Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autochladnička


frana09

Recommended Posts

Polovodicova autochladnicka bere 10 az 15 Amper. NAvic i ty od renomovanych znacek ochladi JEN na ca 20 stupnu pod teplotu okoli! Za jak dlouho vycucne baterku si spocitas sam

Axistuji i kompresorove bez tohodle omezeni treba tady   ktere berou ca 3A,  funguji jako domaci lednicka. Vazi ale ca15 kilo a ta cena!!! Ta ma za prve podstatne lepdi izolaci a za druhe vydrzi zapojena i pres noc a rano TEORETICKY natocis auto

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nepočítej že z téhle chladničky bude pivo jak ze sedmého schodu :) Přes noc bych jí zapnutou nenechával, navíc nejsem si jistý, že všechny auta mají zásuvku pod napětím i po vytažení klíčku. Ale pomůže když dovnitř dáš jednu nebo dvě chladící vložky (ODKAZ zde) a krásně to udrží obsah vychlazený. Když někam jedeme na delší dobu tak potom v místě ubytování požádáme zda by nám ty vložky přes noc nedali do mrazáku a ráno se jede na výlet s chlazenou limčou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše @pesastor , moc od toho nečekej. Chladničky s peltiérem nejsou zas takový zázrak. Více takových mám odzkoušených. Nepočítej moc s tím, že když tam dáš například večer několik (plný box 😁😁) plechovek piva o pokojové teplotě a necháš to jet celou noc, že to ráno bude vychlazené jak doma z lednice. Další problém je, že v autě to musíš převážet ideálně v kabině auta, v kufru a ve stísněném prostoru to upečeš.

Ale ano, pokud to ráno nacpeš vychlazenými potravinami a povezeš to zapnuté uvnitř klimatizovaného auta, tak ti to vydrží celý den studené - vyzkoušeno, Ale to samévydrží i pasívní box na zmrzlé chladící vložky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@frana09  ona ta plynova treba tahle tedy neni uz vubec nic moc - 16 kilo vahy, cena ca 300 eur, 11g LPG na hodinu a HLAVNE: je to ABSORBCNI lednice, tj.z principu bud dotevreny plaminek nebo katalyticke spalovani a bomba s propanem. Tohele bych si predstavil jako O.K. do privesu nebo karavanu ale do osobaku - BRRRRR. Ma to sice i moznost 230V/12V/4A,  To uz radsi rozbit prasatko a koupit stejne hmotnou elektrickou kompresorovou a tech 13 tisic bez starosti o dalsi medium s garanci vychlazeni obsahu do 1 hodiny!

Ktreoukoli z nich - i tu s chladicima pytlikama nemuzes nechat v aute na parkovisti na sedacce, protoze kazdej Kadel bezdomovec si rekne juchuchu, bude chlazeny pivko, buchne do okynka a to piti ti vybere. U plynove navic predstava bomby s propanem..... Takze budes nakonec linej menit bomby, pripojis ji na 12V a pri vytahnuti klicku chladit nebudes

Ve vysledku tedy budes stejne tu jednu plechovku chladit v klimaboxu v kabine [u dnes uz snad samozrejmeho auta s klimatizaci] a zbytek v chladicim boxu v kufru.

Pro predstavu plynova

image.png.7727ac8635397bd1ab94d2b2a24f294a.png

 

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle "ledničky" běžně používáme v kempech když jezdíme stanovat , máme je zapnuté nonstop celý týden, v teplotách 30°C ti to připadá že je to z ledničky studené ale nic jiného ti nezbývá :D máme v tom od ramy po sýry salámy ..... jde s tím přežít ale vždy se těším na pití z pořádný lednice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych volil termotašku a do ní ráno vložit ochlazené pití a k tomu flašku zmražené vody z mražáku.

Anebo ten klimatizovaný box v autě (součást auta, Peugeoty ho většinou mají), ten je bez starostí.

Všechny uvedené ledničky ti přinesou dost starostí.

Já jsem (nejvíce v 90. letech) ujel statisíce, kolu jsem pil teplou. Bylo to OK, tehdy mě ani nenapadlo, že je něco v nepořádku, prostě je horko, tak mi pití zteplalo, to je snad normální. Salám lovecký, v teple vydržel, chleba k tomu. Jablka OK, akorát čokoláda byla měkká. (To na vysvětlení, proč my staří nechápeme nynější svět...)

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

jestli přemýšlíš o investici do chladničky, tak ve Žďáru nad Sázavou je firma Dalix. Nebude to levný, ale bude to profesionální od konzultace po dodání či zástavbu chladničky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladničkuns peltierem jsem taky zkoušel, dácal jsem do ní vychlazené věci a ktomu 2x 1.5l pet lahev z mrazáku - pak to fungovalo obstojně a i ten led v petkách jakš takš zůstal, auto bez klimatizace. 

 

Teď bych šel jedině do kompresorovky, kamarádi na lodích používají IndelB cca 17litrů, dá se vzít přes rameno, cenově kolem 9tis a jsou spokojení. Jen se tam teda vevejdou velké petky, ale mi třeba pití v létě vůbec nechladíme. Ale dělají se i větší samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používam už asi 15 rokov kompresorovú , bateria vydrží v pohode celú noc.  Každé leto je na roztrhanie ide z ruky do ruky precestovala už asi celú európu.  Ak ju dám na maximum tak  nej všetko zamrzne na kameň . Kámoš ju brával na šprinty,  držal v nej ľad pred štartom na chladenia intercoolera. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2019 at 18:34, frana09 napsal:

Zdravím, chci si koupit Autochladničku (mám vybranou tuto Ezetil E32 M) a zajímalo by mě jestli se to vyplatí a nežere to moc baterku. Prý je za noc je pryč.  Díky

Ezetil mám.., myslím že zrovna i těch 32... 2 petky se zmrzlou vodou.. a vydrží ti cca 3 dny (venku cca 25) než sou tekutý.. pak už stoupá rychleji i teplota uvnitř a udrží se tak na cca 10-13...

1.Režim - nachlazený věci do boxu s petkama.. do auta 12v, celý den cesta s pár zastávkama.. stan cca přes den i 30' přípojka 220... v noci vždy méně hlučný program eco.. přes den max. Třetí den je už znát, že pivo není jak z ledničky - ale eště snesitelný... petky=voda

2.Režim - nachlazený věci do boxu s petkama.. do auta 12v, cca 2 hodiny cesty.. chladnější pokoj s koupelna cca 20' v noci eco, přes den ani ne na max a 5 den ještě plaval kus ledu v petkách...

3.Režim - nachlazený věci do boxu s petkama.. do auta 12v, cca 3 hodiny cesty.. rozpálená vypečená chatka.. koupelna cca 25.. přes den na max v noci venku cca 19-21' taky na max.. 3 den petka=voda... personál mi jí namrazil.. pak to zase vydrželo asi 2 dny..

4.Režim - nachlazený věci do boxu s petkama.. do auta 12v, cesta na Oravu... úplně v poho.. venku cca 27' chalupa - studenější chodba cca 17', v noci eco přes den max - 7 den ještě kus ledu a jelo se domu...

Přes noc bych to určitě nenechala na 12v (mě to ani nejde) ale pokud chceš ráno dát "pivo" a svačinu a večer se vrátit domů a mít to celej den studený tak úplně ok.. :) teda pokud toho s tím autem spíš víc neprostojíš na rozpáleným parkovišti... ;) ochladí ti to tak o těch 15-20 od okolní teploty.., čím větší vedro tím méně ochladí.. 

ale jak píšou kluci.., jestli je to na jeden den, tak stačí klasický box a s namraženou patronou (petkou) ti to vydrží 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, P607Olda napsal:

Všechny uvedené ledničky ti přinesou dost starostí.

Já jsem (nejvíce v 90. letech) ujel statisíce, kolu jsem pil teplou. Bylo to OK, tehdy mě ani nenapadlo, že je něco v nepořádku, prostě je horko, tak mi pití zteplalo, to je snad normální. Salám lovecký, v teple vydržel, chleba k tomu. Jablka OK, akorát čokoláda byla měkká. (To na vysvětlení, proč my staří nechápeme nynější svět...)

já taky nechápu dnešní dobu, Lidi utratí 5000 za ledničku do auta s pochybným výkonem, když kdykoli mohou zastavit na pumpě, u obchoďáku a koupit si chlazené pití. Já když dělal obchodníka, tak jsem prostě na té pumpě zastavil, koupil si chlazenou mattonku, zaplatil 20 Kc a pokračoval dál.

K ledničkám neporadím, mám pasivní na vložky a polorozpadlou a zvažuju jestli ji mám koupit znovu, nebo se na to vykašlat :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...