dreamer Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Dobrý večer, O pár dní by som sa mal stať majiteľom auta Peugeot 2008 1.6 blueHDi /73 kW, r.v. 2018. Jedná sa o už jazdené auto a preto som začal hľadať potrebné návody na údržbu a tak podobne. Stiahol som si aj uživateľskú príučku, ale tam sa nachádzajú povedal by som fakt iba základné informácie. Nakoľko toto bude moje prvé auto s Adblue, chcel ba som sa spýtať na niekoľko vecí. - existuje iba univerzálne Adblue, t.z. či môžem napr. miešať, dopĺňať močovinu rôznych značiek alebo je špeciálne iba napr. pre motory HDi ? - aký motorový olej ide do daného auta ? aký je interval výmeny oleja, prevodov a tak pod. ? - niečo som sa dočítal, že aj AdBlue môže v zime zamrznúť ? Potom by sa stalo auto asi nepojazdné alebo ako tomu mám chápat ? - na čo všetko si mám dať pozor vrámci prevádzky auta ? - dajú sa napr, kúpiť tie LED stretávacie svetlá (fluorescenčne diódy alebo také dačo) aj neoriginálne, lacnejšie, aká je ich napr. doba životnosti ? je možná výmena aj doma ? - je niekde k dispozícii hoci aj v ang. servisný návod, napr. niečo také ako knihy AKO na TO ? ďakujem za odpovede Quote
ozzy56 Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 AdBlue natankuj u stojanu na pumpě (není na každé pumpě), když natankuješ do plna, vydrží to cca 18 tisíc KM olej motorový Total Quartz INEO ECS 5W30, výměna co 10-15 tisíc KM max. (potřebuješ 5 litrů a zbyde na dolívání) olej převodový Total Transmission Gear 8 75W80, výměna co 80 tisíc KM (potřebuješ 2 litry) AdBlue má ohřívač, v zimě no problem Quote
zzipCZ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 - adblue je jen jedno všechny mají stejnou normu.Vydrží cca 20 000 km. -olej 0 w 30 B71 2312. Výměna po 25 000 km nebo rok.Osobně dělám po 15 000 km. -ano adblue zamrzá při -8.Nic se neděje má ohřívání a až rozmrzne funguje dál. -HDi už máš tak že stejné zásady jako o každého. -poslední dva body jsem zatím neřešil. Quote
dreamer Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 Zdravím ... Tak ako je to teda s tým olejom ? Aj ja ked som pozeral rozne fora tak sa tam objavovali 0w30 alebo 5w30. Je to jedno aky tam dam ? Pravdepodobne nebudem vediet aký tam bol povodne. Auto ma nabehane cca 20000 km. Quote
zzipCZ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 mám stejný motor r.v. 06 2017 a mám tam olej Total Quartz INEO FIRST 0W-30 Quote
dreamer Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 a je nejaky rozdiel medzi FIRST a INEO ? Quote
ozzy56 Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 pro tvůj motor žádný, můžeš použít který chceš, oba jsou vhodné Quote
zzipCZ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 http://total-dnk.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&br=total&type=766627c95f09f041f64a8d3613d8772f Quote
dreamer Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 OK, olej vyrieseny este by som poprosil chladiacu kvapalinu, brzdovu kvapalinu ... Quote
zzipCZ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 před 1 minutou, dreamer napsal: OK, olej vyrieseny este by som poprosil chladiacu kvapalinu, brzdovu kvapalinu ... vše je v tom linku rozklikni si ty záložky Quote
dreamer Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 aaaaa, sorry, myslel som, že je to obrazok ... Quote
zzipCZ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 jinak online uživatelská příručka http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/ a velice šikovná apka https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peugeot.scanmypeugeotapp a ještě jedna která se propojí s autem a stáhne si jízdy,spotřebu,náklady atd. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.psa.mym.mypeugeot Quote
dreamer Posted March 17, 2019 Author Posted March 17, 2019 Zdravim ... Tak potreboval by som ešte vyriešiť preklad hlášok auta na palubnom počítači. Na centrálnej obrazovke je to v češtine, to je OK. Avšak na informačnom displeji (ten čo je medzi budíkmi), tak ten je v angličtine. Hlášky ako napríklad automatické stieranie, informácie ohľadom servisu alebo napríklad prepínanie svetiel a grip kontrolu, to všetko je v angličtine. Trošku nechápem, prečo to nepreložili všetko do češtiny. Kamarát na svojom Peugeot 5008 to všetko má full. Dalo by sa s tým niečo spraviť ??? Quote
zzipCZ Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 (edited) podle servisu to prý nejde Edited March 17, 2019 by zzipCZ Quote
mirecbirec Posted September 26, 2020 Posted September 26, 2020 olej Motul Specific 0W-30 ak chceš prémiový Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.