Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vypnutí Start-Stop systému


Pijerek

Recommended Posts

před 10 hodinami, Cromoly napsal:

Ja jsem technickej analfabet, potřebovat bych idealně fotku co hledat :) A opravdu to nemá na nic jiného vliv? Když je to něco co se týká brzd?

Nevim ja bych na to nesahal, podle mne neni zas tak slozity ten Start Stop po nastartovani vypnout, vim je to otravny ale nic co by bylo neslo udelat. Hlavne je to zasah po kterym podle mne pada zaruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@caraxx :D:D:D:D A prosímtě kdy to Peugeot posílá? V noci když majitel spí, aby o tom nevěděl, nebo když zrovna jde nakoupit? :)  A na druhé straně sedí kdo? Francouz co je celej nadrženej, aby sledoval, zda si někdo odpojil čidlo? :) 

To ho docela lituji, při těch 30-40 chybách co jsou v průměru na novém autě standardně v jednotce uložené, aniž by to něco ovlivnilo a majitel o tom věděl :) 

CC @jarokare pobav se... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzete prskat jak chcete ja jsem to videl live. Dokonce mi rekli kdo byl v aktualni mesic nejrychlejsi. Nejsem si jistej jestli to dela i Peugeot ale u BMW to funguje na 100%. Na druhy strane nemusi sedet zadnej Francouz, ale je to zaznamenany v Databazy.

https://www.auto.cz/studie-ktera-ridice-desi-vsechna-tato-data-o-vas-sbiraji-moderni-auta-o-vetsine-ani-nevite-132977

Upraveno uživatelem caraxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale tady jsme na Peugeot foru.. A Peugeot opravdu nic nesbírá ;) Nehledě na to, že čidla občas odcházejí a chovají se jako když jsou odpojená.. 

Já dělám diagnostiku PSA 8 let včetně úprav řídících jednotek, takže mě opravdu nemusíš přesvědčovat o takové blbosti, že Peugeot něco někam posílá :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poradku nechci se dohadovat, jak jsem psal nejsem si jistej jestli to dela i Peugeot. Chtel jsem jenom rict, ze ja bych na to nesahal a ze mne to problemy nedela ten Start Stop system vypinat nic vic. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@caraxx dyť jo, forum je od toho, aby si řekl každý svůj názor, i když je to někdy hovadina (neber to prosím osobně--myslím to obecně), já taky nepokládám za velký problém mačkat knoflík po každém nastartování, po nějaké době se dá na to zvyknout..., ovšem jiná situace je, když máš kvůli tomu vlézt do menu na displeji a minutu se proklikávat..., proto někteří chtějí tuto proceduru odbourat :myslim

že Start-Stop je od počátku kravina, která vůbec neslouží svému účelu už víme všichni, no možná všichni ne-- pár jedinců si určitě myslí, že tím spasí svět, amen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zadnem pripade to neberu osobne je to diskuze. Naprosto souhlasim s tim, ze Start Stop je slusnej ulet. Spis nez Start Stop mne trapi ze nejsou osvetleny tlacitka na ovladani ventilatoru. Vzdycky kdyz jedu ve tme tak to musim hledat.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ChouLu napsal:

No ale tady jsme na Peugeot foru.. A Peugeot opravdu nic nesbírá ;) Nehledě na to, že čidla občas odcházejí a chovají se jako když jsou odpojená.. 

Já dělám diagnostiku PSA 8 let včetně úprav řídících jednotek, takže mě opravdu nemusíš přesvědčovat o takové blbosti, že Peugeot něco někam posílá :) 

 

Prosímtě ještě poslední dotaz - kromě Start Stop to změní i "inteligentní dobíjení" na klasické, anebo tam se nic nemění? Pokud ne, dá se nějak elegantně deaktivovat i to, Přes diagnostiku, nebo nějak podobně mechanicky? před PSA jsem měl auta od koncernu a tam odpojení konektoru na mínusovém pólu baterie vypnulo jak Start Stop tak i inteligentní dobíjení baterie... Co jsem pochopil, tak u PSA tohle odpojení právě hlásí chybu a žene to řidiče do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak mi zase začal naskakovat SS systém, vyplo mi to motor asi 10x na 200m v koloně, tak jsem to čidlo (doufám že správné) odpojil. Kontrolka se žádná nerozsvitila, tak to budu zkoušet a případně to pro sichr omotám izolačkou a k něčemu chytím, ať tam ten konektor neplandá.

20201007_113644_HDR.jpg

20201007_114004_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, pro inspiraci přináším jiné řešení, jak definitivně vypnout S-S. Všimli jste si, že na emisní kontrole s otevřenou kapotou motor nevypíná? Je tam koncák na zavřenou kapotu a když se kapota otevře S-S se vypne. Je to provozní stav, žádná chybová hláška, žádný záznam v ŘJ. Systém je totiž vypnutý, není jen dočasně deaktivovaný, protože nemá info z nějakého čidla. No a kdo nemá v kabině signalizaci otevřené kapoty, nebo alarm závislý na zavřené kapotě, má po problému. Tím nemyslím, aby se jezdilo s otevřenou kapotou, stačí si pohrát s tím koncákem.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 10. 2020 at 11:53, Pijerek napsal:

Tak mi zase začal naskakovat SS systém, vyplo mi to motor asi 10x na 200m v koloně, tak jsem to čidlo (doufám že správné) odpojil. Kontrolka se žádná nerozsvitila, tak to budu zkoušet a případně to pro sichr omotám izolačkou a k něčemu chytím, ať tam ten konektor neplandá.

Díky za doplnění přesný fotky! Máš manuál nebo automat?

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněny obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automat. 

Auto jezdí normálně, SS se nespouští, projel jsem si chybová hlášení na palubce a nic to nehlásí.

Akorát jsem si teď při startování všimnul toho, že úplně na začátku ozve takový zvuk, na který jsem nebyl zvyklý. Takové pšouknutí, nebo zaškobrtnutí motoru, těžko se to popisuje. 

Možná jen slyším trávu růst, jak se snažím vypozorovat, jestli se auto po odpojení nechová jinak. Každopádně jsem konektor teď večer zase zapojil a budu sledovat, jestli se něco změní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
V 7. 10. 2020 at 12:40, Mirekdoda napsal:

Chlapi, pro inspiraci přináším jiné řešení, jak definitivně vypnout S-S. Všimli jste si, že na emisní kontrole s otevřenou kapotou motor nevypíná? Je tam koncák na zavřenou kapotu a když se kapota otevře S-S se vypne. Je to provozní stav, žádná chybová hláška, žádný záznam v ŘJ. Systém je totiž vypnutý, není jen dočasně deaktivovaný, protože nemá info z nějakého čidla. No a kdo nemá v kabině signalizaci otevřené kapoty, nebo alarm závislý na zavřené kapotě, má po problému. Tím nemyslím, aby se jezdilo s otevřenou kapotou, stačí si pohrát s tím koncákem.

Tak zrovna toto je popsáno a nafoceno v aktuálním Světě motorů č.42 u Renault Megane - jednoduché a spolehlivé.  U Peugeota jsem ale nezkoušel a zatím ani nehledal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Ahoj, tak co, zmizelo pšouknutí po opětovném zapojení? :)"

Po opětovném zapojení  to asi nedělá, když jsem to zas rozpojil, tak to pokaždé také neudělá. Každopádně teď v tom dešti moc nemám chuť okolo toho běhat 🙂

Upraveno uživatelem Pijerek
zapomněl jsem citovat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...