Dutý Měch Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) Ahoj, prosím o radu, kdo jste v obraze: byl jsem v Peugeotech na diagnostice a zjistili mi, že FAP je plný z 78% (auto má 240 tis.km). Před dvěma lety a cca 30 tisíci km byl plný jen na nějakých 20%. Aditivum prý nechybí. Tvrdili mi, že zřejmě je problém v tom, že svazek kabelů od víčka nádrže je přerušený a auto hlásí otevřenou nádrž a proto prý nedochází k dávkování aditiva do nádrže. Kdo víte, jak to opravdu funguje, je to pravda, nebo jen vaří z vody? Díky Edited February 22, 2019 by Dutý Měch Quote
P607Olda Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) V zásadě to možné je, když už měli napojenou diagnostiku, tak měli zjistit: - jak často se provádí regenerace a před kolika km byla poslední - zkusit otevřít nádrž a na diagnostice sledovat, zda signál do počítače prochází Tzn. závadu identifikovat, opravit. Edited February 22, 2019 by P607Olda Quote
Dutý Měch Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 (edited) Podle výpisu diagnostiky probíhá regenerace tak, jak má... Navrhli výměnu toho přerušeného svazku - za nějakých 5000 kaček. Edited February 22, 2019 by Dutý Měch Quote
mireko Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 To je ,,dobrá cena",když ten svazek stojí 1200.- a je tam jenom nacvaklej výměna na 5 minut Quote
Dutý Měch Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 (edited) A dá se k tomu dostat dobře? A další otázka - opravdu probíhá aditivace paliva v souvislosti s otevřením/zavřením víčka nádrže? Edited February 22, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
P607Olda Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) Přesně nad tím přemýšlím, proto jsem neodpověděl. V pondělí jedu přes servis, zeptám se. Na 807 (a 1007) je tankování vlevo, a tento spínač by měl blokovat elektrické otevírání dveří, aby nešly otevřít a neurazily uzávěr. Je to tak? A funguje ti ta blokace? Edited February 22, 2019 by P607Olda Quote
Leo Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Pokud máš elektrické dveře, tak by Ti ty levé při otevřeném víčku nádrže neměly jít otevřít. Quote
jarokare Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Blokování dveří při tankování je mechanicky ovládaný lankem od dvířek nádrže , to nemá se snímačem přítomnosti víčka nádrže nic společnýho . Aditivace paliva probíhá na základě informace od snímače víčka a zároveň palivoměru (kvůli množství vstřikovanýho aditiva). P607Olda 1 Quote
P607Olda Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) Takže aditivum se vstříkne rovnou do nádrže, po natankování, v určeném množství podle rozdílu hladin před- a po tankování? Jsem myslel, že se aditivum vstřikuje někam do "motoru" (sání, nafta, výfuk) jen během regenerace. Edited February 22, 2019 by P607Olda Quote
Milan+ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 před 42 minutami, Leo napsal: Pokud máš elektrické dveře, tak by Ti ty levé při otevřeném víčku nádrže neměly jít otevřít. Nemají jít,ani když jsou mechanické,ale ještě jsem neviděl u nikoho,komu to fungeje po pár letech. Quote
jarokare Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Aditivum jde rovnou do nádrže P607Olda 1 Quote
Milan+ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 před 29 minutami, jarokare napsal: Blokování dveří při tankování je mechanicky ovládaný lankem od dvířek nádrže , to nemá se snímačem přítomnosti víčka nádrže nic společnýho . Aditivace paliva probíhá na základě informace od snímače víčka a zároveň palivoměru (kvůli množství vstřikovanýho aditiva). Pokud mi to bylo správně řečeno,tak čím více se tankuje menší množství paliva ,tak aditivum rychleji zmizí,že to vstříkne stejné množství pro 70lt jako pro 10lt. Quote
P607Olda Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) Takže @Dutý Měch, pokud opravdu na diagnostice bylo vidět, že uzávěr nedává signál do počítače, tak se to musí opravit. - kdoví, jestli nezlobí samotný spínač nebo konektor - zda bys našel, kde je svazek poškozený - svazky ke kufru se taky běžně opravují - rozbalit, nastavit, zabalit - nebo vyměnit svazek u levnější firmy - anebo vyměnit svazek za těch 5000... je možné, že ta cena je korektní, zatím neodhaduju, kolik svazek opravdu stojí, kolik je tam hodin práce a jaká je hodinová sazba (fakticky 1000 z toho je DPH...). Edited February 22, 2019 by P607Olda Quote
jarokare Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Není to tak úplně pravda , ale při tankování malýho množství paliva (tankování za pětikilo) to dávkování není tak přesný , takže to aditivum ubývá rychleji ... P607Olda 1 Quote
mireko Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Většinou jsou uhnilý dráty u čidla, jde tam hodně bordelu je to blbě daný přímo v podběhu Quote
Dutý Měch Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 (edited) Díky za info. Jinak jen doplnění: dveře mechanické a mechanické blokování při otevřené nádrži funguje Ještě jeden dotaz: máte někdo ze zkušenosti názor, že ten na 78% plnej FAP se po opravě toho svazku a při správném dávkování aditiva zase vyčistí? Edited February 22, 2019 by Dutý Měch Quote
somira Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 nové čidlo v Peugeot servisu i s výměnou stálo 1657,- Quote
Milan+ Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 před 27 minutami, Dutý Měch napsal: Díky za info. Jinak jen doplnění: dveře mechanické a mechanické blokování při otevřené nádrži funguje Ještě jeden dotaz: máte někdo ze zkušenosti názor, že ten na 88% plnej FAP se po opravě toho svazku a při správném dávkování aditiva zase vyčistí? Ne nevyčistí, buď nový, nebo to nechat propláchnout. Quote
pesastor Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 @Milan+ k tomu proplachnuti bych doplnil "profesionalne a se zarukou" Vlado81 1 Quote
Dutý Měch Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 Znovu jsem se podíval do výpisu té diagnostiky a našel jsem tyto údaje: C402 Porucha snimac detektoru uzaveru palivove nadrze; charakteristika závady: přerušený obvod P2408 Aditivační systém paliva - trvalá závada - závada signálu uzávěru nádrže Celkové množství aditiva vstříknutého do nádrže pro filtr pev.částic: 118.230 g Celkové množství aditiva: 116.46 g Takže nějaké aditivum to dávkovalo - nemáte někdo v merku, jestli ty gramy jsou v cajku? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.