Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sharpersův Peugeot 407 2.2i


sharpers

Recommended Posts

A není nějaká možnost že je špatná i lambda sonda a chybu to nehlásí protože si to myslí že je vlastně vše ok ?  Jinak mě moc nenapadá co by problémy způsobovalo. Prvních 90 vteřin po stdeném startu auto chcípá a nejede, tj to by ukazovalo na ucpaný kat a když se tam pouší vzduch z sekundárního čerpadla tak neodchází spaliny. Taktéž štěrkání ve výfuku vy zase ukazovalo na špatný kat. Dlouho se jezdilo na špatné svíčky. Auto má slabý výkon, mizernou akceleraci a vyšší spotřebu, kolísají otáčky volnoběhu. Navíc je výfuk od černých sazí což je u benzinu trochu divné a taky by to ukazovalo na kat

Jsou nové svíčky, cívka, škrtící klapka, altík. Dělá to na benzín i na lpg. Zkoušel jsem tankovat vervu 100 jeslti to není nějak zanesené ale vůbec žádný výsledek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Autko slouží dobře, postupně vychytáváme mouchy:

-RT3 už funguje bez chyb a vypínání, důvodem poruch byl špatný kontakt pojistky v BSI.

- dodán chybějící plast pod motor a nárazník

- nyní čerstvě po výměně oleje + filtru, nové svíčky original z Peugeotu, přehraný software Ecu na novější verzi

 

V Garáži již připraveny díly pro montáž, až bude čas a nálada : odhlučnění kapoty, přední nárazník ve stejné barvě bez vad jako má tento, zadní tlumič výfuku, opravná sada na prostřední díl výfuku, nové lambda sondy, a sada těsnění na motor. Budu mít náhradní auto tak půjde motor z auta ven a budou se řešit nedostatky. Přetěsnění výfukových svodů, sání, výměna gufera na klikovce, přetěsnění olejové vany atd....snad už pak nikde nic nepoteče 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Po delší době malý update :)  Auto dostalo nový olej a všechny filtry, taktéž se vyměnil el.mag ventil který ovládá časování ventilů. Sice se stále nedostranilo to třepotání volnoběhu ale motor jede lépe a hlavně po přidání už tolik nepřemýšlí jeslti má zrychlit nebo se začít dusit.

20200209_130844.jpg

20200209_130846.jpg

20200209_130859.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, stále. Myslel jsem že to pálí olej ale moc to tak nevypadá. Přetěsnil jsem olejový chladič který hodně tekl a od té doby olej téměř neubývá. 

Nedávno jsem měnil zadní díl výfuku za jiný a vytřepal jsem z něj kousek katalyzátoru. Takže asi bude ko . Zatím zkusím jen vyměnit lamda sondy a kamerou se podívám na vnitřek katu.  A pokud to bude dále očouzené tak už nevim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cca 2 hodiny zabralo důkladné umytí, poté asi 3 hodiny čistého času zabralo nanášení ochrany a rozleštění :)  Auto vypadá super dobře, ale spíše jsme zvědaví jak to bude s odpuzováním špíny a výdrží :) Chtěl jsem si to sám dávat na auto a tak jsem rád že jsem si to mohl prvně vyzkoušet a uvidim výsledky :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...