Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autochladnička


frana09

Recommended Posts

Jak ti radí spousta lidí, vykašli se na drahou lednici. Kup maximálně tu co uvádíš v prvním příspěvku a zbytek peněz radši prožer 😁 Na jednodenní výlety to úplně stačí. JInak v kempu jsme ještě dělali to, že u stanu jsme si vyhloubily v zemi díru akorát na menší plastovou krabičku s máslem a salámem, zakryli zase zpátky drnem a udrželo se to tam krásně chladné. Ráno bylo máslo jako šutr. Akorát nesměli mít ve stanu vedle psa 😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Davidak79 napsal:

Já zase nechápu proč když něco jde ( je ) proč si to nedopřát. Prachy budou my nebudem .......

Klidně si dopřej, nejsem proti...

Vzpomínám na to, jak jsme kdysi vydrželi bez věcí, ale hlavně bez starostí o ně. Bez telefonů, bez spousty doplňků, prostě se vydrželo s málem. Když porovnám, kolik (málo) dětských věcí (hračky, šaty, speciální kupované potraviny) jsme měli my před 30 lety, když byly naše děti malé, a kolik je jich "nutných" teď - obrovský rozdíl. Současní mladí si libují v tom, že jsou neustále pod dozorem svého mobilu - my jsme si libovali v tom, že jsme byli svobodní a mohli se stavit kde jsme chtěli a s kým jsme chtěli... Když mi bylo 16, tak naši skoro celé prázdniny nevěděli, kde jsem (na táboře a později cesta do Prahy)... a každý večer taky bez hlášení, kde a s kým jsem byl...

Teď jsem zvažoval, zda koupit elektrický dávkovač na mýdlo s infračidlem - 250 Kč je prkotina, ale byla by to další věc, o kterou se musím starat. Takže ne. Mladí na to časem taky přijdou, že nelze mít všechny věci, které někdo vyrobil (i když na to mám), protože je to obtěžující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano vydrželo se s málem , nebylo toho tolik, já byl taky pořád venku ( na kole)  jezdil jsem cca 50 km denně .Vyrůstal jsem u prarodičů a  pod dozorem jsem byl !!! do svých 18 jsem měl discplínu , musel jsem hlásit kam jdu a kdy se vrátím ( to že jsem šel jinam byla věc druhá :D ) pokud jsem nepřišel na stanovený čas dostal bych po hubě. Dopoledne se makalo pak byla závava   Děti vedu ke sportu , neříkám že nemají dnešní vachytávky. 

Koukám dle počtu příspěvků to ale s tou komunikační technikou teď doháníš co ?? :D  :D

abych se ale vrátil k věci , letos pod stan plánuju kompresorovku Indel B TB31A

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem plynovym: ZADNA dostupna pri pouziti plynu NEMA katalyticke spalovani, ale pouzivaji OTEVRENY PLAMEN. Z "komina"odchazeji spaliny >100 stupnu teple, k provozu je terba volny prisup dostatecneho mnozstvi vzduchu. To za prve. Za druhe KAZDA absorbcni lednice - i absorbcni autlednice - funguje JEN kdyz je ve vodovaze, povoleno max. 3 stupne odchylky:myslim

Jeste nekdo touzi po absorbcni autolednicce:roker?

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k autoledničce se nevyjádřím, protože nemám-neměl, s dvěma děckama stačila chladící taška s ledem, ale na názoru,  čím víc kravin-- tím víc starostí něco je :), bohužel k tomu musí dospět každý sám

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo také se jezdilo se žebřiňákem a chodilo na pole, na boso.

Co furt máte s tím, jak se to dělalo za našich mladých časů. No neměli jsme na rozdíl od západního světa nic a žili jsme, ale to neznamená, že to tak je či bylo v pořádku a že není dobré si ten život usnadnit. Když to jde.

K lednicím, než tu absorbční, tak raději termo tašku s chladícími vložkami (doporučuji lékařské na převoz orgánů, vydrží zmrzlé dva dny) a nebo petku s vodou, kterou mohu pak použít nebo vylít a netahám se s ní.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 @Davidak79 jsi tady 4 měsíce, já 14 let, tedy 168 měsíců. Jednoduchou úměrou lze spočítat, že máme zhruba stejně příspěvků, tzn. za 14 let budeš mít nějakých 11 t. Já píšu většinou technické věci, toto je jedno z mála zamyšlení.

Pod stan si kup kompresorovku, to je fajn nápad😁. Bude trochu vrčet, to se v lese hodí. Případně agregát, aby nevybila autobaterii (až tento problém s vybitím auta budeš řešit, tak si vzpomeň).

 @MotoMoto "usnadnit" ledničkou? Spíše zkomplikovat. Souhlasím s tebou, že radíš termotašku, já jsem radil totéž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jeden den používám termo piknikovy kos s chladicí vlozkou nebo petkou zmrzlou...

No a pod stan jak tu už někdo zmiňoval vykopat duznu a tam si uložit těch pár drobnosti...

A ve vedru je lepší pít nechlazene nápoje...do vody třeba matu a citron a osvěži i když není ledova:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda ano je to k zamyšlení , za 14 let fakt na tom stejně nebudeme. Z vybití baterie fakt strach nemám a ani o hluk , lednici jsem viděl a slyšel .

@pesastor toho sencora máme teď, je oproti hyundaice hlučnější a trochu míň chladí

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tuhle mám! Ovšem z jakéhosi výprodeje caca za 1/3.... Maká tak, jak to od ní očekávám.... Vše dopředu nachlazeno + dvě placaté namražené vložky a tradá…. A doma to používáme, když jednou za čas potřebujeme rozmrazit mrazák či ledničku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@frana09  prosim Te, u tech termoelektrickejch jsou vsechna Axx    jen marketing. Z principu veci ochladi o max 20 stupnu pod tepolotu okoli. Vsechno je to bez ohledu na vyrobce hobby zalezitost do prvni poruchy. Hlicnejsi, min hlucna - totez: mas  to v aute a ne v obyvaku. Kdyz koupis tu z Kelly, budes dokupovat udelator na hlidani baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až ti to bude hučet mezi prutama na rybách budeš na hlučnost sakra koukat

edit : né pokaždý se dostaneš  s autem k místu chytání pak je ti to jedno

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, frana09 napsal:

Já to mám že jezdím na ryby a u rybníka nebo u řeky pumpy nejsou 😊  

pak jsem si to taky uvedomil :D 

před 3 hodinami, Davidak79 napsal:

twl já si to myslel :D

prvni co me pak napadlo, tvl to bude tichy blazen :D 

před 1 hodinou, Davidak79 napsal:

Ano vydrželo se s málem , nebylo toho tolik, já byl taky pořád venku ( na kole)  jezdil jsem cca 50 km denně .Vyrůstal jsem u prarodičů a  pod dozorem jsem byl !!! do svých 18 jsem měl discplínu , musel jsem hlásit kam jdu a kdy se vrátím ( to že jsem šel jinam byla věc druhá :D ) pokud jsem nepřišel na stanovený čas dostal bych po hubě. Dopoledne se makalo pak byla závava   Děti vedu ke sportu , neříkám že nemají dnešní vachytávky.

zrovna nedavno jsem vzpominal, jak po skole jsem sel na trenink softballu, po trenalu kolem 16.hodiny hura na brusle s hokejkama a v 19 max doma, najist se, vycistit zuby, nejak poresit skolu a druhy den zase........ Byla vyhoda, ze kdyz jsme meli treninky (protoze specializovana sportovni trida), tak jsme nedostávaly úkoly. Dneska jen vidis skupinu mlladych debilu co jdou a jeden z nich ma pustenej mobil na max abychom i my se mohli pokochat tema *neumím psát slušně*kama, co si poustej. 

Tedka na ripu kdyz jsme sli z kopce, tak jeden mladenec rika asi sve holce (nevim co na takovym trapakovi videla ale budiz): to seres nebo co? A ona mu odpovida, ne delam maly krucky abych neuklouzla, a frajirek zase odpovida, no to jdes jako tamhleten pantata a cumi na me. Puvodne jsem myslel, ze mu neco reknu, ale to bych mu pak musel hradit lecebny vylohy, ale jakmile jsem se nadechnul, tak to frajerovi podjelo a natahnul se tam...... Tak ze me jen vypadlo: ze nekdo chodi jako kdyz se*re, a nekdo holt vypada jako kdyz se posral. No holcina se na me podivala a zacala se desne chechtat a me to opravdu tak zahralo u srdce :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele nevím kolik mu je ale znám lidi který jezdí jen tam kde mají auto za zadkem a lednici na káblu vytaženou vedle auta aby nebyla v tom vyhřátém autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...