto koupil, at ostatni varujes, at to tady neresite dva... Quote
RomanChodil Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Koupil jsem to od nějaký Gockerta z Oder dejte si pozor. Zatím jsem to nevyřešil sháním čidlo tlaku za rozumné peníze nevíte někdo o nějakém obchodu klidně i s ND... díky moc. Quote
PaKr Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 to špatné čidlo je jenom důsledek toho chipnutí, takže první bych řešil ten soft. A pokud ti to přehraje někdo, kdo opravdu umí, tak rovnou vymění i to čidlo. obávám se, že nejsprávnější verzi softu ti nahrají v artcomu nebo u Fajta na Lazcích ( pro tebe asi nejbližší)Jinak můžeš nakupovat buď v kelly, nebo asi kdekoli jinde,ale je dobré aby měli přístup do servis boxu,aby ti to mohli dohledat a objednat díly podle vin. Quote
Lukas.407 Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 (edited) Presne, musis vyresit nejdrive pricinu, jinak budes cidla menit jako ponozky. Edited March 4, 2019 by Lukas.407 Quote
RomanChodil Posted March 4, 2019 Author Posted March 4, 2019 (edited) Díky moc za rady. Zatím sháním čidla. Příčina na 90 % je chipovaná ŘJ. Ještě je možnost že je tam moc velké napětí a nějaký drát je špatný. Až seženu čidlo a auto pojede dám to na osciloskop a zkontroluju dráty apod. Jestli nic nepomůže tak už může pomoct jen nový soft do ŘJ. Uvidíme dám vám vědět jak to dopadlo ještě jednou děkuju za pomoc. Edited March 4, 2019 by RomanChodil Quote
Lukas.407 Posted March 5, 2019 Posted March 5, 2019 Tak pokud ti RJ nevykazuje zadne chyby, i kdyz tam zjevne jsou, tak bych to napovida na RJ na 100% zbastlenou... Quote
RomanChodil Posted March 27, 2019 Author Posted March 27, 2019 Díky moc za rady pánové auto už je opravené sehnal jsem čidlo za pár korun a přes známého jsem si domluvil servis v Artcomu. Tady mi přehráli ŘJ a auto už jezdí normálně Celá záležitost stála ani ne tisícovku. Péťa 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.