Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sharpersův Peugeot 407 2.2i


sharpers

Recommended Posts

Návštěvník

Já už pár olejů vyzkoušel. Od Total 5W40, Sunoco 5W40, W5 10W40, (2x)Millers EE 10W40, Motul X-Cess 5W40, Shell Helix Ultra 5W40 a nyní tam mám Total 10W50.

Nejhůře se mi jevil Shell, ale to přisuzuji nižší viskozitě při 100ˇ - motor byl lehce hlučnější, asi má radši "hustší" oleje...nebo jsem narazil na falzifikát Shellu, nevím :)

https://www.motora.cz/oleje/total/10w50-plne-synteticky-olej/quartz-racing-10w50-5l-106426940.htm

 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda že u tohodle auta jsem nijak neexperimentoval a pořád tam leju to samé. Nějak sem zatím neměl důvod to měnit

 

u starší C4 co jsem měl jsem přešel z neznačkových právě taky na total a tam byla první dvě výměny pokaždé změna k lepšímu, rozhodně se motor utišil a uklinil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Experimentuji u každého svého auta a hledám nejvhodnější olej. A mám vypozorováno, že ne každý olej si s konkrétním motorem sedne.

Shell Helix Ultra 5W40 byl u koncernové 1.8T jednou z nejlepších voleb ve viskozitě 5W40, motor krásně tichoučký, bez úbytku...ale u PSA 2.2 16V Shell očividně nesedl...hlučnější (hrubší) projev. Tím nepopírám, že Shell mohl být fake (leč byl kupován u ověřeného prodejce)

Každopádně častější výměna vhodného oleje, je to nejlepší, co člověk může pro motor udělat :super

Na příští letní sezónu mám připravenou chuťovku pro jeté motory...Ravenol HVT 5W50 (parametry takové, že některé motory by se vinou hustoty zadřely :D  )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, že se takto experimentuje i v továrním vývoji, kde hledají nejvhodnější olej pro daný motor, samozřejmě po stránce technické i obchodní (třeba máme smlouvu s Totalem, tak nebudeme doporučovat Mobil), jen pro tu technickou mají super vybavení a laboratoř..., tím chci říct, že vyberou z mnoha kompromisů ten nejvhodnější olej dané značky  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 29 minutami, ozzy56 napsal:

že vyberou z mnoha kompromisů ten nejvhodnější olej dané značky

Chyba, vyberou ten, který daný motor tak nějak umaže v rámci záruky a bude plnit co nejnižší emisní limity...díky EU...více snad psát netřeba, protože sankce ;)

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže za to co jsi pro to udělal, jsi to poslal do světa? hm....takže opět nový koloběh?

koupit ,,starou jebku,, a zase se s tím rozčilovat? tak to tě obdivuji, já na to nemám už nervi, prostě to moje po tom všem a co ještě nastane, buď rozstřelím a nebo se prostě rozpadne a nebo to za mě udělá mladej,jestli si teda nekoupí lepší za peníze za brigádu :) . A někomu to dávat za hubičku se mi teda nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to nedělal dobrovolně, ale vzhledem k tomu že v lednu budeme mít mimčo tak prostě nebylo na výběr....na druhé auto momentálně není, a 407 v sedanu je nepraktická, kočárek do toho nenarveš, isofix to nemá atd atd...navíc teď budu mít služební auto tak bude aspoň možnost chvili počkat, pošetřit a vybrat pořádně...

 

a stejně, na nové nemám a pár roků ještě mít nebudu takže pořád to budou staré hujdy :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám za to že Isofix v těch rocích výroby o které tu jde byl ještě jako doplňková (příplatková) výbava.  Ale abych napsal pravdu tak mi jsme ač auta měla Isofix nikdy sedačku s isofixem neměli a děti které s námi jezdili to přežili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Já mám za to že Isofix v těch rocích výroby o které tu jde byl ještě jako doplňková (příplatková) výbava.  Ale abych napsal pravdu tak mi jsme ač auta měla Isofix nikdy sedačku s isofixem neměli a děti které s námi jezdili to přežili. 

407sw a 307 sw prá měli Isofix všechny. hele mě je to třeba taky uplně jedno, ale žena nařídila :D Do toho sedanu bychom se prostě nevlezli, tak je třeba kombík tak už chce s tím isofixem. Mě by tohle zrovna osobně bylo taky fakt jedno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...