Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Sharpersův Peugeot 407 2.2i


sharpers

Recommended Posts

Ahoj, tak po dlouhém hledání konečně zpátky u Peugeotu.  Od prodeje 406ky jsem jasně věděl, že chci zůstat u Peugeotu, volba padla na 407 a nějaký ten pátek se hledalo vhodný kousek. Podmínky byly benzín, jiný interiér než základní šedý, lepší výbava a dobrý stav. Člověk by ani netušil jak je to těžké něco takového najít, nicméně se snad podařilo :)  

 

 

 

 

Upraveno uživatelem sharpers
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První investice zamnou, nechal jsem udělat oba klíče nové :)  

Během dalšího týdne budou v plánu rozvody, oleje, filtry, najdu někde servis kde by vyměnili olej v automatu.

No a mezi prvníma upravama bych chtěl dostat do navigace a palubáku češtinu nebo alespoň angličtinu, německy neumím ani slovo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo ona měla i 407 4st automat ? 🤷‍♂️ Myslel jsem že tam už šel 6st.. Nicméně v dnešní době bych si dotažené auto nekoupil v bazaru, pokud bych si pro něj dojel do ciziny tak asi ano, ale stejně bych volil koupené u nás alespoň s nějakou historií. Na 607 jsem měl 300tis km a druhý klíč byl jako nový ještě s kartou a ten první měl sloupané jen odem/zamyk jinak drobné oděrky. To samé na 407. Nicméně 607 koupená u nás, plně servisovaná a 407 jakbysmet. 

Hlavní je aby si byl spokojený a auto sloužilo a dělalo jen radost ;) 

Upraveno uživatelem Mizlerek007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdo ví jak to s těmi klíči je, nicméně zbytek auta vypadá hezky, vzhledem k cenové relaci 50-60  jsem moc nešel po historii ale spíše aby to bylo prostě v dobrém stavu.

Auta z ČR trochu problém, většinou bez výbavy a když už mají ověřený a jasný původ tak cena přestřelená. V nabídce třeba 1.8ma v základu z roku 2004, první majitel a 150tis najeto a cena 90 tis no.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dost přestřel no ... jak píšeš v téhle cenovce asi není o čem a člověk vybírá nejlepší možný stav, já objížděl 2 měsíce než jsem našel a nakonec jsem koupil přímo od řiditele Peugeot AV Car sice teda 2.0 HDi r.v.2006 v látce a bez RTčka jinak asi co se do lepších dávalo, najeto 140tis komplet historie, koupeno v AV Car, vždy servisováno, po spojce, rozvodech EGRu atd... ale byl nakonec za 88tis, nicméně el. polokůži jsem sehnal za 1000,- a původní sedačky jsem za 1500,-  zpeněžil. Nicméně spojka mi dala 40tis km a jdu jí dělat o víkendu :D hlavní je být spokojený ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný kousek, já byl se 407 velice spokojený. Jazyk si změnís v nastavení, je tam docela výběr, CZ se musí dohrát, ale pozor, na nejnovější soft u RT4 co máš který je značený 8.31 CZ asi není, tady jsem ji nenašel a nikde o ní neslyšel, na FW verzi 8.11 a 8.20 CZ je i tady.

Ať slouží :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první servis zamnou :)

Vyměna svíček, drážkového řemenu, napínací kladky, řemen rozvodů, vrchní levý silentblok motoru.

V servisu zkoukli rozvody, prý byly určitě nedávno dělané, podle servisky před 20tis km takže to asi sedí, přecejenom se řemen vyměnil , jen kladky se nechali. 

V sobotu bude výměna oleje a filtrů a celkové čištění auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu proběhl servis :

Výměna oleje Total Quartz + olejový filtr mann

vzduchový filtr + kabinový filtr Hengst

 svíčky Denso Iridium Power

nový zadní tlumič výfuku

 

Kontrola celého auta, našel jsem že jsou fungl nové zadní brzdové desky.

Momentálně je auto v servisu na výměnu oleje v automatu :) Po vrácení auta bude v plánu další krok, tj čištění interieru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky se staráš :super  A ten spodek je na ty roky parádní snad až na orezlý výfuk (ale to jsem měl taky, střed byl i při prodeji ve stavu 225.000 ještě z výroby)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska proběhl proplach automatu a výměna oleje :) hned auto jede o poznání lépe

 

Jinak zadní díl výfuku je od víkendu nový, ten středový budu muset sehnat, má tam už opravovanou díru. Tak jen te´d přemýšlím jeslti koupit original - o jehož kvalitě docela pochybuju, nebo nechat udělat střední a zadní díl z nerezu na míru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dlouho to netrvalo a přišel první problém :D Po cestě do práce auto přestalo táhnout ,vyskočilo Antipollution Fault a musel jsem zastavit protože plyn nereagoval. Po nastartování ok na pár minut. Na diagnostice chyby viz foto, všechno spíše všeobecné, poslední dvě byly už předtím. Vyřešeno výměnou cívky, nicméně nevím jeslti to bylo díky ní nebo nějaká jiná závada.

IMG_20190309_080348.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...