Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sharpersův Peugeot 407 2.2i


sharpers

Recommended Posts

Katalyzátor vyměněn, výkon auta o 50% lepší, teď bych tomu fakt tipoval těch 160 kobyl jak to má mít. 

otáčky volnoběhu se stále třepou, ale asi je nechám třepat :D

 

Řízení je v autě, vše smontováno, podle pánu na geometrii nejde geometrie seřídit takže jsem z toho hodně rozhozen a nevím kde se stala chyba....

A když už se daří tak při montáži všeho zpátky jsem někdy pootočil volant když byl odpojen, napnul jsem vodič na úhlovem snímači a pak při testu jsem ho očividně urval při otočením volantu .Takže nasazen druhý com, tam nejde zkalibrovat kroužek a píše závadu esp. nasazen třetí COM, tam nereaguje páčka světel a blinkrů...

 

Odpoledne jdu koupit kanystr benzínu, auto poliju,vemu do ruky sirky a budu uvažovat jak budeme pokračovat 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se dneska právě nervově zhroutil když jsem jel z té geošky a chybělo málo abych si na garáži sedl do kouta a brečel tam :D

 

Hmm.....trubka k servu...mám celé auto na díly, když napíšeš kterou potřebuješ mrknu na ni v jakém je stavu :P Jinak já taky nesehnal trubku, naštěstí jenom tu vracečku, tak mi vyrobili v obchodě s hydraulikou jinou a je to v pohodě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevím jestli to mám vůbec psát nebo ne, ale ano, něco jsem dal špatně, ne zrovna obráceně, ale dobře to není :D

 

Aby se nemusela sundávat nápravnice a vše okolo, tak jsem od hřebenu řízení oddělal ten vrchní díl kde je připojená tyč volantu. Je tam ozubená hřídel co zapadá do ozubení v hřebenu řízení. No a tohle jsem tam při nasazování očividně nasadil o jeden nebo dva zuby špatně. Tj nyní opravdu nejde seřídit geometrie aby byl volant rovně a kola taky. Když se dají kola rovně tak je volant o 45 stupňů otočený do strany. A když se dá volant rovně tak se čep řízení na jedné straně utáhne na max a kolo je pořád křivé, na druhé straně se to skoro celé vyšroubuje. Prostě jsem to celé posral jak to jen šlo.  CHtěl jsem to napravit, že ten vrchní díl znovu oddělám a o ten kousek posunu, nicméně se mi povedlo, že jsem trochu zabral a sjel tu hvězdičku co to drží. Takže nyní je jediná možnost znovu vyndat řízení, protože už to ale nejde rozebrat tak nápravnice dolů.....

 

Co je neskutečně stupidní je, že řízení jde pořád docela ztuha a jde to trochu přes zuby....myslím že to čerpadlo už prostě není dobré, přece jenom má přes 200tis km takže asi poté repas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S. - než mě tady někdo bude pranýřovat. Vím, že se to řízení normálně nerozdělává a sundává se nápravnice. Obvolal jsem pár servisů a nejlevněji mi nabídli cca 7 tis za práci bez dílů což mi prostě přišlo neskutečně předražené. Proto jsem uvážil tuhle cestu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, já to dělám asi týden, teď to budu muset předělávat, budu doufat, že jsem to nezničil atd. Takhle bych sice dal 7tis, ale auto bych měl za den dva zpátky, vše by bylo ok, se zárukou a čas bych mohl investovat jinak. Teď hlavně doufám, že to dám nějak dokupy a příště to holt lépe zvážím :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DNeska tedy rozebráno, sundal jsem tyčky stabilizátoru, řídící čepy, spodní silentblok motoru a spustil nápravnici o cca 10cm. Přístup k řízení byl perfektní, vyndáno za pár minut, opraveno, nasazeno zpátky a složeno. Jedna tyčka stabilizátoru se musela odřezat protože to nešlo povolit, tak už jsou objednané nové :) Ve čtvrtek až se vrátím ze školení dodám tyčky, celé do zkompletuju a hurá znova na geometrii :D

20200524_173722.jpg

20200524_113705.jpg

20200524_113659.jpg

20200524_112203.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti závidím xD Hergot mít takhle garáž, to by se dělalo 😄 teď mě o víkendu čeká uložení stabilizátoru a dodat svorky na manžety poloos kvůli nadcházející STK, snad nebude o víkendu pršet. Jinak auto krásné. 406 mi nevyšla, tak přítelkyně už zase reje že si bude dělat řidičák, tak kdy jí dám 307 a co Budu chtít jako náhradu, tak 407 coupe by se mi líbila. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No garaz mam 80m2, takze pohodicka...mam ji pronajatou, cca 10 minut pesky od baraku. Je to superni, predtim jsem taky hodne veci delal venku a co bylo na dele tak servis...

Ted je to super to hodit na garaz, rozebrat, v klidu udelat, objednat co je treba atd, je to hned lepsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 5. 2020 at 12:46, vagi napsal:

Tak tomu říkám pech. Obdivuji tvojí nervovou soustavu :D

 

 

 

hele, když zmiňuješ nervy. Dneska přišli ty tyčky stabilizátoru. Objednány Delphi, 1x levá, 1x pravá. Na balení štítky 1x levá, 1x pravá. V pytlíku 2x levá.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával jsem je v Autodíly Pema, mají prodejnu v Ostravě tak sem si je vyzvedával osobně. Koukal jsem na místě na čísla dílů jestli je to dobře ale nenapadlo mě to, že v original sáčku, označeném štítkem, zataveném atd bude jiný díl....

Nedávno to samé v Granexu, ale tam byla tyčka řízení v staré rozbité krabičce tak pochopím, že se to někdy někde mohlo přehodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taaak, uz to stoji venku, rizeni kompletni, nove tycky stabilizatoru, vymeneny katalyzator a zadni tlumic, vymeneno sekundarni cerpadlo vzduchu a dava novy ventil od toho cerpadla ktery je na hlave, ten stary propoustel vyfuk zpatky

 

V tydnu se udela geometrie a prislo i tesneni tak pretesnim oba ventilove vika, troaku tam sakne olej

20200529_152332.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...