Jump to content
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Posted

Tak nějak mi ten start-stop leze na nervy, zapomínám ho vypnout a on se potvora vždycky připomene 😉

V různých diskuzích o jiných modelech aut se to řeší s větším či menším úspěchem. Někde přídavným relátkem na tlačítko (což u nás nejde), někde nastavením parametrů pomocí diagnostiky (např. zvýšením nastavení minimální kapacity baterie na nejvyšší hodnotu),........

Při tom hledání jsem narazil na CANM8-EDD-OFF CAN Bus adaptér pro vypnutí Start-Stop systému - nemáte s tím někdo zkušenost?

Posted

Připojuji se k uvedenému dotazu. 
Jen si nejsem jistý, zda to bude fungovat. "náš" start/stop je poměrně chytrá sranda, která se nedá po každém nastartování hned vypnout, protože vypnutý je.
Stává se to ve velké zimě. Až po drobném ohřátí se aktivuje.
 
 

Posted

Start - stop mi nevadí. Auto je na něj přizpůsobené a přinejhorším se dá manuálně vypnout. Mnohem více bych uvítal způsob, jak se zbavit otravného "úsporného režimu" kdy si nemohu na dvorku pustit ani autorádio... 

Posted (edited)

To asi nebude řešení pro mě, protože tady tím rádiem ovládám půlku auta. Nehledě na to, že mám příplatkový paket na muziku, takže to už by bylo lepší si tam přinést kazeťák :) Jo teď mi to došlo. Ty tam ten kazeťák máš vlastně také :)

Edited by Marc159
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
Posted

Já se musím smát:) nejenže to zapisuje chybu do jednotky motoru a do jednotky udržování napětí, ale také se změní charakteristika nabíjení:)  člověk to ale nijak nepozná, jenom bude blikat kontrolka eco při pokusu u chcipnuti. Ale zatím nemám zkušenost s novou 508, 208 a 2008 kde to už zase může být jiné. 

Např u hyundai i30 svítí palubka jak vánoční stromecek

Posted

při koupi auta v roce 2016 jsem koupil rovnou příslušenství pro Hyundai (v čr schálené importem není) vyrábějí to poláci a dodává C.A.Systém i pro dealery mimo čr  ,ok cena 2000,- , modul co simuluje stisk tlačítka po startu , delším stisknutím tlačítka se  dá uplně modul  deaktivovat.Žádný problém za celou dobu. ;) 

Posted

U manuálu je to jednoduchý. Stačí dát někam stranou spínač polohy neutrálu, aby si auto stále myslelo, že je zařazeno :aut 

Posted (edited)
před 5 hodinami, Pe.Tr napsal:

jen pocitejte stim ze u vetsiny aut pak nespina na aute zadni mlhovka

Jo a ještě k tomu přibyde hlášení vadnejch žárovek a vyřadí se parkovací senzory a kamera :D

Spíš někdo zkuste odpojit snímač podtlaku , pak by neměl SS fungovat , protože když není dostatečný podtlak pro brzdy , tak nesmí vypnout motor :myslim

Edited by jarokare
Posted

Víte někdo, co konkrétně způsobí to vypojení konektoru?

Kromě toho, že se bude AKU dobíjet standartním způsobem jako u starších aut, tzn. pořád, pokud možno, doplna?

Proč by dostával altík na p*del?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...