Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6 hdi nízky tlak oleja


rages129

Recommended Posts

čaute, riešim teraz problém, išiel som autom a z ničoho nič pri pridávani plynu trhlo celým autom skapal motor a najprv vybehla hláška o abs a esp a nasledne na to hneď low oil pressure warning

možno po 5 minutach státia a kontroly mierky či mam dosť oleja(mám) som naštartoval a hlášky nikde ani kontrolka olejničky
tak som šiel ďalej cca 30 km a 30 km aj potom domov a už mi to neukázalo ani pri vyšších otáčkach, toto sa mi stalo prvý krat

zajtra idem s tým na dia ale chcel by som vedieť čo môžem očakávať, to trhanie mi robilo raz za čas ale nie až tak že mi zhasol motor a ani žiadne kontrolky mi nevybehli , vždy mi to trhlo na sekundu po pridaní plynu a potom išlo normálne, spravilo to tak možno zo 5 krát do roka tak som to vôbec neriešil.
Môj osobný tip tak ako aj mechanikov bol na snímač otáčok. Nestretli ste sa s tým u tohto motora?

Ešte jedná vec, nedávno bol menený aj olej v peugeote ale doniesol som si svoj, po výmene som bádal že mi začalo pískať turbo, nie moc iba keď pridam a otáčky na hranici okolo 1800-2000 tak jemné pískne a niekedy vôbec(väčšinou keď je studenší motor) nič strašne takmer to nie je ani počuť ale mam dobrý sluch https://forum.peugeotclubslovakia.sk/Smileys/FlatEmoji/smile_bigsmile.gif všetci mi hovoria že je normálne keď si turbo odfukne alebo pískne trochu ale problém je v tom že doteraz to bolo úplne tiché a ten zvuk sa objavil až po výmene.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněno formátování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...