martys Posted February 23, 2019 Posted February 23, 2019 Ahoj Pežotáci, prosím o pomoc. V priebehu dnešného dňa som si dorábal podsvietenie na nohy - šťavu som použil od autozapaľovača. Jedná sa o 4 LED pásiky o dĺžke asi 10-15 centimetrov, ktoré ústia do samostatnej RJ. Napájanie je pochopiteľne 12V. Všetko som zapojil správne cez vypínač. Problém je nasledujúci Ak nechám vypínač v polohe ZAPNUTÝ a: - rozsvietim obrysovky, LED pásy zhasnú, - vypnem obrysovky, LED pásy svietia Zapaľovač je funkčný stále, takže neviem, kde môže byť zrada. Pri zapnutí svetiel poklesne napätie a tým pádom sa to nerozsvieti? Alebo by stačilo vymeniť poistku? Ďakujem za akúkoľvek radu a pomoc.Dodatok: rovnakým spôsobom som to zapájal na VW a fungovalo to bezproblémovo. Quote
Havlicek.Lukas Posted February 23, 2019 Posted February 23, 2019 napajeni ze zapalovace ?? proc to teda tahas do RJ ? a nepises do jake proste si to zapojil blbe Quote
AnotherOne Posted February 23, 2019 Posted February 23, 2019 Nemáš to náhodou zapojené do osvetlenia zapaľovača? martys and P607Olda 2 Quote
martys Posted February 23, 2019 Author Posted February 23, 2019 Do RJ tých svetiel - malá krabička s doskou, na ktorú sú nacínované svetlá a je tam aj BT modul na konfiguráciu farieb, intenzity. Myslíš, že to bude zle napojené? Nesvietilo by to. Myslím si, že to bude poklesom napätia. Quote
martys Posted February 23, 2019 Author Posted February 23, 2019 Pre AnotherOne - určite som to napojil priamo od káblov do zapaľovača. Quote
P607Olda Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 (edited) Zkus napětí v zapalovači, musí být při zapnutém klíčku. A když jsi si jistý, že zapalovač dobře funguje, tak musí fungovat i LEDky. Myslím, že jsi to zapojil špatně, např. k žárovce osvětlení popelníku, nebo i zapalovače, anebo jsi špatně zapojil zem. Že to reaguje na obrysovky, je asi tím, že bereš napětí z místa, které souvisí s osvětlením. Samotný zapalovač souvisí jen s klíčkem. Napětí měř voltmetrem. Pozn.: při práci s elektrikou měř voltmetrem a kontroluj i ty zdánlivě samozřejmé věci - co je plus, co je skutečná kostra atd. Vezme to jen pár sekund. Pokud něco považuješ za samozřejmé a přeskočíš ověření, tak se dostaneš právě do situace, v jaké jsi doteď. Edited February 24, 2019 by P607Olda Péťa, VojtouNerCZ, Havlicek.Lukas and 2 others 5 Quote
martys Posted February 24, 2019 Author Posted February 24, 2019 P607Olda - včera som nad tým uvažoval a známy mi povedal, že tam sú 2 plusy. Jeden zelenožltý (väčší priemer) a druhý hnedý. (hnedý je menší priemer) Napájal som to priamo na hnedý, teda ten s tým menším priemerom. S tým voltmetrom máš pravdu. Skúsim to teda dnes prepojiť a napíšem, či bol úspech. Zatiaľ ďakujem všetkým za radu, pomoc. Quote
Lukas.407 Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 2 plusy tam asi budou, jeden zapalovac, druhy svetlo. Zapalovac by mel byt vetsi prumer, kvuli vetsim proudum. Ale nemel jsem rozebrane, tak nevim jak to franta udelal Quote
Lukas.407 Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Prijde mi, nemas to nahodou jednotku na denni sviceni, reagujici na pokles napeti, pri rozsviceni svetel? Quote
martys Posted February 24, 2019 Author Posted February 24, 2019 (edited) Neviem, jarokare - bolo mi povedané, nech to skúsim. Známy je tiež majiteľom Peugeota a tiež má myslím napájanie od zapaľovača.Lukas.407 - tiež si mylsím. Ako som spomínal, napojil som to na ten menší priemer. Reflex, hnedá je L. Biela v tomto prípade N. Skúsim to prepojiť, je to otázka 1 minúty. A keď tak, odfotím ako to vyzerá. Sú tam napájané ledky, potiahnuté sú na spínacie relátko v motorovom priestore myslím, že ak prepneš na obrysovky/stretávačky, tak denné svietenie zhasne. Edited February 24, 2019 by martys doplnenie textu Quote
jarokare Posted February 24, 2019 Posted February 24, 2019 Podle toho , co jsi napsal před chvílí a co ti radil soused , napojil si kostru na osvětlení zapalovače , potom se to chová , jak píšeš . Dej tu kostru na zelenožlutej a bude to makat . martys and Péťa 2 Quote
martys Posted February 24, 2019 Author Posted February 24, 2019 Chlapi, veľmi pekne ďakujem za vašu pomoc. Prepojil som to na zeleno-žltý a všetko funguje. Pridávam aj fotky pripojenia a večer to odfotím celkovo, ako to vyzerá. regius and P607Olda 2 Quote
martys Posted February 24, 2019 Author Posted February 24, 2019 Výsledný efekt tej 30-minútovej driny. Klikni pre zobrazenie - môžete sa kochať. Ďakujem vám za rady, vážim si to! Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.