Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vozový park v Česku zase zestárl


Pinďa

Recommended Posts

Vozový park v Česku zase zestárl. :bojim

Situace s věkem automobilů v ČR je tristní. Průměrný věk vozového parku vzrostl za poslední rok z 16,58 na 17,36 roku. Ačkoli se počet vozidel v České republice za rok 2005 rozrostl o 234 295 kusů, stáří se díky zvyšujícímu se dovozu ojetin ze zahraničí a pomalé obměně automobilů opět zvyšuje.

celý článek - http://www.novinky.cz/07/80/66.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

No máš určitě pravdu,koupil jsem nedávno Mercedes C 220 za 300000 z roku 2003.Vůbec nechápu proč si kupovat nový auto.Měl jsem nového peugeota,potom mazdu a už jsem se vyléčil.Spočítejte si kolik dáte za garančky u autorizovaného servisu,když vám počítají originál díly,které tam občas vůbec nedají a koupí je u Kelly,a těch 800 za hodinu páce je taky dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Trošku tomu rozumím (určitě se to bude svalovat na to, že po vstupu do EU zanikla omezení věku dovážených aut), ale jsem pro téměř jakékoli řešení, které vystrnadí ze silnic životunebezpečné pojízdné vraky Š 105/120, Trabanty, Warburgy (obojí zhusta jezdící na technický benzín, petrolej nebo téměř cokoli, s čím si motor poradí), Žigulíky, Moskviče a nahradí je byť staršími, ale technicky daleko modernějšími auty (samozřejmě s perfektním technickým stavem - vzhledem k tomu je třeba zajistit neúplatné STK, jinak se po ulicích může prohánět ještě horší balast, než nyní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Trošku tomu rozumím (určitě se to bude svalovat na to, že po vstupu do EU zanikla omezení věku dovážených aut), ale jsem pro téměř jakékoli řešení, které vystrnadí ze silnic životunebezpečné pojízdné vraky Š 105/120, Trabanty, Warburgy (obojí zhusta jezdící na technický benzín, petrolej nebo téměř cokoli, s čím si motor poradí), Žigulíky, Moskviče a nahradí je byť staršími, ale technicky daleko modernějšími auty (samozřejmě s perfektním technickým stavem - vzhledem k tomu je třeba zajistit neúplatné STK, jinak se po ulicích může prohánět ještě horší balast, než nyní

Nj ale to jen pokud na tu stk vůbec někdo jede, znám pár lidí kteří si dovezou auto třeba z německa za pár kaček, tam by ho už sešrotovali, tady na něj hodí značky z jinýho auta i se známkama a vesele jezdí dál, a pořád dokola, auto umře tak zase jiný. Možna si někdo řekne že ho někdy zastavěj policajti nebo tak něco, bohužel za celou dobu co takhle jezdí je zastavěj málokdy a když tak se z toho nějak vykroutěj:(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to bude tím, že v evidenci jsou vozy, které už dávno neexistují. Doklady se podivným způsobem ztratili či nejsou dohlášené a nebo ty doklady někdo má, ale auto už dávno není a doklady jsou psány na někoho jiného takže řešení neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...