Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP 88% a aditivace


Dutý Měch

Recommended Posts

Ahoj,

prosím o radu, kdo jste v obraze: byl jsem v Peugeotech na diagnostice a zjistili mi, že FAP je plný z 78% (auto má 240 tis.km). Před dvěma lety a cca 30 tisíci km byl plný jen na nějakých 20%. Aditivum prý nechybí. Tvrdili mi, že zřejmě je problém v tom, že svazek kabelů od víčka nádrže je přerušený a auto hlásí otevřenou nádrž a proto prý nedochází k dávkování aditiva do nádrže. Kdo víte, jak to opravdu funguje, je to pravda, nebo jen vaří z vody? Díky

Upraveno uživatelem Dutý Měch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zásadě to možné je, když už měli napojenou diagnostiku, tak měli zjistit:

- jak často se provádí regenerace a před kolika km byla poslední

- zkusit otevřít nádrž a na diagnostice sledovat, zda signál do počítače prochází

Tzn. závadu identifikovat, opravit.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně nad tím přemýšlím, proto jsem neodpověděl. V pondělí jedu přes servis, zeptám se.

Na 807 (a 1007) je tankování vlevo, a tento spínač by měl blokovat elektrické otevírání dveří, aby nešly otevřít a neurazily uzávěr. Je to tak? A funguje ti ta blokace?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blokování dveří při tankování je mechanicky ovládaný lankem od dvířek nádrže , to nemá se snímačem přítomnosti víčka nádrže nic společnýho . Aditivace paliva probíhá na základě informace od snímače víčka a zároveň palivoměru (kvůli množství vstřikovanýho aditiva).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže aditivum se vstříkne rovnou do nádrže, po natankování, v určeném množství podle rozdílu hladin před- a po tankování?

Jsem myslel, že se aditivum vstřikuje někam do "motoru" (sání, nafta, výfuk) jen během regenerace.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, jarokare napsal:

Blokování dveří při tankování je mechanicky ovládaný lankem od dvířek nádrže , to nemá se snímačem přítomnosti víčka nádrže nic společnýho . Aditivace paliva probíhá na základě informace od snímače víčka a zároveň palivoměru (kvůli množství vstřikovanýho aditiva).

Pokud mi to bylo správně řečeno,tak čím více se tankuje menší množství paliva ,tak aditivum rychleji zmizí,že to vstříkne stejné množství pro 70lt jako pro 10lt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže @Dutý Měch, pokud opravdu na diagnostice bylo vidět, že uzávěr nedává signál do počítače, tak se to musí opravit.

- kdoví, jestli nezlobí samotný spínač nebo konektor

- zda bys našel, kde je svazek poškozený - svazky ke kufru se taky běžně opravují - rozbalit, nastavit, zabalit

- nebo vyměnit svazek u levnější firmy

- anebo vyměnit svazek za těch 5000... je možné, že ta cena je korektní, zatím neodhaduju, kolik svazek opravdu stojí, kolik je tam hodin práce a jaká je hodinová sazba (fakticky 1000 z toho je DPH...).

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Jinak jen doplnění: dveře mechanické a mechanické blokování při otevřené nádrži funguje 🙂

Ještě jeden dotaz: máte někdo ze zkušenosti názor, že ten na 78% plnej FAP se po opravě toho svazku a při správném dávkování aditiva zase vyčistí?

Upraveno uživatelem Dutý Měch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Dutý Měch napsal:

Díky za info. Jinak jen doplnění: dveře mechanické a mechanické blokování při otevřené nádrži funguje 🙂

Ještě jeden dotaz: máte někdo ze zkušenosti názor, že ten na 88% plnej FAP se po opravě toho svazku a při správném dávkování aditiva zase vyčistí?

Ne nevyčistí, buď nový, nebo to nechat propláchnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu jsem se podíval do výpisu té diagnostiky a našel jsem tyto údaje:

C402 Porucha snimac detektoru uzaveru palivove nadrze; charakteristika závady: přerušený obvod

P2408 Aditivační systém paliva - trvalá závada - závada signálu uzávěru nádrže

Celkové množství aditiva vstříknutého do nádrže pro filtr pev.částic: 118.230 g

Celkové množství aditiva: 116.46 g

Takže nějaké aditivum to dávkovalo - nemáte někdo v merku, jestli ty gramy jsou v cajku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...