Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trasenie motorom počas plynulej jazdy


peterchudy

Recommended Posts

Dobrý Večer ... Prvom rade sa ospravedlňujem ak zakladám už existujúcu tému... Mám Peugeot 407 2.0 HDI 135 RHR rok 2005 , 233*** km (cca) môj problém je že občas ( nie vždy) mi počas plynulej jazde začne trhať autom ... otáčky sú cca 2000 a rýchlosť 90km/h .Auto výkon nestratí a keď počas toho trhania pustím nohu z plynu prestane to trhať ... alebo stačí pridať plyn a auto ide pekne do záberu ... Diagnostika neukázala žiadnu chybu ... Viete mi prosím poradiť načo by som sa mal zamerať a čo by sa malo cez diagnostiku pozrieť konkrétnejšie ...

Za každú jednu radu Ďakujem !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto umí dělat vadný vstřik, prostě že vynechává válec, při akceleraci, nebo vypnutí plynu to nedělá, protože zvýšením tlaku jede normálně. Ale samozrejmně to může dělat tisíc jiných věcí, pořádně prohlídni motor, jestli neuvidíš třeba netěsnost vstřiku, tam bych začal. Ss sprinterama je to vždy v téhle situaci stejný co tu máme, prostě špatný vstřik.

Upraveno uživatelem Atimaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Atimaster napsal:

Hele, tak toto nevím jestli umí dia změřit tlak v jednotlivých vstřících, ale nějak to určitě půjde, počkej na odpověď zkušenejšího :)

Na diagnostike sa dajú vyčítať korekcie vstrekovačov,tlak je jeden...ten na railu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten EGR má napadol aj mna ... a nemyslíš že keby bol zlý alebo nefunguje správne neukázala sa chyba na PC???  Môžem sa spýtať aké hodnoty  by mali byt  tie hodnoty korek. vstrekovacie??? Napadlo ma či nemôže mat na to trasenie aj vplyv zlý senzor tlaku paliva na tej pal. rampe....či??

Upraveno uživatelem peterchudy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korekcie vstrekovačov ideál je 100% pri voľnobehu.

A to trhanie ti na 99% robí pri regenerácii FAP filtra. Také jemné cukanie motorom. Ak si poznačíš km pri cukaní a potom vyčítaš na diagnostike kedy bola regenerácia tak na 99% mám pravdu.

To je vlastná skúsenosť s týmto motorom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 21. 2. 2019 at 8:41, ferinko2 napsal:

Korekcie vstrekovačov ideál je 100% pri voľnobehu.

A to trhanie ti na 99% robí pri regenerácii FAP filtra. Také jemné cukanie motorom. Ak si poznačíš km pri cukaní a potom vyčítaš na diagnostike kedy bola regenerácia tak na 99% mám pravdu.

To je vlastná skúsenosť s týmto motorom.

Zdravim všetkých .... no podľa množstva rovnakých príspevkov usudzujem ze to ten motor proste robit asi má 🙂 ale ja som odsledoval ze mi to spravi pri rozbiehani na 3 kvalte... Cca tak raz do týždňa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...